Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Tepelná čerpadla vzduch-voda pro bazény vs. tradiční ohřívače vody v bazénech

Tepelná čerpadla vzduch-voda pro bazény vs. tradiční ohřívače vody v bazénech

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2019-09-06      Původ:Stránky

Léto je vhodná sezóna pro koupání a více lidí chodí na koupaliště v obytných čtvrtích, na stadiony, do plaveckých klubů a na další místa.V posledních letech, s popularizací tepelného čerpadla vzduch-voda, se související produkty široce používají v projektech teplé vody hotelů, továren, nemocnic, kancelářských budov, krytých bazénů atd.


Bazénová tepelná čerpadla se zdrojem vzduchu

Výrobci vzduchových tepelných čerpadel vyvíjejí různé typy vzduchových tepelných čerpadel, aby vyhověli různým požadavkům různých aplikací.Například, bazénové tepelné čerpadlo vzduch-voda je teplovodní zařízení, které je velmi oblíbené u krytých bazénů, venkovních bazénů a fitness klubů.Jaké jsou tedy výhody bazénového vzduchového tepelného čerpadla ve srovnání s tradičním zařízením na ohřev bazénu?Níže je uveden úvod.

Jak se tepelné čerpadlo vzduch-voda používá pro konstantní teplotu bazénu?Bazén s konstantní teplotou je lepší a pohodlnější než bazén s normální teplotou.Tréninkové plochy národních plavců v podstatě patří ke stálým bazénům.Pro udržení konstantní teploty po dlouhou dobu je nutné vodu v bazénu ohřívat.Obvykle mezi běžně používaná topná zařízení patří olejové kotle, elektrokotle, solární ohřívače vody a vzduchová tepelná čerpadla, mezi nimiž vzduchová tepelná čerpadla se často aplikují do bazénů při konstantní teplotě.

Úspora energie

Komerční bazény potřebují hodně vody a spotřebují hodně tepelné energie.Obecný zdroj tepla není schopen splnit požadavky a provozní náklady jsou vysoké.Jedinečná ochrana životního prostředí a energeticky úsporný výkon ohřívače vody s tepelným čerpadlem vzduchového zdroje právě vychází vstříc charakteristikám bazénu.Využívá volnou tepelnou energii ve vzduchu k nepřetržitému zásobování vodou a následně dosahuje efektu ochrany životního prostředí a úspory energie, čímž se snižují provozní náklady.

Když vzduchové tepelné čerpadlo ohřívá vodu, protože hlavní energie pochází z tepla ve vzduchu a elektřina se používá pouze pro provoz jednotek tepelného čerpadla, dosahuje účinnost ohřevu vzduchového ohřívače bazénové vody až 400 %, což je čtyřnásobek běžného elektrického ohřívače vody.

Snížené náklady

Bazény vyžadují hodně teplé vody, což svědčí o vysokých nákladech na vytápění.Pro ohřev tuny vody stojí nejméně vzduchové tepelné čerpadlo, následované solárním ohřívačem vody se záložním elektrickým ohřívačem.Olejový kotel je z hlediska provozních nákladů nejdražší ze všech.Tepelné čerpadlo vzduch-voda je nejlepší volbou pro provozovatele bazénů, kteří chtějí mít pod kontrolou náklady a zlepšit ekonomickou efektivitu.Přestože tepelné čerpadlo vzduchového bazénu spotřebovává elektřinu, nespoléhá se na elektřinu při výrobě tepla, ale udržuje provoz jednotky, což umožňuje chladivu v jednotce tepelného čerpadla nepřetržitě přenášet velké množství tepelné energie ze vzduchu k ohřevu vody, s COP až 4,0.

Elektrická topná zařízení, jako jsou elektrické kotle, přeměňují vysoce kvalitní elektrickou energii na méně kvalitní tepelnou energii s nejvyšší úrovní energetické účinnosti pouze 95 %.Naproti tomu při použití vzduchového tepelného čerpadla spotřebuje ohřev vody ve stejném bazénu pouze čtvrtinu elektřiny ve srovnání s elektrokotlem.

Antikorozní

Kvalita vody v bazénu obsahuje velké množství solí uvolňovaných z lidského těla.Výměník tepla z běžných materiálů se nedokáže přizpůsobit prostředí takové kvality vody.Díky tomu snadno zkoroduje a poškodí perforací.Bazénové tepelné čerpadlo se proto obvykle skládá z vysoce korozivzdorného titanového výměníku tepla pro ochranu proti korozi.

Bezpečnost

Čtvrtou výhodou tepelného čerpadla vzduch-voda je: prevence opaření. Bazénový ohřívač vody s tepelným čerpadlem umět účinně snížit výskyt nehod, jako je opaření, protože maximální výstupní teplota vody je pouze 40 nebo 45 stupňů Celsia.

Právě kvůli mnoha výhodám vzduchového tepelného čerpadla se v této fázi začínají používat nejen bazény v obytných čtvrtích, hotelech, fitness klubech a dalších místech, ale i pro profesionální plavecké areály. s tepelnými čerpadly vzduch-voda.Obecně lze říci, že pro provozovatele bazénů je nejlepší volbou používat vzduchová tepelná čerpadla k ohřevu bazénové vody na konstantní teplotu, což je bezpečné, zdravé, úsporné a odolné.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692