Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Malá encyklopedie toho, co musíte vědět o vzduchových tepelných čerpadlech

Malá encyklopedie toho, co musíte vědět o vzduchových tepelných čerpadlech

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-10-24      Původ:Stránky

1. Koncepce vzduchového tepelného čerpadla


Vzduchové tepelné čerpadlo je zařízení, které přenáší teplo z venkovního vzduchu do vody nebo vzduchu k vytápění vašeho domu nebo k zajištění teplé vody pro váš domov.Zde je venkovní vzduch brán jako prostor s nižší teplotou.A váš domov a topný systém jsou vnímány jako další látka nebo prostor s vyšší teplotou.Je v opačném směru, než je samovolný přenos tepla.


2. Princip činnosti


Princip činnosti vzduchového tepelného čerpadla je princip reverzního Carnotova cyklu.To znamená, že kompresor absorbuje nízkoteplotní a nízkotlaký chladící plyn z výparníku, stlačí nízkoteplotní a nízkotlaký plyn na vysokoteplotní a vysokotlaký plyn spotřebou malého množství elektřiny a poté vypustí do kondenzátoru pro výměnu tepla s vodou.Teplota vysokoteplotního a vysokotlakého plynu klesá a zkapalňuje se na kapalinu.Po přiškrcení a snížení expanzním ventilem se z ní stává nízkoteplotní a nízkotlaká kapalina a vstupuje do výparníku, protože teplota kapalného chladiva je nižší než teplota okolí.Po absorbování tepla ve vzduchu se odpaří na plyn, který je nakonec nasáván kompresorem a stlačen na plyn o vysoké teplotě.Především jde o cyklus výroby teplé vody, který se opakuje.


3. Různé typy vzduchových tepelných čerpadel


Dále bych rád představil různé typy vzduchových tepelných čerpadel podle různých klasifikačních kritérií.


Potrubní HP vs. Potrubní HP vs Potrubní HP s krátkým dosahem

Podle přítomnosti nebo nepřítomnosti potrubí lze vzduchová tepelná čerpadla rozdělit do tří kategorií: bezpotrubní a potrubní a potrubní s krátkým dosahem.Jejich význam, jak název napovídá, a nebudu vysvětlovat jejich definice jednu po druhé.Nyní stručně popíšu, kde se pro aplikaci nejlépe hodí.Bezpotrubní vzduchová tepelná čerpadla vyžadují minimální instalační prostor a obvykle se používají v budovách s přístavbami.Potrubní tepelná čerpadla se používají v domech, které již mají stávající ventilační systém.Krátkodobé tradiční potrubní systémy procházejí pouze částí domu a jsou často doplněny o další bezpotrubní zařízení.


Dělený typ vs monoblokový typ

Monoblok

Split tepelné čerpadlo se skládá z vnitřní jednotky a venkovní jednotky, které jsou propojeny měděnou trubkou.Splitové tepelné čerpadlo se snadno instaluje a zavěšuje a má dobré protimrazové vlastnosti.Většina tepelných čerpadel jsou dělené systémy kvůli jejich zjevným výhodám.

Monoblokový typ dodává ohřátý nebo ochlazený vzduch do místnosti potrubím procházejícím stěnami nebo střechami.


Vzduch-voda versus vzduch-vzduch


Podle toho, zda tepelné čerpadlo nakonec ohřívá vodu nebo vzduch, lze tepelná čerpadla vzduch-voda rozdělit na dva typy: vzduch-voda (ohřevem vody v systému ústředního vytápění) a vzduch-vzduch (ohřevem vzduchu v místnosti). .Tepelné čerpadlo vzduch-voda se obecně používá u větších radiátorů nebo vodního podlahového vytápění, které vyžaduje velkou povrchovou plochu pro uvolnění tepla pro optimální účinky.Dokáže ohřívat vodu a ukládat ji do zásobníku teplé vody pro vaše teplovodní baterie a sprchy.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch odebírá teplo z venkovního vzduchu a dodává teplý nebo studený vzduch do vašeho domova pomocí ventilátoru a systému cirkulace vzduchu.Protože zde není žádný zásobník teplé vody, budete potřebovat ponorný ohřívač nebo jiný systém ohřevu vody, který kompenzuje neschopnost systému produkovat teplou vodu.


4. Úvahy o tom, zda je pro vás tepelné čerpadlo to pravé


Zda je vzduchové tepelné čerpadlo tou správnou volbou, závisí na vaší lokalitě, klimatu, rozpočtu a instalaci.

Různá vzduchová tepelná čerpadla mají různé teplotní rozsahy vhodné pro provoz.Typické tepelné čerpadlo pracuje v teplotním rozsahu -25 stupňů Celsia až 40 stupňů Celsia.Nejnovější technologie umožňuje vzduchovým tepelným čerpadlům efektivně pracovat v chladném klimatu.Pokud vás zajímají tepelná čerpadla pro studené klima, klikněte a dozvíte se více: https://sprsunheatpump.com/evi-low-temperature-heat-pumps.html

Váš rozpočet bude určovat několik faktorů: zvolený typ tepelného čerpadla, počet domů, které potřebujete vytápět nebo chladit, velikost domu a izolace, současný systém vytápění domu.

Hrubý odhad je, že pro jednu místnost stojí instalace vzduchového tepelného čerpadla bez potrubí mezi 3 500 a 6 000 $, zatímco u tepelného čerpadla s potrubím se vzduchem obvykle stojí instalace mezi 12 000 a 20 000 $.

Kromě informací o nákladech na instalaci tepelných čerpadel je také nutné vědět, kolik budete muset vynaložit na měsíční provoz a údržbu tepelného čerpadla.Energy Star ukazuje, že průměrná americká domácnost utratí více než 2 200 $ (2 236,685 eur) ročně na účtech za energii, přičemž téměř polovina těchto nákladů jde na vytápění a chlazení.Tepelná čerpadla jsou energeticky účinná. Dobrou zprávou je, že mnoho evropských zemí nabízí pobídky a slevy na nákup vzduchových tepelných čerpadel, což může účinně snížit počáteční náklady.

Obvykle platí, že čím menší dům, tím méně domů vytopíte nebo chladíte a čím lépe je dům izolován, tím více peněz můžete ušetřit za tepelná čerpadla.Kromě toho, pokud váš současný topný systém již obsahuje potrubí, instalace bude levnější a mnohem jednodušší.


5. Instalace


Stále pokročilejší věda a technologie činí instalaci tepelných čerpadel mnohem jednodušší, inteligentnější a systematičtější.Vzduchová tepelná čerpadla se obvykle instalují na zadní nebo boční stranu vašeho domu.A musíte zajistit dostatečný prostor pro cirkulaci vzduchu venkovní jednotky.Jsou označeny různé linie tepelného čerpadla.Při elektroinstalaci lze vnitřní a venkovní jednotku propojit podle značení.


6. Výhody a nevýhody


Výhody

Široký rozsah teplot aplikace od -25 ℃ do 40 ℃, celoroční použití

Nízké provozní náklady: pozoruhodný efekt úspory energie, krátká doba návratnosti, úspora 70 % energie.

Produkty šetrné k životnímu prostředí, žádné znečištění, žádné emise spalovacích látek, nezpůsobující žádné škody na lidech.

Pohodlné: zabírá velmi málo místa.

Nevýhody.

Každá mince má 2 strany a tepelné čerpadlo není výjimkou.Vzhledem k tomu, že proud vzduchu je decentralizovaný, rychlost ohřevu je pomalá.Vzduchová tepelná čerpadla jsou navíc náchylná k problémům s mrazem a nelze je používat v oblastech pod -35 °C.


7. Závěr


Tepelná čerpadla mají více výhod než nevýhod.Nejlepší by tedy bylo, kdybyste se zkombinovali několik aspektů, abyste se rozhodli, zda provést konečný nákup nebo ne.Tepelná čerpadla SPRSUN mají v oboru dobrou pověst!Zasloužíš si to!Pro více informací o tepelných čerpadlech nás neváhejte kontaktovat.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692