Síla zdola

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2016-06-15      Původ:Stránky

Poznámka redakce: Topná sezóna v severní Číně je z velké části obviňována ze smogu a znečištění ovzduší v regionu kvůli obrovské spotřebě uhlí v procesu.Startup v provincii Jilin si klade za cíl tento problém vyřešit nahrazením uhlí obnovitelnými geotermálními zdroji ve snaze vystoupit z éry uhlíkové energie.

Topná sezóna začíná v listopadu v severní Číně, kde se asi pět měsíců spalují miliardy tun uhlí.Ale zatímco proces vytápění přináší občanům teplo, vytváří smog a zhoršuje znečištění ovzduší.

Startup v Jilin – jedné z hlavních uhelných provincií na severovýchodě země – se zasvětil nahrazení uhlí čistou a obnovitelnou geotermální energií.

Voda ležící 15 až 400 metrů pod zemí má díky geotermální energii teplotu 10 až 20 stupňů Celsia.Ochlazování podzemní vody na nulu může uvolňovat teplo, které lze využít k vytápění budov.Teoreticky pak bude voda uvolněna zpět do přírody bez znečištění.

Li Dewei, profesor School of Earth Sciences na China University of Geosciences, poukazuje na to, že geotermální energii lze využívat efektivněji než větrnou a solární energii, protože roční období, počasí a denní změny nenaruší proces využití.

Ale říká, že to vyžaduje pokročilé technologie, abychom vystoupili z „éry uhlíkové energie“ a vstoupili do „éry geotermální energie“.

Tepelná čerpadla podzemní vody (GWHP) založená na technologii geotermální energie ve skutečnosti existují již dlouho od doby, kdy byla vynalezena v roce 1912 v Evropě a představena v Číně v 90. letech 20. století.Čínský pevninský trh je obrovský, ale v zemi se rozvíjel pomalu kvůli obavám o bezpečnost a dlouhé době návratnosti.

Trh GWHP v roce 2013 dosáhl 3,5 miliardy jüanů (539 milionů USD) s mírou růstu v průměru asi 10 procent, zatímco míra růstu odvětví byla asi 3 procenta, podle zprávy amarket od abi.com.cn - profesionální informační webové stránky o domácnostech. spotřebiče.

Síla zdolaStartup Jilin - Hopenergy Co Ltd - je první v provincii, který integruje informační modelování budov (BIM) - mezinárodní digitální reprezentaci fyzických a funkčních charakteristik zařízení - se systémem vytápění a chlazení budovy.

'Může poskytnout přímé a přesné informace o strojírenství, vyčíslení nákladů na inženýrství, postupu a stavebního managementu,' říká zakladatel Hopenergy Liu Ziqi.

Liu se narodil v roce 1987 a vyrostl poblíž uhelného dolu v malém městě ve městě Jiaohe v provincii Jilin, protože jeho otec byl účetním v jednom z mnoha uhelných dolů ve městě.Svědectví o nešťastných životech horníků na vlastní oči zasadilo do jeho mladého srdce semínko, aby došlo ke změně.

Aby se vyhnul práci uhelného dolu, tvrdě studoval, aby získal bakalářský a magisterský titul na Northeast Normal University.Po promoci byl pozván, aby zůstal ve škole a učil, ale nabídku odmítl a v roce 2013 založil vlastní startup.

Startup navrhl integrovaný plán pro projekt nákupního centra ve městě Huichun, také v provincii Jilin.Majitel obchodního centra plánoval používat uhlík pro vytápění v zimě a centrální klimatizaci pro chlazení v létě, ale přiklonil se k plánu Hopenergy založenému na GWHP.

Plán ušetřil provozovateli obchodního centra 63 173 kilogramů uhlí a snížil emise o 17 183 kilogramů uhelného prachu a 62 984 kilogramů oxidu uhličitého.Každý rok navíc snížila provozní náklady o jednu třetinu.

Tým dokončil inženýrské práce na budově o rozloze 21 000 metrů čtverečních za pouhé dva měsíce.Podle Liu je jejich návratnost obvykle do tří měsíců.

V loňském roce společnost modernizovala svou technologii tím, že nahradila podzemní vodu recyklovanou vodou, čímž podpořila zelenou energii do extrému.

Za 10 dní inženýrské práce aplikovali technologii na budovu o rozloze 1200 metrů čtverečních, čímž každý rok ušetřili 4 428 kilogramů uhlí s ročními provozními náklady pouhých 20 000 juanů.

Liu se však nespokojí jen s úsporou energie – neúnavně usiluje o zlepšení kvality života.

'Nemůžeme navrhovat energeticky úsporné budovy na úkor pohodlí a zdraví lidí. Jinak to nemá smysl,' říká.

Zjistil, že jednotlivci nemohou upravovat teploty pomocí ústředního topení na uhlí, vnitřní teploty mohou být během teplejších dnů v zimě příliš vysoké.

Někdy musíme dokonce otevřít okna, protože vnitřní teplota může dosáhnout až 25 stupňů,' dodává Liu.'To je také úplné plýtvání energií.

Proto vedl tým při vývoji samoregulačního teplotního systému a nyní žádá o patent.Systém dokáže automaticky upravovat vnitřní teploty podle venkovního počasí a datamací funkcí budovy, čímž se zabrání zbytečnému plýtvání energií.

grace@chinadailyhk.com

(Vydání HK 28. 4. 2016 strana 9)Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692