Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jsou tepelná čerpadla v bazénu se zdrojem vzduchu hlučná?

Jsou tepelná čerpadla v bazénu se zdrojem vzduchu hlučná?

Zobrazení:7     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-10-28      Původ:Stránky

Hluk dovnitř Bazénová tepelná čerpadla se zdrojem vzduchu se měří v dBA @ 1 m, což je hladina hluku ve volném vzduchu ve vzdálenosti 1 metr od bazénového tepelného čerpadla.S každým prodloužením o jeden metr klesá hladina dB o téměř 6 decibelů.Pokud je tedy vaše tepelné čerpadlo vzduchového bazénu 8 metrů od místa, kde stojíte, hluk při 75 dBA se sníží o 57 dB.


Zatímco tepelné čerpadlo vzduchového bazénu může být poměrně tiché nebo příliš hlučné, bude to záviset na velikosti samotného stroje spolu s kompresory a ventilátory, které používá.Například tepelné čerpadlo využívající kompresor Sanyo je tišší než čerpadla Copeland.Odstředivé ventilátory navíc zaručují nižší hluk ve srovnání s modely vrtule.


Na druhou stranu, u malého vzduchového bazénového tepelného čerpadla se hodnocení dB sníží mezi 60 -70, zatímco větší bude mít dBA 70. V praxi standardní lednička hučí 45 dBA, zatímco klimatizace dává kolem 60 dBA. dBA.


Hluk se stává destruktivním pouze tehdy, když běží na 70 DB.Vzhledem k tomu, že vzduchová tepelná čerpadla pro bazény běží na 40-65 decibelů na 1 m, měla by být poměrně hlučná.Pokud je však příliš chladno, zvýší se na 80 deceble.Odchylky hluku budou také záviset na výrobci.Například tepelné čerpadlo vzduchového bazénu s velkými ventilátory bude mimořádně hlučné.Počítejte také s hlučným prostředím při spouštění a záležet bude i na zvukových bariérách.Uvidíme.


Are-Air-Source-Swimming-Pool-Heal-Pumps-Hlučné


Co tedy způsobuje narušení tepelných čerpadel pro bazény se zdrojem vzduchu?

Při provozu využívají bazénová tepelná čerpadla se vzduchem čtyři hlavní součásti: kompresory, chladivo, výparník a tlakový ventil.Nejvíce hluku však produkují ventilátor a kompresor.Hluk ventilátoru bude záviset na modelu a rychlosti, cirkulaci vzduchu a průtoku tlaku.


Proudění vzduchu je opět závislé na tepelném výměníku a při jeho průchodu generuje aerodynamické zvuky.Intenzita hluku kolísá v závislosti na konstrukci výměníku a rychlosti vzduchu.Hluk je také ovlivněn průtokem tlaku, protože zvýšení tlaku snižuje hluk.


Na druhou stranu, zvuky mohou být také výsledkem změn tepla v okolním vzduchu obklopujícím chladničku a vzduchu cirkulujícího chladicí smyčkou.V důsledku toho kapalina ve vzduchu kondenzuje a zamrzá ve výměníku.Aby tepelné čerpadlo správně fungovalo, musí jeho kompresory na krátkou dobu pracovat pozpátku, aby odstranily usazenou námrazu.Opět by to také mohlo způsobit rušivý hluk, který se může mísit s hlukem ventilátoru.


Nízké vrčení a hučení

Bazénové tepelné čerpadlo se vzduchem obvykle během provozu vydává mírné hučení nebo bzučení.Každá jednotka pracuje na určité hlasitosti.Okruhy vzduchového bazénového tepelného čerpadla a solenoidové ventily budou při průchodu elektřiny vydávat mírný hluk.Hluk není vůbec obtěžující, ale měli byste se podle toho chovat, když se začne lišit.


Zvuky z bootování

Je poněkud obtížné sledovat, kdy se tepelné čerpadlo zapíná nebo vypíná.A to lze přičíst umístění, kde je nainstalován.Zkušený dodavatel by měl tepelné čerpadlo nainstalovat na místo, kde nebude při zapínání a vypínání vydávat výrazné zvuky.Pokaždé, když se kompresorová jednotka zapne a vypne, produkují hlasitější zvuky, které trvají několik minut.


Snížení hluku v tepelných čerpadlech pro bazény se zdrojem vzduchu

V současné době většina značek používá invertorovou technologii ke snížení rychlosti ventilátoru a kompresoru.Jeho hlavní nevýhodou je, že ovlivňuje výkon tepelného čerpadla.Pokud chcete, aby se výkon nezměnil, můžete hlučnost napravit pomocí sady pro redukci šumu.Přichází spolu s


Vibrační podložky - Tyto podložky snižují vibrace jdoucí na povrch země

Zvuk tlumící polštář - Použití tlumícího polštáře v tepelném čerpadle minimalizuje vibrace způsobené kompresory nebo motory ventilátorů.Některé značky nabízejí i bundy pro odhlučnění.

Úprava ventilátoru - Prop ventilátory produkují hodně hluku, když hackují do vzduchu.Možná jej budete chtít vyměnit za vysoce účinný odstředivý ventilátor, pokud by se hluk stal nesnesitelným.Namísto rušení vzduchu hučení odstředivého ventilátoru snižuje hladinu hluku bez obětování funkčnosti.

Skříň pro pohlcování zvuku - Toto je kovová krabice obklopená zvukovou izolační pěnou, která má podstatně rozbít a rozptýlit proud vzduchu.

Použitím výše uvedených materiálů lze snížit hlučnost o téměř 17 Dba.A stále můžete dodržet níže uvedené, abyste zcela snížili hluk tepelného čerpadla.

Neinstalujte tepelné čerpadlo na citlivá místa.


Všimněte si, že rozsah dB se snižuje, když opouštíte citlivou oblast.Protože vzduch přenáší zvuk a ventilátor je nejhlučnější součástí tepelného čerpadla, je hluk odkloněn nakloněním ventilátoru směrem od citlivého místa.Zatímco stromy a keře rozbíjejí zvuky ve svých větvích a rozšiřují je, stěny také odrážejí hluk a zesilují hlasitost.

Pokud jste však přitlačeni ke zdi, můžete použít zvukové zástěny nebo bariéry, které zablokují proudění vzduchu a sníží hladinu hluku.Jsou podobné návrhům, které si všimnete na bočních stěnách podél dálnic, které fungují jako zvukové bariéry pro oddělení hluku z dopravy.


Závěrečný výstřel

Při odpovědi na otázku 'Jsou bazénová tepelná čerpadla hlučná?' musíme vzít v úvahu velikost, umístění instalace, zda je instalována zvuková bariéra a použití materiálu tlumícího zvuk.


Nicméně na vzdálenost přibližně 10 metrů a více je jejich hlučnost obecně nižší než u klimatizačních jednotek.S pozorností a plánováním se také vyhnete hluku ze sousedství.Musíte dávat pozor, když se zvuky stanou rušivými, a podepřít je materiály tlumícími hluk.Především nainstalujte tepelné čerpadlo na méně citlivá místa a můžete vyrazit.


Také zajímavé:
Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692