Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Vzduchová tepelná čerpadla vs. elektrické kotle

Vzduchová tepelná čerpadla vs. elektrické kotle

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2020-03-20      Původ:Stránky

Investiční náklady

Elektrokotle jsou o něco levnější než vzduchová tepelná čerpadla (ASHP), ale spotřebují asi třikrát více elektřiny.


Úspora energie

Provoz vzduchových tepelných čerpadel je procesem výroby tepla absorpcí energie ze vzduchu a kompresí kompresoru, což je asi 4x úspornější energie než tradiční elektrokotel;zatímco elektrokotel je zařízení na přímou výrobu tepla bez přeměny energie, takže lze vyrobit pouze 90 % tepla.ASHP jsou tedy energeticky úspornější než elektrické kotle.

1. Tepelná čerpadla vzduch-voda mohou realizovat proces přeměny 1KW na 4KW po celý rok.

2. Kotle mohou realizovat pouze proces přeměny 1KW na 0,95KW nebo nižší.

projekt tepelného čerpadla v Dánsku

Princip fungování

Princip činnosti ASHP je založen na principu zpětného Carnotova cyklu.Chladivo ve výparníku nejprve absorbuje energii ze vzduchu a poté se odpaří za vzniku páry/plynu (vypařování).Poté je kompresorem stlačen na vysokoteplotní a vysokotlaký plyn a ochlazen na kapalinu (zkapalněn) v kondenzátoru, aby odeslal absorbované teplo do vody, která vyžaduje ohřev.Po odtlakování a nafouknutí expanzním ventilem se chladivo od začátku vrací do expanzního ventilu, absorbuje teplo, odpařuje se a dokončí cyklus.Tímto způsobem chladivo nepřetržitě absorbuje teplo z nízkoteplotního zdroje a odevzdává energii vodě, přičemž přímo dosahuje předem stanovené teploty.

Kotle, známé také jako pece, se skládají z elektrického ohřívače a souvisejících elektrických ovládacích prvků.Jsou převážně ve formě elektrického ohřevu a výstupní páry, vysokoteplotní vody nebo organického nosiče tepla s určitou tepelnou energií.

Komponenty

Jednotka vzduchového tepelného čerpadla je poměrně složitá, skládá se hlavně ze čtyř částí: kompresoru, kondenzátoru, výparníku a expanzního ventilu.

Mechanismus kotle je poměrně jednoduchý, skládá se hlavně z vysoce výkonného elektrického horkého drátu a izolovaného pláště.

Bezpečnost

V procesu výroby tepla ASHP nehrozí nebezpečí tlaku nebo úniku.Během procesu výroby tepla elektrokotle musí být zkontrolován izolovaný plášť, zda neexistuje možnost úniku elektrického proudu a nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

Požadavky na elektrickou energii

Elektrická zátěž vzduchových tepelných čerpadel je o 1/3 menší než u elektrokotlů a požadavky na rozvodnou síť jsou menší než u tradičních elektrických pecí.

Funkčnost

ASHP patří k typu zařízení HVAC.Může dosáhnout vytápění, chlazení a ohřevu vody pro každodenní život podle potřeb uživatelů, se třemi funkcemi dostupnými v jedné jednotce.Funkce elektrokotle je poměrně jednoduchá, pouze pro dosažení funkce ohřevu vody.

Samozřejmě, že kvůli omezením investičních nákladů si uživatelé musí vybrat své vlastní topné produkty podle svých vlastních ekonomických podmínek.Vzhledem k tomu, že koeficient bezpečnosti elektrokotle je relativně nízký, musíme při nákupu zvolit velkou značku s garantovaným poprodejním servisem.Výběr vzduchového tepelného čerpadla je stejný: je lepší zvolit profesionálního výrobce s mnohaletými zkušenostmi v oboru.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692