Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Průvodce odstraňováním problémů vysokotlaké ochrany ohřívače vody tepelného čerpadla zdroje vzduchu

Průvodce odstraňováním problémů vysokotlaké ochrany ohřívače vody tepelného čerpadla zdroje vzduchu

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2019-12-06      Původ:Stránky

Když dojde k vysokotlakému odstavení ohřívače vody vzduchovým tepelným čerpadlem, je třeba jej v mnoha ohledech zkontrolovat, abyste zjistili základní příčinu a vyřešili ji.Tento článek vysvětlí metody odstraňování problémů pro vysokotlakou ochranu tepelného čerpadla vzduch-voda.


SPRSUN Projekt ohřívače vody s tepelným čerpadlem se vzduchem

1. Vodní kámen se usazuje v kondenzátoru, snižuje se účinnost výměny tepla a teplo odváděné kompresorem se nemůže včas uvolnit.

Odstraňování problémů: úprava vody by měla být prováděna v oblastech se špatnou kvalitou vody.Četnost používání detergentu by měla být kontrolována, protože měděné spirály lze snadno proděravit, pokud se perou příliš často.

2. Oběhové čerpadlo teplé vody je rozbité nebo hladina vody v nádrži na vodu je příliš nízká (oběhové čerpadlo teplé vody nemůže čerpat vodu).Průtok vody je nedostatečný, účinnost výměny tepla je snížena a teplo odváděné kompresorem se neuvolňuje včas.

Odstraňování problémů: vyměňte nebo opravte vodní čerpadlo a zkontrolujte, zda je v nádrži na vodu voda a zda systém doplňování vody funguje normálně.


3. Filtr nainstalovaný na cirkulačním potrubí je ucpaný, průtok vody je nedostatečný, účinnost výměny tepla je snížena, teplo odváděné kompresorem se neuvolňuje včas a ohřívač vody tepelného čerpadla se vzduchem má poruchu vysokotlaké ochrany.

Odstraňování problémů: vyčistěte filtr.Doporučuje se čistit jednou za měsíc.

4. Vysokotlaký ochranný spínač je poškozen.

Odstraňování problémů: vyměňte vysokotlaký ochranný spínač.

5. Výchozí teplota vody na výstupu jednotky ohřívače vody tepelného čerpadla se vzduchem je 55.Pokud je teplota nastavena příliš vysoko, dojde také k selhání vysokotlaké ochrany.

Odstraňování problémů: splnit podmínky nastavení (teplota by měla být nastavena na 55 nebo níže).


6. Pokud je množství fluoru v systému tepelného čerpadla vzduch-voda příliš vysoké, dojde k vysokotlaké ochraně.

Odstraňování problémů: množství fluoru by mělo být vstřikováno podle normy na typovém štítku tepelného čerpadla vzduch-voda.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692