Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Průvodce instalací vzduchových tepelných čerpadel pro podlahové vytápění

Průvodce instalací vzduchových tepelných čerpadel pro podlahové vytápění

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2019-09-17      Původ:Stránky

Tepelné čerpadlo vzduch-zdroj (ASHP) má dvě hlavní výhody: úsporu energie a pohodlí.Je to vybavení, které si vybere mnoho rodin.Vzduchové tepelné čerpadlo může zajistit vytápění/chlazení domu a také ohřev užitkové vody.Když už mluvíme o výhodách podlahového vytápění vzduch-voda s tepelným čerpadlem, mnoho přátel, kteří chtějí nainstalovat systém podlahového vytápění, bude chtít nejprve znát proces předinstalace.Nyní vám představíme kroky a postup instalace podlahového vytápění vzduchovým tepelným čerpadlem.

Nejprve vám jednoduše vysvětlíme, že přípravné práce před instalací vzduchového podlahového vytápění zahrnují vyměření celého domu a schéma projektu vytápění/chlazení, které je potřeba určit.Poté stavební tým nainstaluje systém tepelného čerpadla na základě souvisejících konstrukčních výkresů.


Čerpadlo podlahového vytápění zdroje vzduchu

Tepelné čerpadlo vzduch-voda 17,5KW-27KW pro podlahové vytápění

Instalace Krok 1: Vydláždění terénu

Dlažba je prvním a klíčovým krokem pro instalaci zdroje vzduchu pod podlahové vytápění.Před dlážděním podlahy je nutné odklidit odpadky, aby byl podklad čistý a hladký.Kromě toho lze vodorovnou úroveň terénu měřit profesionálním zařízením.U konkávně-konvexních nebo ostrých pouzder je nutné se s nimi vypořádat a odstranit je včas.

Instalace Krok 2: Položení vrstvy tepelné izolace

Před položením vrstvy tepelné izolace byste měli obecně nainstalovat vrstvu odolnou proti vlhkosti.Při pokládání izolační vrstvy je třeba dbát na čistotu řezné hrany, kterou je třeba později zašít.Kromě toho by výškový rozdíl izolační desky neměl přesáhnout 5 mm a mezera by neměla přesáhnout 5 mm.

Instalace Krok 3: Položení reflexního povlaku

Následuje pokládka reflexního povlaku.Pozornost je třeba věnovat rovnému a těsnému zakrytí.Nemělo by docházet k problémům s prosakováním izolační desky nebo podlahy.

Instalace Krok 4: Pokládka trubek podlahového topení

Systém vytápění domu vzduchovým tepelným čerpadlem zajišťuje vytápění přiváděním teplé vody do každé místnosti topnými trubkami.Proto je kvalita topných trubek výrazně důležitá.Systém podlahového vytápění obecně používá trubky PP-R nebo hliník-plast.Potrubí se pokládá přesně podle konstrukčních výkresů, aby bylo zajištěno, že instalace je v pořádku.Po dokončení otopných trubek je navíc nutné provést tlakovou zkoušku vody pro kontrolu, zda nedochází k úniku nebo hodnotě tlaku.

Instalace Krok 5: Instalace vodiče regulace teploty

V místě instalace sběrače vody vyřízněte drážku a zakopejte kolem sběrače vody kabel pro regulaci teploty pro připojení.

Instalace Krok 6: Zasypání a vyrovnání terénu

Po dokončení výše uvedených kroků lze zajistit zásyp betonem.Dbejte také na zachování úrovně a výšky celého domu.Do zásypu by měly být přidány jemné kameny a všechny by měly být zhutněny ručním omítáním.Dveře, ulička, podlahová vpusť a další místa musí být dobře označena, aby se předešlo budoucímu poškození topného potrubí.

Instalace systému podlahového vytápění vzduchovým tepelným čerpadlem je složitá práce.Existuje mnoho detailů, kterým je třeba věnovat pozornost, pokud jde o proces dláždění, takže uživatelé musí najít standardní instalační tým, který tuto práci provede.Po vybudování podlahového vytápění přejde na kontrolu a přejímku.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692