Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Kolik stojí tepelné čerpadlo v bazénu?

Kolik stojí tepelné čerpadlo v bazénu?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-10-15      Původ:Stránky

Cena tepelného čerpadla bazénu je založena na COP a BTU;proto částka peněz k zaplacení může začínat na 500 dolarech až po 8 000 dolarů.

Mějte však na paměti, že nákup tepelného čerpadla nejsou pouze náklady, které musíte vynaložit po zakoupení topného zařízení;je zde poplatek za instalaci, provoz a údržbu.Po pořízení správného bazénového tepelného čerpadla je tedy třeba zvážit další neuhrazené náklady.

Navzdory letní sezóně se podnebí a teploty bazénu mohou lišit.Majitelé bazénů budou mít pouze měsíc ideální teploty vody pro báječnější sezónu nebo počasí.Ať už bydlíte kdekoli, instalace tepelného čerpadla je nejlepší a nákladově nejefektivnější způsob, jak udržet teplou vodu v bazénu.


Kolik-je-koupaliště-Tepelné čerpadlo

Velikost tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla jsou dimenzována v závislosti na topném výkonu;proto musíte mít na paměti velikost vašeho bazénu, abyste při nákupu zařízení nedostali špatné zařízení.Topný výkon určíte měřením množství energie potřebné k ohřevu galonu vody.Čím více vody v bazénu, tím výkonnější by tedy mělo být vaše tepelné čerpadlo.Z tohoto důvodu jsou náklady na robustnější tepelné čerpadlo vyšší ve srovnání se slabým nebo malým tepelným čerpadlem.

Je samozřejmé, že velikost tepelného čerpadla je důležitým faktorem, pokud jde o náklady.Čím silnější je topný systém, tím je účinnější;tedy bude vyšší.Menšímu tepelnému čerpadlu chvíli trvá, než vyhřeje větší bazén, čímž se prodlouží doba provozu a zvýší se účty za elektřinu.

Typy bazénových tepelných čerpadel

K ohřevu bazénů se používají různé typy tepelných čerpadel, jako jsou solární tepelná čerpadla, elektrická tepelná čerpadla a plynová tepelná čerpadla.Liší se především tím, že k ohřevu bazénu využívají různé zdroje energie.

Za získání nové jednotky podle typu tepelného čerpadla, které potřebujete, zaplatíte mezi 500 a 8 000 USD.Proto se musíte ujistit, že typ tepelného čerpadla, který si zakoupíte, má k provedení tohoto úkolu přístup buď ke slunci, plynu nebo elektřině.

Účinnost

Účinnost je dalším faktorem, který určuje cenu tepelného čerpadla.Je to aspekt měřený pomocí faktoru sezónního výkonu (SPF) a koeficientu výkonu (COP), který vypočítává provozní náklady.

COP a SPF se používají ke zjištění úrovně chlazení a ohřevu pro řešení specifických energetických požadavků.Obecně platí pravidlo, že vyšší COP znamená, že dané tepelné čerpadlo má nižší provozní náklady.

Mějte však na paměti, že výkon tepelného čerpadla se mění v závislosti na sezónních změnách.Proto může být nezbytný jiný bod měření, který pomůže určit účinnost odpovídajícím způsobem.

Co se týče bazénových tepelných čerpadel, geotermální zařízení vykazuje účinnost mezi 300%-500%;zdroje vzduchu jsou však menší.

Proto bude účinnost tepelného čerpadla určovat i jeho cenu.Účinnější ohřívač je o něco dražší než použití méně účinného ohřívače s nízkým rozpočtem.Takové tepelné čerpadlo budete potřebovat v oblastech, jejichž teploty vzduchu mezi bazénem a okolím mají obrovský rozdíl.Účinnost je důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při nákupu ohřívače.

Pokud jsou rychlosti větru vysoké, výrazně ovlivňují, jak rychle se bazén ohřeje, takže účinnost je kritická, protože tepelné čerpadlo vyžaduje více energie na ohřev bazénu.

Náklady na služby

Typ tepelného čerpadla, se kterým se spokojíte, bude vyžadovat další nástroje, které jej budou provozovat, aby pomohly ohřát bazén.Například služby jako plyn, elektřina, plyn se v jednotlivých státech liší.Po zakoupení tepelného čerpadla proto mějte na paměti, že musíte vynaložit náklady na energie.

Ceny energií výrazně ovlivňují množství peněz, které potřebujete k ohřevu bazénu.Při výběru tepelného čerpadla se ujistěte, že se podíváte na cenově dostupné služby a budete mít snadný přístup k místu, kde žijete.

Instalace

Když se rozhodnete jít cestou tepelného čerpadla, mějte na paměti, že je to investice.Takže, když počítáte své výdaje podle svého rozpočtu, měli byste ušetřit nějaké peníze stranou, abyste pokryli instalační poplatek.Proto u tepelného čerpadla, se kterým se spokojíte, mějte představu o poplatcích za instalaci.

Pokud bazén nemá žádné stávající přípojky, musíte je mít před instalací topného systému.Propan, elektřina a plyn budou ke svému fungování potřebovat nezapomenutelné rozvody, ale pro solární panely potřebujete funkční desku.

Najmutí odborníka

Pro efektivní a úspěšnou instalaci je třeba najmout odborníka, který tento úkol provede.Pokud se rozhodnete to udělat sami, můžete se dostat do finanční krize;práce je lepší přenechat profesionálovi.Při pořizování tepelného čerpadla pro váš bazén si tedy udělejte přibližnou představu o částce, kterou budete muset zaplatit elektrikáři.

Někdy mají majitelé bazénu tendenci šetřit a provádět instalaci sami;je to relativně jednoduché, pokud jsou připojení připravena a dostupná.Díky tomu ušetříte 300 až 1 000 USD na poplatcích za instalaci.

V jiných případech se zdá, že jít cestou DIY je prozíravý krok, s ohledem na to, že to v budoucnu bude stát mnohem více.Nesprávná instalace vede ke všem druhům problémů, takže je obvykle nejlepší přenechat tento úkol profesionálům.

Řešení ohřevu bazénu se liší cenou.Vše záleží na vašich potřebách a pořízení zařízení, které je všechny splní.Znalost způsobu výpočtu nákladů na tepelné čerpadlo je tedy zásadním faktorem při nákupu zařízení.Měli byste si vybrat něco výkonného, ​​abyste si užili bezkonkurenční efektivitu a úspory.

Tímto způsobem bude výrazně snazší celková kontrola nákladů na tepelné čerpadlo.Díky tomu nebude údržba a údržba velkou zátěží pro vaše celkové náklady na elektřinu.

Měli byste si najmout odborníka, který vám poradí s tepelným čerpadlem, které uspokojí potřeby vašeho bazénu.


Také zajímavé:
Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692