Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Může tepelné čerpadlo vzduchového zdroje vytopit celý dům?

Může tepelné čerpadlo vzduchového zdroje vytopit celý dům?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-05-20      Původ:Stránky

Pravděpodobně jste byli jednou oklamáni o bezpotrubním tepelném čerpadle vyžadujícím vzduchotechnické jednotky, neboli 'hlavy' v každé místnosti.To však není tento případ.

V závislosti na konstrukčních obalech domu a pohybu vzduchu bude jediná hlavní jednotka potenciálně vytápět dům o rozloze 1500 čtverečních stop.Staré budovy s dalšími oddělenými oddíly však budou stále vyžadovat jednotky bezpotrubního tepelného čerpadla.Pokud je váš dům vybaven otevřenou podlahou a chcete nechat dveře otevřené, můžete také těžit z bezpotrubního systému.


Faktory, které určují, zda vzduchové tepelné čerpadlo vytopí celý váš dům


Izolace


Jakýkoli systém tepelného čerpadla se vzduchovým zdrojem bude mít potíže s vytápěním vašeho domova, pokud je dům neefektivně izolován.Takže pravděpodobně zažijete horké nebo studené oblasti.Jednohlavá bezpotrubní jednotka snadno vytopí 1300 čtverečních stop v zimním a letním období, pokud je dům dobře izolovaný a umožňuje volný pohyb vzduchu.Izolace zajišťuje menší únik tepla.Takto je vytvořené teplo zadrženo a správně cirkulováno ve vašem domě.


Invertorová technologie


Dalším důvodem, proč vzduchové tepelné čerpadlo dokáže vytopit celý váš domov, je zabudování technologie invertorového tepelného čerpadla.Tam, kde selže tradiční pec kvůli extrémnímu chladu, se bude dařit vzduchovému tepelnému čerpadlu s invertorovou technologií.Měli byste tedy očekávat, že bezpotrubní tepelné čerpadlo bude fungovat po celou dobu.


682 x 682 2


Ani z toho nevyplývá, že vždy běží ve funkci kondice nebo ohřevu.Spíše je ventilátor nepřetržitě zapnutý, točí se a čistí a cirkuluje celý dům.Je to záruka pohodlného domu v mrazivém zimním dni.Když jsou venkovní teploty 40 °C a vaše dveře jsou otevřené, váš domov nakonec dosáhne úrovně 40 stupňů.Vzhledem k tomu, že teplota vzduchu proudícího odemčenými dveřmi je stejná jako teplota proudícího vzduchu, který získáváte z bezpotrubního tepelného čerpadla, váš dům nebude snadno vytopen.

Dostává se však do doby, kdy bude potřeba vnitřní výměník vzduchu.Pomohlo by vám tedy, kdybyste pochopili, jak systémy fungují a jak je lze vhodně namontovat ve vašem domě.

Invertorová technologie vylepšuje tepelná čerpadla tak, aby se úplně nevypínala, když je váš dům úplně vytopený.Místo toho pouze snižují rychlost chodu tepelného čerpadla.Tím, že nezačínají od nuly, jsou velkým přínosem pro efektivitu.Takže pokud byl váš dům již dříve vytápěn, některé z původních teplot zůstanou zachovány.Při vytápění domu tedy nebudete muset spouštět tepelné čerpadlo v pozdějších hodinách, a tedy začít vytápět dům od začátku.

Kromě toho umožňují uživatelům provozovat je na různých frekvencích.Flexibilní frekvenční měniče DC invertoru detekují okolní teploty a podle toho se přizpůsobují, protože je plně řízen kompresorem tepelného čerpadla a otáčkami elektromotoru.


Používáte tepelná čerpadla s přehřátým vzduchem?


Několik výrobců nyní kombinuje dvě odlišné chladicí jednotky ve svých tepelných čerpadlech, což vede k lepším systémům, které mohou dosáhnout teploty 80 °C.

Některé významné technologické pokroky, které stojí za zmínku, jsou kompresory, které umožňují tlakovou páru znovu vstřikovat do vašich kompresorů, aby se zvýšila teplota.Změny výstupní teploty v těchto zařízeních mohou přesáhnout 65 °C.

Výhodou této technologie je, že snižuje složitost tepelného čerpadla a tím i jeho provozní náklady.Provozní tlak zvyšuje namáhání kompresorů a snižuje jejich práh chladiva.


Proč vzduchové tepelné čerpadlo nemusí úplně vytopit celý váš dům?


Teplo distribuované ze vzduchových tepelných čerpadel do vašeho domu je vysoce závislé na venkovní teplotě.Jeho celková produkce tepla však klesá s klesající okolní teplotou.

Když venkovní teploty klesají, snižuje se i ohřívací schopnost vzduchového tepelného čerpadla.Tato tepelná čerpadla jsou běžně dimenzována tak, aby poskytovala teplý vzduch 80-90 procent vaší roční zátěže.To by stále mělo být schopno pokrýt 100 procent potřeby vytápění vašeho bytu, zatímco teploty jsou nad nulou.

Proto se doporučuje mít připravený doplňkový zdroj vytápění pro případ extrémního venkovního počasí.Pokud některá vzduchová tepelná čerpadla začnou ztrácet účinnost, bude jim umožněno, aby dorovnali výpadek.

Lidé si mohou koupit kovové kanystry s palivem, pokud nechcete, aby byl váš domov připojen k plynové a elektrické síti.To má nízké provozní náklady, protože neběží všude, ale podporují pouze vaše vzduchová tepelná čerpadla.


Nedostatek tepla kvůli zamrzlé tepelné trubici?Co dělat?


Je zbytečné se starat o námrazu vzduchového tepelného čerpadla.I když se to často stává v extrémních mrazech, což ovlivňuje potrubí.Opět to neznamená, že nalijete nemrznoucí kapalinu do zamrzlé trubky, protože to může problém zhoršit.

Vzduchová tepelná čerpadla se po zamrznutí mechanicky rozmrznou.To znamená, že většina jeho výkonu se použije k rozptýlení tepla nashromážděného v potrubí a kolem něj.

Pokud to není plně automatizované, podívejte se do uživatelské příručky a zjistěte, zda můžete proces odmrazování spustit ručně.Pokud vše ostatní selže, požádejte o pomoc výrobce tepelného čerpadla.Nepokoušejte se problém napravit, aniž byste vyhledali pomoc odborníka.


Budou vzduchová tepelná čerpadla dobrou investicí?


Vybavení domů s vzduchová tepelná čerpadla stojí za to prozkoumat v nových budovách, zejména v těch, které byly vytvořeny s ohledem na první nápady v oblasti tkaniny.Kromě toho nepředstavují pouze nízkouhlíkové vytápění domu, ale jsou také spolehlivé a vydrží podstatně déle.

Tato čerpadla jsou málokdy vadná, ale kvalitní vzduchová tepelná čerpadla mohou vydržet i 2 desetiletí.Je to dobrá hodnota za peníze, když si ověříte možnost získat zpět část počátečních nákladů prostřednictvím pobídek.

A konečně, pokud se kolem vašich vnějších jednotek tvoří led, systémy jsou s největší pravděpodobností na funkci odmrazování.Aby se zabránilo námraze, mohou tepelná čerpadla na chvíli přejít do režimu odmrazování.Když se na vnějších spirálách tvoří led, jeho odmrazovací mechanismus jej musí rozpustit, aby se zabránilo selhání zařízení.

Pro zajištění rovnoměrných okolních teplot během odmrazovacích režimů lze současně zapnout záložní topný pás a tepelná čerpadla.Když vnitřní jednotka zjistí, že teplota vzduchu je příliš nízká, zapne záložní ohřívač nebo pece, zatímco proces odmrazování ohřívá vnější výměníky.

Jeho cívka musí zůstat bez námrazy, aby nedošlo k poškození elektromotoru a kompresorů ve venkovních čerpadlech.


Kdy mám očekávat, že vzduchové tepelné čerpadlo bude vytápět můj dům?


Horké nebo mírně chladné počasí je ideální pro správnou funkci vzduchových tepelných čerpadel.Umožňuje těmto zařízením rychle a úplně odebírat teplo ze vzduchu a redistribuovat ho ve vašem domě.Kromě toho fungují jako topení a klimatizace a jsou to rozumné nákupy, i když bydlíte v horkém regionu.

Stojí za zmínku, že některá tepelná čerpadla fungují skvěle v chladných místech a ne v extrémních, jak je uvedeno výše.

Argumentem je, že tepelné čerpadlo s odkrytým potrubím bude chtít pracovat mnohem více, aby dodávalo teplo do vašeho domu po celou mrazivou zimu než v podzimních měsících.

Pokud by systémy tepelného čerpadla nebyly schopny odsávat dostatečné množství horkého vzduchu, bude zapotřebí záložní jednotka.Pamatujte, že vzduchová tepelná čerpadla s odkrytým potrubím jsou mnohem náchylnější k zamrznutí při nižších teplotách než čerpadla s podzemním potrubím.To může mít za následek prudký nárůst účtů za energii na několik měsíců každý rok.V důsledku toho budete mít nepříjemnosti, když utratíte více za to, co jste dříve nečekali.


Jaká je cena vzduchového tepelného čerpadla?


Obvykle jsou náklady na zřízení vzduchových tepelných čerpadel určeny složitostí instalace a dalšími úvahami o vzdálenostech mezi jednotkou tepelného čerpadla a domem.Může být zapotřebí izolace, která zvýší celkové náklady na instalaci.

Větší domy mohou mít velkou jednotku tepelného čerpadla nebo několik jednotek, což znamená vyšší náklady.Přestože je obtížné odhadnout náklady na správně zkonstruovaný zdroj vzduchu, tepelná čerpadla předpokládají základní cenu 6 000 USD.

Poté přidejte 750 $/kW.Například 10kW tepelná čerpadla by měla stát 6 000 USD plus 7 500 USD a celková cena nastavení 13 500 USD.Instalace vzduchových tepelných čerpadel v nových domech vás může stát kolem 11 000 $.


Zabalení


Vzduchové tepelné čerpadlo je jednou z nejúčinnějších a cenově nejvýhodnějších dostupných možností vytápění.Jejich cílem je snížit váš dopad na životní prostředí, protože objem emitovaného uhlíku je výrazně snížen.Je také možné provozovat systémy s možností zelené energie, díky čemuž bude váš dům šetrnější k životnímu prostředí.

Na druhou stranu vyšší teploty mohou být pro takové systémy prospěšné, zatímco drsnější počasí může snížit jejich účinnost.Hodně z toho závisí na typu tepelného čerpadla, které si vyberete.

Kdykoli se budete cítit připraveni na to, aby byl váš domov vybaven vzduchovým tepelným čerpadlem, nebude lepší místo, kde byste se měli poohlédnout SPRSUN.Je to značka s dobrou hodnotou za peníze, která působí na trhu téměř 2 desetiletí.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692