Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Různé typy tepelných čerpadel zdroje vzduchu

Různé typy tepelných čerpadel zdroje vzduchu

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2020-09-18      Původ:Stránky

Existuje mnoho druhů vzduchových tepelných čerpadel.Podle různých klasifikačních standardů budou existovat různé kategorie.Obecně máme následující metody klasifikace:


 1. Podle funkce tepelného čerpadla: tepelné čerpadlo vzduch-zdroj s jedním topením, tepelné čerpadlo vzduch-zdroj s jedním chlazením, tepelné čerpadlo se vzduchem pro vytápění a chlazení a tepelné čerpadlo vzduch-zdroj se třemi funkcemi (teplá voda, vytápění a chlazení).

 2. Podle toho, zda použít k posílání energie do místnosti cirkulační vodu: tepelné čerpadlo vzduch-voda, tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, čerpadlo podlahového vytápění bez vody.V současnosti většina vzduchových tepelných čerpadel na trhu označuje tepelná čerpadla vzduch-voda.

 3. Podle teploty výstupní vody tepelného čerpadla: vysokoteplotní vzduchové tepelné čerpadlo (výstupní teplota vody 80), obyčejné vzduchové tepelné čerpadlo (teplota vody na výstupu 60).

 4. Podle teploty pracovního prostředí tepelného čerpadla: nízkoteplotní vzduchové tepelné čerpadlo a běžné vzduchové tepelné čerpadlo.

 5. Podle toho, zda je k dispozici invertorová funkce: invertorové tepelné čerpadlo a zapnutí/vypnutí neinvertorového tepelného čerpadla.

 6. Podle stupně integrace lze vzduchová tepelná čerpadla rozdělit na typ monoblok a typ split.Monobloková tepelná čerpadla obsahují všechny podstatné části v jednom stroji, včetně kondenzátoru, kompresoru, výparníku, expanzního ventilu a tak dále.Split tepelné čerpadlo je rozděleno na venkovní jednotku a vnitřní jednotku.


Různé typy tepelných čerpadel zdroje vzduchu

Typy topných systémů vzduchových tepelných čerpadel

Existují čtyři typy systémů vytápění vzduchovým tepelným čerpadlem:

(1) Vzduchové tepelné čerpadlo + radiátor;výstupní teplota vody je obecně kolem 55.

(2) Tepelné čerpadlo vzduch-zdroj + fancoil;výstupní teplota vody je obecně asi 45.

(3) Vzduchové tepelné čerpadlo + sálavé podlahové vytápění;Teplota vody je obecně kolem 35.

(4) Přímé kondenzační vytápění vzduchovým tepelným čerpadlem (včetně vzduch-vzduch, bezvodého podlahového vytápění atd.);v současnosti je tento typ aplikace poměrně vzácný.

Jaké jsou vlastnosti jednotlivých typů kombinací vytápění vzduchovým tepelným čerpadlem?

Vzduchové tepelné čerpadlo + radiátor

výhody: výměna je jednoduchá.Tato aplikace může přímo nahradit původní zdroj tepla kotle;ve srovnání s režimem přímého elektrického vytápění je efekt úspory energie tohoto typu pozoruhodný;ve srovnání s režimem vytápění elektrokotlem lze ušetřit více nákladů na elektřinu.

Nevýhody: vysokoteplotní vytápění, pomalé vytápění interiéru, špatná tepelná pohoda, zabírání určitého prostoru.

Vzduchové tepelné čerpadlo + Fan Coil

výhody: teplota vytápění místnosti je rychlá;ventilátor fan coil v každé místnosti je řízen nezávisle, což přispívá k úspoře energie;výstupní teplota vody je nižší než teplota radiátoru.Poměr energetické účinnosti vzduchového tepelného čerpadla je vysoký a provozní náklady jsou relativně nízké;systém je jednoduchý, flexibilní a pohodlný na instalaci.Může být použit pro vytápění v zimě a chlazení v létě a komplexní počáteční investiční náklady jsou nižší pro uživatele, kteří mají požadavek na chlazení v létě.

Nevýhody: trochu horší komfort.Bude tam nějaký hluk.Mohlo by dojít ke spotřebě další elektrické energie.

Vzduchové tepelné čerpadlo + sálavé podlahové vytápění

výhody: úspora energie, nízké provozní náklady, vysoký komfort;systém má určitou funkci akumulace tepla s dobrou tepelnou stabilitou, která dokáže účinně kompenzovat kolísání topného výkonu vzduchového tepelného čerpadla v extrémním počasí, čímž je systém stabilnější a spolehlivější.

Nevýhody: rekonstrukce stávajících objektů se dotkne původního terénu;u budov bude snížena výška místností;v případě problémů s kvalitou stavby je údržba náročná.

Vzduchové tepelné čerpadlo Přímé kondenzační vytápění

výhody: jednoduchý systém, pohodlná instalace a údržba, nízká poruchovost, vysoká úspora energie.

Nevýhody: špatné pohodlí;mírný hluk.

Souvisí provozní náklady s kombinací terminálů?

U stejného zařízení tepelného čerpadla jsou nejvyšší náklady na radiátor, na druhém místě fancoilová jednotka a nejnižší náklady na podlahové sálavé vytápění.

Jak vybrat správný typ systému vytápění tepelným čerpadlem zdroje vzduchu?

U novostaveb je preferováno sálavé podlahové vytápění;pro stávající budovy lze zvolit radiátor nebo fancoil;pokud je radiátor starý nebo je počet nových radiátorů velký, doporučuje se zvolit nízkoteplotní fancoil.

Vytápěcí systém fan coil může v zimě poskytovat teplou vodu i vytápění domu a v létě dodávat studený vzduch.Koncovku vytápění fancoilu lze nastavit v horní části (horní závěsný typ) nebo spodní části (podlahový typ).Doporučuje se nastavit spodní část (typ podlahy).

Záležitosti, kterým je třeba věnovat pozornost při výběru typu podlahy: vyberte podlahovou fancoilovou jednotku se spodním přívodem vzduchu a horním výstupem;speciální fancoilová jednotka se spodním přívodem vzduchu a bočním výstupem.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692