Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Na jaký teplotní rozsah byste měli na jaře nastavit tepelné čerpadlo

Na jaký teplotní rozsah byste měli na jaře nastavit tepelné čerpadlo

Zobrazení:3     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2023-03-10      Původ:Stránky

nastavení teploty tepelného čerpadla vzduchového zdroje

Jako majitel domu s tepelným čerpadlem pro vaše potřeby vytápění a chlazení se snažíte najít správnou rovnováhu mezi komfortem a energetickou účinností.Jak optimalizujete nastavení teploty tepelného čerpadla, bude záviset na vašich potřebách vytápění nebo chlazení.Nastavením termostatu tepelného čerpadla na sezónní změny klimatu můžete ušetřit až 10 procent nákladů na vytápění a chlazení.

Jarní měsíce často představují výzvu pro většinu majitelů domů, pokud jde o správné nastavení teploty tepelného čerpadla.Nastavení vysokých teplot vyžaduje větší spotřebu energie, a proto je důležité mít na paměti nastavené hodnoty termostatu, chcete-li se vyhnout vysokým účtům za energii.Na druhou stranu příliš nízké nastavení teploty může vést k neúčinnosti tepelného čerpadla.

Postupem času obvykle zjistíte nastavení teploty, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám, ale doporučené rozsahy jsou skvělým místem, kde začít.Níže je uveden obsáhlý průvodce nastavením ideálního teplotního rozsahu pro vaše tepelné čerpadlo na jaře, abyste splnili vaše potřeby vytápění bez vysokých nákladů na energie.


Problém s jarem


Existuje dobrý důvod, proč optimalizace nastavení teploty během jara může mnoho majitelů domů lámat hlavou.I když je jaro ve znamení nadcházejících teplých dnů, přichází také s nepředvídatelným počasím, kterému může být těžké se přizpůsobit.Teplý jarní den vypadá skoro jako léto, což znamená, že můžete mít otevřená okna a vypnout topení.Následující den mohou teploty klesnout hluboko pod nulu.

Jaro může představovat neustálý cyklus potřeby upravovat řešení vytápění a chlazení pro sporadické teplé a chladné dny.Pro mnoho majitelů domů může tento náročný boj trvat celou sezónu.Dobrou zprávou je, že tepelná čerpadla jsou skvělým řešením pro nestálé jarní počasí.Se správným nastavením teploty vám tepelné čerpadlo zajistí pohodlné bydlení po celé jaro a zároveň bude energeticky účinné a sníží vaše účty za energie.


Pochopení fungování tepelných čerpadel


Než se pustíte do nastavení teploty tepelného čerpadla, je důležité pochopit, čím se systémy tepelných čerpadel liší od tradičních řešení vytápění.Tepelná čerpadla jsou jedním z nejúčinnějších a nejekologičtějších způsobů vytápění nebo chlazení vašeho domova.Tepelná čerpadla pracují na základním principu přenosu tepla.Namísto spalování paliva jako tradiční plynové pece k vytváření tepla tepelné čerpadlo přenáší teplo z jednoho místa na druhé.

Spotřebič odebírá teplo ze zdroje tepla, jako je vzduch nebo země, a přenáší ho do chladiče, jako je váš domov, prostřednictvím stlačování a expanze chladiva (cyklus chlazení).Tepelné čerpadlo může také obrátit proces, ochlazovat váš domov odstraněním tepla z uzavřených prostor a jeho čerpáním ven.

Tradiční systémy plynových pecí tlačí generované teplo do domácnosti přerušovaně potrubím díky pecním dmychadlům.Tepelné čerpadlo má také potrubí.Nevyfukuje však vzduch kanálem pravidelně, ale místo toho neustále pohybuje.

Protože do domu neustále proudí teplý vzduch, je vypouštěný vzduch chladnější ve srovnání s plynovým kotlem.Tepelné čerpadlo obvykle využívá vzduch o teplotě mezi 90 a 100 ° Fahrenheita (32 - 38 ° Celsia), ve srovnání se 120 ° Fahrenheita (49 ° Celsia) systému plynové pece.Při nastavování teplot pro vaše tepelné čerpadlo je důležité poznamenat, že trochu jde o dlouhou cestu, protože jednotka neustále tlačí vzduch do vašeho domova.

Proto byste se měli zaměřit na nastavení teploty tepelného čerpadla, které odráží, jak chcete, aby se vaše obytné prostory cítily.Je mylná představa, že provoz vašeho tepelného čerpadla na maximální teplotu ohřívá prostory rychleji.Pokud tak učiníte, spotřebovává pouze více energie pro minimální výhody.


Ideální nastavení teploty tepelného čerpadla na jaře


Podle ministerstva energetiky byste měli během dne zapnout termostat tepelného čerpadla a v noci jej mírně snížit.Pokud je venku teplé počasí, můžete nastavit teplotu kdekoli mezi 64 a 68 ° Fahrenheita (18 – 20 ° Celsia).V chladnějších dnech můžete nastavit teplotu mezi 68 a 72° Fahrenheita (20 - 22° Celsia).

Obecně platí, že když je váš domov obsazený všemi vzhůru, rozsah provozních teplot mezi 64 a 72 °Fahrenheita (v závislosti na venkovní teplotě) stačí k tomu, aby byl váš domov příjemně teplý a přitom byl zajištěn hospodárný provoz jednotky.Pro dosažení optimální účinnosti tepelného čerpadla musí být nastavení teploty poměrně konzistentní.Teplotu můžete snížit jen o několik stupňů během dne, když odcházíte z domu a přes noc.

Měli byste se však vyvarovat nastavení příliš nízké teploty od vaší obvyklé provozní teploty.Velké poklesy teploty tepelného čerpadla mohou ve skutečnosti vést k neefektivitě namísto zvýšení účinnosti.

Konvenční řešení vytápění, jako jsou plynové pece, často využívají snížení teploty přes noc a během dne ke zvýšení úspor energie.Majitelům pecí se obvykle doporučuje upravit nastavení teploty o 7 až 10 ° Fahrenheita během dne a přes noc, aby bylo dosaženo úspory energie.

Není těžké vidět, jak by majitelé domů pocházející z těchto řešení vytápění předpokládali totéž pro tepelná čerpadla.Tak tomu však není.U tepelného čerpadla není vhodné vytvářet velké teplotní poklesy.

Když výrazně snížíte nastavení teploty tepelného čerpadla z preferované teploty vašeho domova, vaše tepelné čerpadlo musí udělat velký skok, když potřebujete dostat svůj domov zpět na doporučený rozsah 64 až 72 ° Fahrenheita (18-22 °Celsia).

Trvá to an vzduch vodě tepelné čerpadlo ve srovnání s řešením vytápění plynovým kotlem déle vytápět váš domov, což znamená, že vaše tepelné čerpadlo musí být zapnuté déle.Teplotní rozdíl 10 stupňů nebo více může způsobit, že vaše jednotka aktivuje záložní elektrické topné pásy.Ty jsou na provoz podstatně dražší.

Celkově s klesající venkovní teplotou má energetická účinnost tepelných čerpadel tendenci klesat.Výrazný pokles teplot proto není dobrý nápad s ohledem na ošemetné jarní počasí.

V ideálním případě se chcete zaměřit na teplotu, která je pro každého ve vašem domě nejpohodlnější, a poté můžete provést drobné úpravy v závislosti na venkovních teplotách.

Výše uvedené je obecným vodítkem, ze kterého můžete pracovat.Pamatujte, že v závislosti na tom, kde žijete, se jarní teploty a denní povětrnostní podmínky mohou lišit.Teplotu, při které provozujete tepelné čerpadlo, můžete zvýšit nebo snížit tak, aby nejlépe vyhovovala vašemu umístění, pokud rozdíl není příliš velký.


Další tipy, jak zajistit, aby vaše tepelné čerpadlo na jaře fungovalo efektivně


Celkově lze říci, že správné používání tepelného čerpadla během jara znamená dlouhou cestu k maximalizaci jeho energetické účinnosti a snížení nákladů na energii.To zahrnuje nejen nastavení ideální provozní teploty tepelného čerpadla, ale také nácvik správná údržba a postupujte podle níže uvedených kroků, abyste zajistili, že vaše tepelné čerpadlo bude na jaře fungovat efektivně:


1. Ujistěte se, že je váš dům dobře izolovaný


Správná izolace může zajistit optimální pohodlí a výrazně snížit vaše účty za energie.S dobře izolovaným domem nemusí vaše tepelné čerpadlo pracovat tak tvrdě, takže vytápění vašeho domu je cenově výhodnější.

Izolace také umožňuje nastavit nižší provozní teplotu nebo dokonce jednotku vypnout, když nikdo není doma nebo přes noc.Pokud je váš dům dostatečně izolovaný, teploty budou klesat pomaleji ve srovnání se špatně izolovaným domem.To může odstranit nutnost mít zapnutý topný systém.


2. Investujte do chytrého termostatu


Investice do chytrého termostatu přináší mnoho výhod, pokud jde o vaše potřeby vytápění a chlazení.Pomocí chytrého termostatu můžete své tepelné čerpadlo přizpůsobit tak, aby vytápělo nebo chladilo váš domov pouze tehdy, když je obsazeno, abyste ušetřili své náklady na energie.

Zvýšená regulace teploty vám umožní výrazně zlepšit účinnost vašeho tepelného čerpadla pomocí inteligentních teplotních plánů.Abyste se mohli vrátit do příjemně teplého domova, můžete nastavit časovač, který zapne tepelné čerpadlo hodinu před vaším příchodem.Můžete také nastavit, aby se zapnul několik hodin předtím, než se všichni ráno probudí.

Chytrý termostat vám také umožňuje ovládat provozní teplotu tepelného čerpadla bez ohledu na to, kde se nacházíte.Pomocí telefonu se můžete jednoduše připojit k systému termostatu pro vzdálený přístup a ovládání.Chytrý termostat lze také naprogramovat tak, aby automaticky upravoval nastavení teploty podle venkovního počasí.


3. Vytvořte kolem svého tepelného čerpadla větrnou bariéru


Některé jarní dny mohou být větrné.Silný vítr nebo průvan odvádějí horký vzduch, takže je pro kompresor obtížnější udržet dostatečné vytápění.To se promítá do vysoké spotřeby energie a účtů.

Pokud teploty výrazně klesnou, může vaše jednotka přestat správně fungovat.Dobrým opatřením je nainstalovat kolem tepelného čerpadla kryt, který zabrání silnému větru, ale zajistí dostatečné proudění vzduchu jednotkou.


4. Udržujte jednotku chudou a bez nečistot


Jaro je ideální čas na vyčištění spotřebiče a odstranění všech nečistot v okolí jednotky.Znečištěná jednotka tepelného čerpadla ztěžuje práci systému při získávání tepla z venkovního prostředí.V důsledku toho může trvat déle, než se váš domov zahřeje, a budete nuceni nastavit vyšší provozní teploty, což zvyšuje vaše účty za energie.Ujistěte se, že na horní části jednotky nejsou žádné listy, větve stromů nebo jiné předměty.Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692