Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Proč invertorová technologie mění tepelná čerpadla k lepšímu?

Proč invertorová technologie mění tepelná čerpadla k lepšímu?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-08-24      Původ:Stránky

Tepelná čerpadla při provozu vydávají více energie, než spotřebují.To je jedna z funkcí, díky které jsou efektivní a dokonce i cenově příznivé.Dnes se tepelná čerpadla mění – všechna čest invertorové technologii.

Střídač se osvědčil jako jeden ze stručných způsobů úspory energie.Snižuje plýtvání provozním vzduchem řízením otáček motoru.Funguje jako automobilový akcelerátor.Nemusíte tedy zastavovat a spouštět motor tepelného čerpadla.Místo toho můžete nastavit teploty stejně jako u plynového pedálu.

Pokud vedle sebe postavíme staromódní klimatizace s invertorovým modelem, rozdíl bude velký.Invertorová technologie snižuje ztráty energie a tím šetří více energie.

Centrální klimatizace a pece slouží domácnostem po celá desetiletí.Navzdory tomu nedosahují účinnosti a všestrannosti ve srovnání s tepelnými čerpadly.Tepelná čerpadla měla od svého vzniku stále co zlepšovat.Ale zatím je to uzavřené téma.Kompresory s proměnlivou invertorovou technologií je vylepšují.


proč-invertorová-technologie-mění-tepelná-čerpadla-na-dobře

Co je tedy invertorová technologie?

Při použití normálního tepelného čerpadla se klimatizace po určitou dobu zapíná a vypíná.Například se na chvíli zapne, když je váš dům studený.Jakmile se dostatečně zahřeje, vypne se, aby se znovu zapnul, když se vzduch postupně vyrovná tomu venkovnímu.

Není proto efektivní.Je to jako jízda na motocyklu, který pouze přeřadí ze 100 % zrychlení na 0 %.Mezi 100 a nulou není žádný pokles na žádné procento.Na kole sešlápnete plyn, abyste ho zrychlili, když padá.

To je případ invertorové technologie.Umožňuje vám plně provozovat tepelné čerpadlo v libovolném rozsahu podle vašich preferencí.Měnič také analyzuje teplotu a podmínky ve vašem domě.Jako takový je schopen upravit svůj výkon a maximalizovat tak účinnost a pohodlí.

Za předpokladu řízení otáček motoru kompresoru tedy snadno reguluje teploty.

Jak to funguje?

DC invertor obsahuje měniče frekvence.Pohony obsahují nastavitelný elektrický invertor, který řídí otáčky elektromotoru.Z dlouhodobého hlediska pohony řídí chlazení a tepelný výkon.

Řídí také vstup AC do DC.Poté elektrický měnič produkuje proud, ale prostřednictvím požadované modulace.Na druhé straně mikrokontrolér snímá teploty vzduchu a upravuje je v souladu s otáčkami kompresoru. Invertorová tepelná čerpadla jsou tak trvanlivé, snadno přizpůsobitelné a účinné než tradiční.Přestože je drahý, měl by člověk očekávat návratnost za méně než dva roky v závislosti na používání.

Umíš číst tento článek získat více podrobností o principech fungování invertorových tepelných čerpadel.


Jak invertorová technologie mění tepelná čerpadla k dobrému?

Zvyšuje jejich celkovou účinnost.

Předpokládejme, že porovnáme tepelná čerpadla bez invertoru s tepelným čerpadlem s invertorem;účinnost bude otázkou.První z nich postrádá kontrolu nad energetickým výdejem.Navíc zatěžují jednotku navíc, než je potřeba.Jejda!

Ještě daleko horší je, když se sám zapíná a vypíná.Pamatujte si, že energie na nastartování mrtvého střídavého systému je mnohem srovnatelná s progresivním chodem.Stručně řečeno, čím méněkrát jej spustíte, potřebuje ke spuštění, tím méně energie spotřebuje.Invertorová technologie provozuje systém efektivně s proměnnou rychlostí.Pokud jde o spotřebu energie, to je to, co je činí preferovanými!

Invertorové tepelné čerpadlo může běžet při záporných teplotách.

Když si koupíte tepelné čerpadlo, jeho popis má spoustu tvrzení.Vždy však existuje vyloučení odpovědnosti.Upozornění pro tento případ.V extrémních mrazech nebude stroj správně fungovat.Ve většině případů začínají obtíže při teplotách pod 40 stupňů.

Majitelé domů narazí na prohlášení o vyloučení odpovědnosti a mohou jejich nákup zrušit.A co je mnohem horší, rozhodnout se dokonce pro velké výdajové pece.

Díky obrácené technologii, která se změnila.Disponuje funkcí hyper-heat.Jako takový bude vytvářet teplo i při záporných teplotách.Počítejte s tím, že bude fungovat, i když je venku -13 stupňů Celsia.

Invertorová tepelná čerpadla pracují s minimálním opotřebením.

Neinvertorová tepelná čerpadla mají jednotky s pevným výkonem.Přepínají mezi zapnutím a vypnutím a běží na maximální kapacitu.Jeho provoz zase vytváří zátěž pro elektrickou napájecí síť.Každý spouštěcí cyklus má signaturu přepětí.Přepětí postihuje také mechanické části tepelného čerpadla.

Na druhé straně invertorová tepelná čerpadla mají bezkomutátorový DC kompresor.Kompresor nemá skutečnou startovací špičku, když je ve startovacím cyklu.Tepelné čerpadlo se tedy spustí s nulovým proudem.Poté se postupně staví, aby splnila kapacitu požadovanou budovou.Tepelné čerpadlo a elektrické napájení jsou zase trochu namáhány.Proto minimální přepětí a opotřebení.

S invertorovou technologií můžete ušetřit peníze i místo.

Dalším měnícím se aspektem tepelných čerpadel je, že nyní můžete ušetřit peníze a prostor s invertorovou technologií.Nemusíte jej montovat do vyrovnávací nádrže.Kromě toho může být plocha mnohem menší, pokud je využita celá oblast podlahového vytápění.

Obvykle, pokud instalujete tepelné čerpadlo na nemovitost, potřebujete prostor pro instalaci vyrovnávací nádrže.Vyrovnávací nádrž nese vodu, která je předehřátá.Ten pak cykloval kolem systému ústředního vytápění, čímž omezoval vypínače.

Vezměte si případ, kdy máte další místnost, která se používá zřídka a má nižší teploty než zbytek domu.Vy se ho však rozhodnete využít a ještě zahřát.Proto musíte upravit teplotu vašeho topného systému tak, aby vyhovovala požadavkům nové místnosti.

Pamatujte, že tepelné čerpadlo bez invertoru pracuje na svůj nejvyšší výkon.A bude fungovat na stejné úrovni, i když musí splňovat zlomek maximálního potřebného tepla.To je plýtvání elektrickou energií.Aby se tomu zabránilo, vyrovnávací nádrž uvolňuje předehřátou vodu.Poté se přenese do radiátorů pod podlahou určené místnosti. Ohřeje ji a využije maximální výkon tepelného čerpadla k ohřevu vody ve vyrovnávací nádrži.Tím se ale přehřeje nádrž.

U jednotky s invertorovým pohonem se však tepelná čerpadla snadno přizpůsobí nižšímu výkonu.Poté získá rozdíl v poptávce a přizpůsobí svůj výkon v souladu s nízkou změnou teploty vody.Tato funkce umožňuje majitelům domů ušetřit peníze a prostor pro instalaci větší vyrovnávací nádrže.

Zabalení

Zpětně nástup invertorové technologie změnil podmínky v domácnostech během chladných měsíců.Od této chvíle mohou tepelná čerpadla vestavěná s touto technologií spotřebovávat méně energie, mají dlouhou životnost a přizpůsobují se jakémukoli teplotnímu rozsahu.A pro majitele domů tato technologie nabízí šanci ušetřit peníze a snížit výpadky elektřiny.

Vybavuje tepelná čerpadla vysokou účinností a všestranností.A to je důvod dnešní revoluce tepelného čerpadla!


Také zajímavé:
Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692