Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Tepelná čerpadla pro dnešek a zítřek --- Pokročilé technologie vedou ke špičce

Tepelná čerpadla pro dnešek a zítřek --- Pokročilé technologie vedou ke špičce

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2017-06-13      Původ:Stránky

Centrální vzduchová tepelná čerpadla se v posledních letech stala velmi populární, protože koncoví uživatelé touží opustit fosilní paliva a technologie se zlepšila do bodu, kdy lze tepelná čerpadla používat v širším rozsahu podnebí.
Výrobci reagují na rostoucí poptávku nabídkou špičkových tepelných čerpadel, která nabízejí pokročilé ovládání, lepší spotřebu energie a vyšší účinnost vytápění.A protože spotřebitelé požadují ještě větší úspory energie a komfortní ovládání, již usilovně pracují na nové generaci tepelných čerpadel.

PRO DNEŠEK
Dnešní tepelná čerpadla nabízejí širokou škálu pokročilých funkcí, které uspokojí požadavky spotřebitelů na nejvyšší komfort a úsporu energie, stejně jako požadavky dodavatelů na snadnější instalaci a servis.

Špičková technologie společnosti Rheem se projevuje v tepelném čerpadle s proměnnou rychlostí 20 SEER, které lze spárovat s řídicím systémem EcoNet.

Model RP20 poskytuje majiteli domu to nejlepší v přesném ovládání komfortu, úspoře energie a vylepšeném IAQ,' řekl Farooq Mohammad, ředitel produktového managementu divize klimatizace, Rheem Mfg. Co. 'Pro dodavatele EcoNet auto konfiguruje nastavení systému, jakmile je připojen. Úpravy se provádějí pouhým dotykem obrazovky. Z hlediska provozuschopnosti poskytuje EcoNet hloubkovou diagnostiku téměř všech aspektů systému, aby bylo možné usuzovat a zjednodušit servisní volání.\

Pokročilá technologie umožňuje tepelným čerpadlům Trane TruComfort XV20i a American Standard AccuComfort Platinum 20 poskytovat účinnost chlazení až 20 SEER a účinnost vytápění až 10 HSPF.

Tyto systémy mění výstupní kapacitu v malých krocích po 0,1 procenta, čímž vytvářejí přesný a široký provozní rozsah. Jsou také velmi tiché,' řekl Jeff Tyminski, ředitel produktového managementu, tepelných čerpadel a klimatizačních jednotek, Trane and American Standard.'Plně komunikující systém umožňuje dodavatelům velmi snadný proces instalace a pomocí Nexia Dealer Diagnostics mohou prodejci tyto jednotky monitorovat na dálku.

Řada tepelných čerpadel Infinity® společnosti Carrier nabízí vzdálený přístup prostřednictvím mobilní aplikace, která koncovým uživatelům poskytuje možnosti sledování energie, plánování a servisní upozornění.

Pro dodavatele platí, že když je ovládání Infinity spárováno s vnitřní nebo venkovní jednotkou, systém se dokáže sám nakonfigurovat, takže proces instalace proběhne hladce,' řekl Todd Nolte, produktový manažer chlazení, Carrier Corp. Řízení automaticky uvádí do provozu systém jménem dodavatelů a nabízí pokročilou diagnostiku prostřednictvím nástěnného ovládání nebo na webu. Tato dostupnost šetří dodavatelům čas a umožňuje jim poskytovat efektivnější služby zákazníkům.\
Bosch Thermotechnology Corp. nedávno uvedla na trh své první vzduchové tepelné čerpadlo – Inverter Ducted Split System (IDS) – které poskytuje účinnost chlazení 18 SEER a účinnost vytápění 9,5 HSPF.

„Jedná se o chytré, nákladově efektivní tepelné čerpadlo s invertorovým pohonem, které nevyžaduje žádné speciální termostaty ani ovládací prvky,“ řekl Lyndal Moore, národní manažer prodeje pro Severní Ameriku, velkoobchod s AC produkty, Bosch Thermotechnology Corp. „Využití vnitřního klimatizačního zařízení jako senzor je logika kondenzační části schopna modulovat systém tak, aby uspokojil požadavky na vytápění a chlazení a odvlhčoval konstrukci. Výparníková spirála IDS, je-li spárována s pecí nebo hydronickým vzduchovým regulátorem Bosch spolu s venkovní kondenzační sekcí IDS, bude poskytovat jedny z nejlepších úrovní pohodlí a účinnosti na současném trhu. A díky izolovanému prostoru kompresoru a technologii tichých lopatek venkovní kondenzační jednotka snižuje hladinu hluku až na 56 decibelů.'

Tepelné čerpadlo Lennox XP25 s až 23,5 SEER a 10,2 HSPF nabízí technologii Precise Comfort®, která udržuje podmínky v rozmezí 0,5 °F od nastavené teploty pro optimální pohodlí.

Systém neustále provádí drobné úpravy výkonu chlazení a topení, aby udržoval teplotu přesně tam, kde si ji majitel domu přeje, po celý rok,' řekla Julie Blakely, senior produktová marketingová manažerka chladicích produktů, Lennox Intl.Inc. 'V kombinaci s inteligentním termostatem iComfort® S30 umožňuje pokročilá diagnostika prodejcům předzásobit svá nákladní vozidla položkami potřebnými pro případnou opravu ještě před příjezdem domů, čímž se sníží počet zpětných volání.

NA ZÍTRA

Zatímco dnešní tepelná čerpadla obsahují mnoho pokročilých technologií pro zvýšení komfortu a úsporu energie, výrobci již pracují na jednotkách nové generace.Tyto jednotky budou zahrnovat internet věcí (lo T), který umožňuje zařízením snímat, komunikovat, interagovat a vzájemně spolupracovat.
Efektivita je opravdu název hry, pokud jde o vývoj nové technologie tepelných čerpadel, a to přichází s podporou konektivity,' řekl Moore.'Bez ohledu na odvětví se vše přesouvá do oblasti internetu věcí, včetně tepelných čerpadel. Čím více dat lze získat o konkrétním produktu, tím snazší je zvýšit efektivitu, přizpůsobit úroveň komfortu a dokonce opravit situace s opravami včas móda.\

To je důvod, proč společnost Carrier významně investuje do zlepšení funkčnosti tepelných čerpadel, pokud jde o inteligentní ovládání s podporou IoT, včetně nabídky integrace se systémy inteligentních domácností třetích stran, jako jsou Amazon Echo a Apple HomeKit.

Také jsme odhodláni dodávat chytřejší ovládací prvky pro zlepšení spojení mezi dodavateli a jejich zákazníky, jak je k dispozici v naší rozšířené řadě termostatů Côr, stejně jako vylepšené hlášení spotřeby energie,' řekl Nolte.'A konečně zavedeme účinnější ventilátory a motory, které budou přínosem pro majitele domů tím, že sníží velikost systému i výslednou hlučnost. Stále nám zbývá pět až 10 let od toho, abychom tuto technologii viděli v praxi.

Lennox plánuje pokračovat v investicích do ovládacích technologií, které zajistí, že prodejci budou moci svým zákazníkům poskytovat ty nejlepší možné služby a funkce.
Očekáváme také další zvýšení SEER a EER, které pomůže jižním zákazníkům ušetřit během dlouhých horkých let a zvýšení HSPF a topné kapacity s nízkou okolní teplotou, aby byla tepelná čerpadla ekonomicky proveditelná v severním klimatu,' řekl Trent Davis, senior produktový manažer, tepelná čerpadla a vzduchotechnické jednotky, Lennox Intl.Inc. 'Některé z těchto technologií jsou k dispozici již dnes a u jiných může trvat tři až pět let, než budou uvedeny na trh.

Vzhledem k rostoucím požadavkům na minimální účinnost a novým chladivům, která se chystají vstoupit na trh, Rheem již zvažuje, co bude s tepelnými čerpadly dál.'Příští norma minimální účinnosti je nastavena tak, aby vstoupila v platnost v lednu 2023, a jak se základní linie neustále zvyšuje, očekáváme, že budou představeny produkty s vyšší účinností s účinnějšími kompresory, motory a výměníky tepla,' řekl Mohammad.'Když dojde k výměně chladiva, majitelé domů si budou užívat produkty s vyšší účinností a šetrnější k životnímu prostředí, zatímco dodavatelé budou muset samozřejmě projít přechodným obdobím manipulace s více chladivy a dodržování příslušných postupů manipulace.'

Technologie s proměnnou rychlostí budou i nadále hrát velkou roli v tepelných čerpadlech nové generace, řekl Tyminski, pouze budou pravděpodobně levnější a budou sloužit větší části trhu.

Pokračující pokrok v propojených systémech a prediktivní diagnostice také umožní systémům, které se samy identifikují a upozorní prodejce na potenciální systémové problémy,' řekl.'Navíc se v nadcházejících letech očekává pokrok v reakci poptávky ze strany veřejných služeb a chladiv nové generace.

I když všechny tyto pokroky pravděpodobně zvýší náklady na tepelná čerpadla zítřka, zákazníci pravděpodobně poznají výhody volby lepšího systému.

Vždy budou někteří zákazníci, kteří hledají řešení naboso, a jiní budou ochotni zaplatit více za produkt vyšší kvality,' řekl Moore.'Dodavatelé jsou povinni nastínit analýzu nákladů a přínosů investice do tepelného čerpadla, které může přinést lepší výsledky a mít delší životnost, takže časem bude stát méně. Někdy se produkty s vyšší cenou z nějakého důvodu vyplatí.' a dodavatelé a spotřebitelé to vidí.

Originál je z http://www.achrnews.com/articles/135098-heat-pumps-for-today-and-tomorrowRelated Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692