Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jsou tepelná čerpadla plynová nebo elektrická?

Jsou tepelná čerpadla plynová nebo elektrická?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-08-30      Původ:Stránky

Většina začínajících majitelů domů nemusí rozlišovat mezi plynovým tepelným čerpadlem a elektrickým tepelným čerpadlem.Oba však plní podobný úkol, ale oba používají jiné metody.

Tepelná čerpadla jsou známá tím, že představují dokonalý a energeticky účinný způsob vytápění a chlazení domova.Ačkoli většina tepelných čerpadel využívá elektřinu, jiná mají plynové pece, které fungují jako pomocné teplo během chladného počasí.Jak již bylo zmíněno, jejich největším rozdílem je způsob vytápění.

Plynové tepelné čerpadlo bude vytápět váš dům spalováním, zatímco elektrické (např vzduchové tepelné čerpadlo nebo tepelné čerpadlo vodní zdroj) odebírá venkovní teplo a přivádí teplý vzduch do vašeho domova.Nejlepší by bylo založit své preference na některých faktorech, které probereme v tomto článku, jako je energetická účinnost a výroba tepla.


Jsou-tepelná čerpadla-plyn-nebo-elektrika

Elektrické tepelné čerpadlo

Na rozdíl od plynového tepelného čerpadla nepoužívá palivo k vytápění domu;ve skutečnosti nevytváří žádné teplo.Jeho úkolem je stáhnout venkovní vzduch a postupně vytápět váš domov.Funguje také jako klimatizační jednotka pro účely chlazení.

Mějte však na paměti, že klimatizace nemusí nutně znamenat foukání studeného vzduchu do domácnosti;nahradí teplý vzduch u vás doma chladnějším.Stručně řečeno, tepelné čerpadlo obrátí chladicí cyklus tak, aby naplnilo teplo ve vašem domě a ne ho odvádělo.

Plynové tepelné čerpadlo

Většina lidí zná plynové tepelné čerpadlo nebo pec.K výrobě tepla pro váš domov využívá zemní plyn.Na rozdíl od elektrického tepelného čerpadla se spoléhá na ventilátor nebo zdroj paliva, který spaluje ve spalovacím systému.Horký vzduch je vháněn potrubím do vašeho domova pomocí ventilátoru.

Nejvýhodnějším aspektem je, že plynové tepelné čerpadlo vytváří teplo pomocí plamenů;generuje tedy teplejší vzduch než elektrické tepelné čerpadlo.Mějte však na paměti, že některé pece využívají i elektřinu.

Pokud má váš dům rozvody zemního plynu a nedávno jste nainstalovali klimatizační jednotku, je vhodnější použít pec.Je výrazně méně nákladné doplnit AC systém plynovým tepelným čerpadlem místo instalace alternativního způsobu vytápění, jako je elektrický.

Rozdíl mezi kotlem a elektrickým tepelným čerpadlem

Výroba tepla

Jak již bylo řečeno, většina lidí používá pece více než tepelná čerpadla.Pec bude vyrábět teplo tradiční metodou.Jeden spaluje zemní plyn, který posílá teplo do vašeho domova.

Na druhou stranu elektrická tepelná čerpadla nevyužívají zdroj paliva;využívají chladivo a elektřinu k přenosu venkovního tepla do vašeho domova.V podstatě během režimu topení funguje jako klimatizace obráceně.Navíc v létě v režimu chlazení funguje jako klimatizace.

Tepelná čerpadla chladí a vytápí váš domov.

Pec je navržena tak, aby vytvářela teplo, ale elektrické tepelné čerpadlo může vytápět dům během zimního období a poskytovat chladivý efekt v letních měsících.

V horkém počasí bude elektrické tepelné čerpadlo fungovat podobně jako klimatizace.Obrátí tlak a průtok chladiva přes své spirály.Je to obrovská výhoda pro majitele domů, kteří chtějí koupit klimatizaci samostatně.

Účinnost

Zatímco starší pece byly považovány za notoricky známé svou neefektivitou, nejnovější technologie nyní vyrábí modely s dojmem až 98procentní účinnosti.To znamená, že množství nuceného vzduchu, který uniká, jsou pouze dvě procenta.

Na druhou stranu tepelná čerpadla využívají elektřinu k přenosu tepla nahoru o 300 % efektivněji.Využívá jednotku elektřiny, která pohybuje asi třemi jednotkami tepelné energie.Jeho výkon však klesá, když se venkovní vzduch ochladí.Z tohoto důvodu vzniká potřeba méně efektivní alternativy resp záložní zdroj tepla předpokládejme, že teploty klesnou pod bod mrazu.

Údržba

Plynové tepelné čerpadlo má ve srovnání s elektrickými méně mechanických částí.Proto je méně pravděpodobné, že se porouchá, což vyžaduje minimální údržbu.V průměru může pec přežít delší dobu.Spotřebovává také velmi málo energie než elektrická tepelná čerpadla – ideální volba pro lidi, kteří vyžadují teplejší vzduch nebo jako zdroj paliva používají zemní plyn.

Již desítky let mají pece tendenci být energeticky účinnější než elektrická tepelná čerpadla.Budete si však muset pořídit klimatizační systém samostatně, který vám pomůže ochladit váš dům.

Odnést

Abychom to shrnuli, vezměte na vědomí, že tato příručka je zásadní, aby vám pomohla pochopit, že tepelná čerpadla využívají k přenosu tepla do vašeho domova buď elektřinu, nebo zemní plyn.Pokud jste netušili, jaký systém vytápění doma používáte, byl tento článek váš.

Někteří lidé považují takové znalosti za nedůležité, ale nemělo by to tak být.Pochopení nejnovějšího topného systému, který používáte, a jeho dobrá údržba má tendenci prodloužit jeho životnost, snížit náklady na vytápění a udržet vaši rodinu a přátele v bezpečí a pohodlí během chladného období.

Pokud se rozhodnete pro tradiční pec, měli byste si zajistit přístup k zemnímu plynu nebo oleji.Smysl by také dávalo, kdybyste si ji vybrali a aktuálně instalujete klimatizaci, protože nemusíte používat záložní zdroj tepla.

Bude to skvělá volba pro instalaci tepelného čerpadla pouze v případě, že váš dům nemá rozvody zemního plynu.Elektřina je mnohem dražší než zemní plyn, ale protože elektrické tepelné čerpadlo je účinnější, ušetříte spoustu peněz než pec.Je to méně nákladná alternativa, pokud hledáte výměnu klimatizace, protože místo ní může fungovat elektrické tepelné čerpadlo.

Možná budete muset vyměnit plynové tepelné čerpadlo za elektrické nebo naopak, ale uvědomte si, že vaše ekonomika není často jasná.Vše závisí na státě, ve kterém žijete, a na typu dostupných dotací.Abyste si usnadnili rozhodování o nejlepším topném systému, měli byste zjistit, co vyhovuje vašim potřebám.Od účinnosti po provozní náklady a počáteční náklady, zvažte některé faktory.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692