Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Mohou tepelná čerpadla vzduch-voda fungovat se stávajícími radiátory?

Mohou tepelná čerpadla vzduch-voda fungovat se stávajícími radiátory?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-05-30      Původ:Stránky

Každý chce, aby jeho domov zůstal přes zimu teplý, a někteří z nás by toho chtěli dosáhnout ekologicky.Tepelná čerpadla vzduch-voda zaškrtněte tato dvě políčka, protože udrží váš domov v teple a místo zemního plynu nebo ropy využívají elektřinu.Mohou však tepelná čerpadla vzduch-voda fungovat se stávajícími radiátory?

V této obsáhlé příručce na tuto otázku a další související otázky podrobně odpovídáme.Budete tak mít jistotu, zda váš domov využije vzduch do tepelného čerpadla co nejlépe, nebo ne.

Začněme!


Tepelná čerpadla vzduch-voda

Co je tepelné čerpadlo?


A tepelné čerpadlo je stroj, který funguje téměř jako obrácená lednička.Odebírá teplo z okolního vzduchu a předává ho chladící kapalině uložené ve více trubicích, která mění plyn na kapalinu.Tato kapalina se zahřívá do plynné formy.

Dále je na plyn použit kompresor k nárůstu tlaku, čímž se zvyšuje jeho teplota, dokud není horký.Tento horký plyn se pohybuje přes výměník tepla, kde ohřívá vzduch nebo vodu cirkulující po celém domě.Nakonec chladivo před opětovným spuštěním cyklu zkondenzuje na kapalinu.


Může tedy tepelné čerpadlo vzduch-voda fungovat se stávajícími radiátory?


Ano.An tepelné čerpadlo vzduch-voda může pracovat se stávajícími radiátory;existuje však několik obav ohledně optimální výstupní teploty dosažitelné pomocí tepelných čerpadel.

Jedním z nejčastějších nedorozumění, které obklopují tepelná čerpadla, je, že potřebují širokou škálu speciálních zařízení, aby fungovaly tak, jak mají.Někteří lidé si například myslí, že pro tepelná čerpadla jsou ideální pouze domy s prémiovou izolací a podlahovým vytápěním;to je zjevně velká mylná představa.

I když tyto dva aspekty hrají roli při nabízení vhodného nastavení pro instalaci tepelného čerpadla, nejsou nezbytností, aby správně fungovalo.To je i případ radiátorů.

Radiátory se samozřejmě mohou dobře kombinovat s tepelnými čerpadly vzduch-voda a většinou nebudete muset vyměňovat stávající radiátory, pokud si pořídíte tepelné čerpadlo vzduch-voda jako náhradu za řešení vytápění fosilními palivy.

Většina vlád povzbuzuje vlastníky domů, aby šli cestou šetrnou k životnímu prostředí a přijali řešení vytápění z obnovitelných zdrojů.


Změny výstupní teploty v závislosti na vašem řešení vytápění


Pojďme definovat obytný hydronický topný mechanismus: tento systém využívá horkou vodu k udržení tepla ve vašem domě.Nejprve geotermální tepelné čerpadlo ohřívá vodu.Tepelné čerpadlo vzduch-voda je obvykle poháněno elektřinou, dřevem, zemním plynem nebo olejem.Horká voda se pohybuje prostřednictvím mechanismu distribuce tepla, než se vrátí zpět do tepelného čerpadla, kde se znovu ohřeje.

Výstupní teplota vody, která udržuje váš domov teplý, bude záviset na instalovaném systému.Například, pokud je váš kotel vytápěný na olej a poskytuje teplovodní radiátory nebo podlahové lišty, výstupní teplota bude kolem 82 °C.Zvýšená výstupní teplota vyžaduje menší plochu k odvodu dostatečného tepla pro udržení tepla v domě.

Na druhou stranu jiné mechanismy tepelného řešení, jako jsou podlahové systémy, vyžadují nižší výstupní teploty a odvádějí teplo na větší plochu.


Jak fungují tepelná čerpadla s radiátory?


Nejlepší způsob, jak dosáhnout ideálních výsledků tepelného čerpadla vzduch-voda, je poměrně odlišný od běžných kotlů.Lidé často vypnou svá řešení vytápění, počkají, až se v domě ochladí, a začnou používat tepelné čerpadlo, dokud se doma nevytopí.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda se poněkud liší od plynového kotle, protože vytápění vašeho domu zabere více času.Vzhledem k tomu, že vytápění vašeho domova trvá déle a pracuje při nízké teplotě, bylo by to nejlepší je provozovat po delší dobu.To znamená, že necháte teplotu stoupat a klesat, i když nakonec získáte stálou a příjemnou teplotu.

Konvenční zahřívací mechanismy se mohou zdát jako nekonečné lano konzistentních vylepšení.Vzduchová tepelná čerpadla poskytují prostor pro stabilnější teplotu.Vše, co potřebujete, je změnit svůj úhel pohledu.

Opět je zde několik věcí, které musíte udělat, abyste ze svých radiátorů a vzduchových tepelných čerpadel vytěžili maximum, například zajistit, aby se čerpadlo neblokovalo, a izolovat dům.Obecně platí, že tyto malé změny mohou mít významný pozitivní vliv na planetu a vaši kapsu.


Jak zjistím, zda stávající radiátory poběží s tepelným čerpadlem vzduch-voda?


Nejvhodnějším způsobem, jak zjistit, zda jsou vaše stávající radiátory kompatibilní s vaším tepelným čerpadlem vzduch-voda, je najmout si služby technika tepelného čerpadla.Budou schopni určit kompatibilitu radiátorů a informovat vás, zda jsou plně schopny spolupracovat s vaším vzduchovým tepelným čerpadlem pro vytápění vašeho domova.

Kromě toho může technik tepelného čerpadla doporučit instalaci dalších topných zařízení, jako jsou věšáky na ručníky, které se budou hodit při doplnění výstupní úrovně tepla, nebo alternativní zařízení, jako je podlahové vytápění.

V ideálním případě, vzhledem k tomu, že nízkoteplotní proudění se obvykle rodí z tepelných čerpadel, povrchová plocha produkující teplo musí být větší, pokud je poháněna olejovým kotlem nebo plynem.Na druhou stranu, pokud jsou stávající radiátory velké a výkonné, možná nebudete muset provádět žádné změny.

Kromě toho šance, že stávající radiátory budou kompatibilní se vzduchovým tepelným čerpadlem, také prudce vzroste, když je instalován snížený obsah vody.Tyto radiátory budou perfektně spolupracovat s tepelným čerpadlem vzduch-voda za předpokladu, že nějakou dobu trvá, než se zahřejí, i když po zahřátí poskytnou skvělý výkon.


Na co si dát pozor při výběru radiátorů tepelného čerpadla


Když výběr vzduchového tepelného čerpadla, materiál a velikost jsou primární proměnné.Nicméně by pomohlo, kdybyste zvážili estetiku, jako je vertikální nebo horizontální radiátor, ale to není tak důležité jako materiál a velikost radiátorů.

Mezitím existují další proměnné, které si chcete zapamatovat, jako je míra tepelných ztrát vašeho domu a požadavky na teplotu.Například možná nebudete potřebovat, aby v kuchyni bylo teplo jako ve vaší ložnici.

Vybrat ideální radiátor se vyplatí.Naštěstí v závislosti na nastavení vašeho domova to nemusí být únavný proces.Radiátor, který si vyberete, výrazně ovlivní, jak bude vaše tepelné čerpadlo vzduch-voda fungovat.


Jsou radiátory nejvhodnější volbou pro spolupráci s tepelnými čerpadly vzduch-voda?


Ano.V některých případech budou radiátory nejlepší volbou pro tepelná čerpadla.Pokud chcete vyměnit plynový kotel za tepelné čerpadlo, bude dobré ponechat stávající radiátory.

Radiátory však nemusí být z hlediska energetické účinnosti tou nejlepší volbou pro spolupráci s tepelným čerpadlem vzduch-voda nebo zemním tepelným čerpadlem.

Vzhledem k tomu, že k dosažení požadovaných teplot je zapotřebí velká topná plocha, dáváme přednost podlahovému vytápění, protože je to skvělý způsob přenosu tepla ve vašem domě.Vyhřátí celého domu však může nějakou dobu trvat.

Doma s podlahovým vytápěním spolu s vynikajícím radiátorem nebo vychytávkami, jako jsou vyhřívací věšáky na ručníky, jsou považovány za ideální nastavení pro tepelná čerpadla vzduch-voda.


Jak je to s tepelnými čerpadly vzduch-voda s radiátory?


Tepelná čerpadla obvykle běží lépe při nízkých teplotách ve srovnání s radiátory, které fungují lépe při vysokoteplotních tocích.Přesto ve většině situací mohou tepelná čerpadla vzduch-voda šířit teplo ve vašem domě pomocí stávajících radiátorů.


Nejčastější dotazy


Jaké tepelné čerpadlo mám použít?


Většina vlád povzbuzuje lidi, aby používali ekologicky šetrné možnosti a vyhýbali se řešením vytápění fosilními palivy.To jednoduše znamená, že se nakonec stanou volbou nízkouhlíková řešení vytápění, jako jsou tepelná čerpadla vzduch-voda.

Pokud je váš kotel zastaralý, rozbitý a potřebuje vyměnit, nebo pokud hledáte cenově dostupné řešení vytápění pro váš dům, které vyžaduje méně údržby, bylo by nejlepší pořídit si pro váš dům tepelné čerpadlo vzduch-voda. .

Tepelná čerpadla nabízejí úroveň účinnosti 300 % až 500 %, což může snížit vaše účty za energie.


Může být v mém domě tepelné čerpadlo?


Po probrání toho, co je třeba vzít v úvahu při hledání radiátoru a zda stávající radiátory budou fungovat s tepelným čerpadlem vzduch-voda, by bylo nejlepší vědět, zda váš dům může pojmout vzduchové tepelné čerpadlo.

Vzhledem k tomu, že tepelné čerpadlo vzduch-voda ohřívá vodu na nízkou teplotu ve srovnání s plynovými kotli, jsou vhodnější pro správně izolované domy s podlahovým vytápěním nebo stávajícími rozměrnými radiátory, které mohou pracovat na nízké teploty.

I tak se při žádosti o státní dotaci budete muset ujistit, že:

Váš dům má legitimní certifikát energetické náročnosti vydaný za poslední desetiletí bez nevyřešených doporučení k dokončení připojení instalace izolace dutých nebo půdních stěn.

Toto schéma však není dostupné, pokud bydlíte v nově postavené nemovitosti nebo v sociálním bydlení.Na druhou stranu, soukromé pronajaté domy jsou způsobilé, ačkoli pronajímatel je ten, kdo musí rozhodnout.


Doufáme, že vám tato příručka pomohla lépe porozumět vztahu mezi tepelnými čerpadly vzduch-voda a radiátory.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692