Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Kdy doplnit chladivo do ohřívače vody s tepelným čerpadlem se vzduchem?

Kdy doplnit chladivo do ohřívače vody s tepelným čerpadlem se vzduchem?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2019-10-18      Původ:Stránky

Vzduchový ohřívač vody se také nazývá 'ohřívač vody s tepelným čerpadlem vzduch'.V našem každodenním životě existují plynové ohřívače vody, elektrické ohřívače vody a solární ohřívače vody.Největší výhodou vzduchového ohřívače vody je, že ohřev teplé vody je relativně energeticky úsporný.Spotřeba elektrické energie je mnohem menší než u elektrického ohřívače vody a může zajistit nepřetržitou dodávku teplé vody.

Principem vzduchového ohřívače vody s tepelným čerpadlem je absorbovat nízkoteplotní energii ze vzduchu, ohřát pracovní médium s nízkým bodem varu (chladivo) a nechat ho odpařit.Pára chladiva je stlačena kompresorem, zahřívá se a vstupuje do vodní nádrže, aby uvolnila horkou energii do vody před kondenzací a zkapalněním.Poté chladivo prochází procesem odtlakování a chlazení, než se vrátí do venkovního výměníku tepla pro další cyklus.Proto se chladivo také nazývá krev vzduchového ohřívače vody.Kvalifikovaný vzduchový ohřívač vody je obvykle vybaven dostatečným množstvím chladiva.Bez úniku není potřeba doplňovat chladivo.


Zdroj vzduchu Domácí Split Tepelné čerpadlo Ohřívač vody

3,8-7,2KW Zdroj vzduchu Domácí Split Tepelné čerpadlo Ohřívač vody

Co by se stalo, kdyby v jednotce tepelného čerpadla chybělo chladivo?

1. Vypouštěný chladicí vzduch není patrný.

Když je vzduchový ohřívač vody v provozu, bude vypouštěno velké množství vzduchu o nízké teplotě.Když má uživatel pocit, že teplota vypouštěného vzduchu se příliš neliší od okolní teploty a chladicí vzduch je implicitní, může to být způsobeno nedostatkem chladiva v ohřívači vody tepelného čerpadla se vzduchem.

2. Ohřívač vody nezvyšuje teplotu.

Při nedostatku chladiva se účinnost ohřevu vzduchového ohřívače vody sníží a rychlost ohřevu se zpomalí.

3. Jednotka tepelného čerpadla hlásí chyby výfuku

Pokud je chladivo nedostatečné, ohřívač vody tepelného čerpadla vzduchového zdroje ohlásí poruchu výfuku.

Jak posoudit nedostatek chladiva v tepelném čerpadle zdroje vzduchu?

1. Po zapnutí vzduchového ohřívače vody na určitou dobu, pokud je vítr z ventilátoru studený, znamená to, že teplota vody rychle stoupá.Za standardních podmínek, když je okolní teplota 20 a vstupní teplota vody je 15, teplota teplé vody domácího vzduchového ohřívače vody se zvýší o 1 každých 10 minut, což znamená, že jednotka funguje normálně bez nedostatku chladiva.

2. Pomocí teploměru změřte teplotní rozdíl mezi vstupem vzduchu a výstupem vzduchu jednotky.Pokud je rozdíl vyšší než 7, je to normální, obecně asi 7-12.

3. Po spuštění na více než deset minut, pokud je výparník rovnoměrně pokrytý kondenzovanou vodou (jako je rosa), je systém normální.Pokud je polovina výparníku pokryta kondenzovanou vodou a druhá polovina ne, ohřívač vody může mít nedostatek fluoru nebo může být systém zablokován.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692