Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Pět kroků k uvolnění chladicího potenciálu EU

Pět kroků k uvolnění chladicího potenciálu EU

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2017-06-26      Původ:Stránky

V naší moderní společnosti je chlazení nutností, která má silný vliv na zdraví, produktivitu práce, snížení ztrát potravin, průmyslové procesy a další.Udržovat se v pohodě a udržitelně znamená, že můžeme udržet chladnou i planetu, píše Jürgen Fischer.

Jürgen Fischer je prezidentem Danfoss Cooling Segment.
Dokážete si představit svět bez chlazení?Otevřeli jste dnes lednici, abyste si vytáhli čerstvé studené mléko na ranní cereálie nebo kávu?Bez technologie chlazení by to nebylo možné.

Očekává se, že s pokrokem technologií a růstem celosvětové populace bude potřeba chlazení exponenciálně narůstat.
Evropská komise očekává, že poptávka po prostorovém chlazení v EU vzroste do roku 2030 o 70 %. Očekává se, že do roku 2060 chladicí sektor předstihne sektor vytápění a na konci století jej předstihne o 60 %.

Poptávka po chlazení se také zvýší, protože se naše společnost bude stále více digitalizovat.Téměř polovina elektřiny datového centra se spotřebuje na chlazení a spotřeba energie datového centra se mezi lety 2007 a 2013 téměř zčtyřnásobila na 43 GW – což je množství rovnající se výrobní kapacitě Jižní Afriky.

Je velmi důležité, abychom vedli cestu k udržitelnému sektoru chlazení.Jsme týden před přijetím obecného přístupu Rady ke směrnici o energetické účinnosti a směrnici o energetické náročnosti budov.Jedná se o důležitý milník na cestě k dosažení úplné dekarbonizace sektoru chlazení.

Podle mě musí nadcházející regulační rámec utvářet náš sektor pěti způsoby:

1. Zvyšte povědomí o potenciálu úspory energie chlazení se zaměřením na spotřebitele
Podceňujeme význam chlazení pro mírné evropské klima.Chladnička a mraznička, spotřebiče, které se nacházejí téměř v každé moderní domácnosti, jsou zodpovědné za největší chladicí spotřebu energie.Ve Spojeném království spotřebují 4 % veškeré elektřiny – až 13 TWh ročně.

Chlazení v domácnosti nekončí.Supermarkety v současnosti využívají až 2 % elektřiny v dané zemi.70 % našich potravin je při výrobě chlazeno nebo zmraženo a dalších 50 % je vystaveno v chladničce v místě prodeje.Očekává se, že on-line maloobchod s potravinami a dodávka potravin až ke dveřím spotřebitele vzrostou do roku 2027 z 10 % na 40 %, čímž se zvýší používání chladírenských dodávek.

2. Snížit požadavky na chlazení na úrovni budovy a zároveň zajistit vnitřní pohodlí
Velké budovy, zejména kancelářské budovy a nemocnice, by byly bez klimatizace neobyvatelné.Směrnice o energetické náročnosti budov a směrnice o energetické účinnosti proto musí být dva zdroje, které je třeba zvážit pro dekarbonizaci fondu budov do roku 2050 (nový článek 2a).Požadavky na velké renovace a budovy s téměř nulovou spotřebou energie budou vyžadovat lepší větrání a do určité míry i více klimatizace, protože budovy budou lépe izolovány.

Efektivnější spotřebiče, solární stínění a okenní technika mohou tuto poptávku do určité míry zmírnit, ale musíme také usilovat o integraci chladicí technologie s obnovitelnými zdroji energie.

3. Umožněte sektoru chlazení urychlit využívání obnovitelné energie
Na základě klimatického a energetického rámce do roku 2030 bude 45 % elektřiny vyráběno z obnovitelných zdrojů, což vytváří potřebu lepšího skladování energie a zvýšeného řízení na straně poptávky.Díky příznivému politickému prostředí může chladicí technologie tento cíl podpořit.Rostoucí role tepelných čerpadel je dalším způsobem, jak integrovat nadbytečnou kapacitu obnovitelné energie, kterou je třeba dále politicky motivovat.

Dálkové chlazení může být prostředkem k integraci nadměrné chladicí kapacity a poskytování volného chlazení prostřednictvím jezer a přírodních vodních útvarů.Pokud spojíme systémy, najdeme energeticky nejúčinnější řešení.

4. Pokročilá sektorová vazba a systémové myšlení
Integrace sektorů vytápění a chlazení může přinést obrovské zvýšení účinnosti.Například rekuperace nevyhnutelného odpadního tepla v supermarketech, kterou umožňují chytré budovy, může být další cílovou oblastí politiky.V případové studii v Dánsku se náklady na vytápění místního supermarketu snížily o 80 % pomocí rekuperace tepla a odesláním tepla generovaného chladicím systémem obchodu zpět do sítě dálkového vytápění.

Systémové myšlení musí být v popředí.Je možné integrovat supermarkety do většího energetického systému a uvolnit přebytečné kapacity, které dosahují 70 % chladicí kapacity kompresoru – které pak mohou být k dispozici během energetické špičky.

Technologie existuje – politika však musí podporovat inovace a motivovat k požadovaným investicím.V současné době několik členských států odrazuje od této inovace dvojím zdaněním tepla.

5. Zavést digitalizaci jako prostředek pro udržitelnější chlazení
Digitalizace může v tomto odvětví změnit hru.Již nyní vidíme, že velká data a analýzy nám umožňují používat technologii inteligentnějším způsobem, využívat zvýšení efektivity a přistupovat k chladicím kapacitám, které byly dříve nedostatečně využívány.

V současné době se v EU ztrácí 9 % vyrobených potravin v důsledku nedostatečného chlazení.Monitorovací software, který sleduje teplotu a vlhkost v chladícím řetězci, může výrazně snížit ztráty potravin a snížit spotřebu energie a vody v sektoru.Politiky na podporu energeticky účinných a dostatečně monitorovaných dodavatelských řetězců proto musí být dalším středobodem v EU.

První kroky ke zvýšení povědomí a vysvětlení důležitosti chlazení pro evropské občany byly podniknuty tento týden na zahajovací akci CoolingEU v rámci Týdne udržitelné energie EU.Tato iniciativa odstartuje pohyb průmyslových odvětví, která spolupracují v oblasti dálkové energetiky, vytápění, chlazení, ventilace a klimatizace, aby probudili spícího obra udržitelného chlazení.

Ujasněme si jednu věc – chlazení není luxus – je nezbytnou součástí naší moderní společnosti.A pokud se nám to podaří udržitelně, udržíme planetu v pohodě.

Originál je z http://www.euractiv.com/section/energy/opinion/five-steps-to-unlock-the-eus-cooling-potential/.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692