Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Mohou solární panely provozovat tepelné čerpadlo?Jak to funguje?

Mohou solární panely provozovat tepelné čerpadlo?Jak to funguje?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-09-01      Původ:Stránky

Zvýšená dostupnost a popularita obnovitelných zdrojů energie umožňuje majitelům domů instalovat správný a nákladově efektivní systém vytápění domů.Před několika desítkami let bylo dosažení vynikajícího vytápění záhadou a udržení příjemné teploty nebylo vůbec snadné.A to díky pokročilé technologii solárních panelů, které se dnes kombinují s tepelnými čerpadly pro účely vytápění.

Solární panely jsou skvělá zařízení, která mohou provozovat tepelné čerpadlo a pomoci tak snížit účty za energii tepelného čerpadla.Absorbuje energii ze slunce a přeměňuje ji na elektrický proud, který využívá čerpadlo.Proud je přirozeně vyráběn a pokrývá tak většinu vašich nákladů na elektřinu tepelného čerpadla.

Je to perfektní kombinace, která nabízí vytápění navždy zdarma!A protože elektrické tepelné čerpadlo potřebuje ke svému provozu elektřinu, je instalace solárního panelu kriticky důležitá.


Can-Solar-Panels-Run-a-Heal-Pump

Integrace solárních panelů a tepelných čerpadel.

Má smysl být energeticky nezávislejší.Solární energie představuje nejúčinnější způsob výroby elektřiny.Šetří váš domácí rozpočet a šetří zdroje fosilních paliv.Solární panel však ovlivňuje několik faktorů, jako je úhel naklonění, účinnost, ozáření a orientace.

Obvykle můžete snadno optimalizovat účinnost a orientaci na základě návrhu střechy, ale ozáření je mimo kontrolu, protože bude záviset na tom, kde žijete.Množství slunečního svitu závisí na tom, v jakém stavu se nacházíte.

Solární panely se dodávají v různých velikostech v závislosti na výrobci.Jsou však větší, než si myslíte.Při instalaci na střechu vašeho koně vypadají relativně malé, ale každý panel je vysoký asi 1,6 metru a má šířku jeden metr.Tloušťka je kolem 40 mm.Pamatujte, že panely by měly mít velkou plochu, aby bylo zajištěno, že absorbují co nejvíce slunečního záření.

Jak již bylo řečeno, solární panel získává energii ze slunce, aby pomohl generovat elektřinu, která přímo ohřívá vzduch nebo vodu.Proces integraci vašeho solárního panelu s elektrické tepelné čerpadlo je známý jako systém solárního tepelného čerpadla.Váš termální solární panel bude nyní fungovat jako hlavní zdroj tepla, který napájí váš topný systém.

Faktory, které je třeba vzít v úvahu u solárního panelu.

Technicky vzato, většina lidí může používat solární panely k napájení prakticky všech druhů elektrických spotřebičů doma, od pračky, trouby, ledničky, televize a mnoho dalšího.Většinou je to ale nezbytné zařízení pro napájení tepelného čerpadla.

Solární panel však jen tak nekoupíte a nalepíte na střechu.Musíte pochopit množství elektřiny, které může solární panel vyrobit, abyste pomohli s topnou jednotkou.Zde jsou hlavní faktory, které je třeba zvážit:

 • Velikost vašeho solárního panelu.

 • Účinnost solárních článků.

 • Nejvyšší sluneční hodiny ve vaší lokalitě

Solární panel by měl být vždy umístěn pod úhlem a otočený určitým směrem, aby bylo zajištěno, že absorbuje hodně slunečního záření.Například by měl často směřovat na jih pod úhlem 32 stupňů.Tímto způsobem je ponechává nejúčinnějším způsobem k výrobě dostatečného množství energie.

Mějte na paměti, že provoz systému vytápění tepelným čerpadlem se solárními panely zajistí, že splníte své potřeby vytápění a to způsobem šetrným k životnímu prostředí.V závislosti na velikosti vašeho solárního pole může produkovat obrovské množství elektřiny, které můžete potřebovat k provozu topného zařízení.Dokáže vyrobit elektřinu, kterou byste potřebovali přes rok, ale v noci to může být obtížné.

Faktory, které je třeba vzít v úvahu u tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo existuje již několik let.Bohužel realizace zatím nejsou k dokonalosti.Legální solární tepelné čerpadlo by mělo využívat tepelné kolektory k získávání sluneční energie a ne využívat elektrické panely k získávání energie, kterou ukládají do energetických zásobníků nebo baterií.

Před integrací byste také měli znát množství energie potřebné k provozu vašich tepelných čerpadel.Vzhledem k tomu, že jsou nedílnou součástí vašeho domova, potřebují k provozu elektřinu.Existuje proto několik určujících faktorů, které byste měli zvážit:

 • Místní sezónnost a klima.

 • Stav izolace a potrubí.

 • Velikost a stav vašeho domova.

 • Jak používat tepelné čerpadlo.

 • Typ a značka tepelného čerpadla.

Po integraci přenáší tepelné čerpadlo tepelnou energii s velmi malým příkonem z externího zdroje.Obecně by mohl generovat asi o 400 % více energie na chlazení nebo vytápění, než je vstupní energie potřebná k jeho provozu.

Všimněte si, že provoz tepelných čerpadel na solární energii zajistí, že váš domov bude příjemně teplý i během zimního období.A během nejteplejších dnů vám doma zajistí velmi příjemnou a chladnou teplotu.Hlavním bodem je, že oproti jiným způsobům chlazení a vytápění je elektrický proud potřebný k provozu topného systému vysoce redukovaný a velmi účinný, čímž jsou solární panely zajímavé!

Z tohoto důvodu se mnoho lidí přiklání k ekologické udržitelnosti, a tak naskakují do nové vlny solárních panelů a tepelných čerpadel, aby zajistili teplo do svých domovů.

Odnést

Pojďme si to shrnout!Kombinace tepelného čerpadla a solární energie umožňuje spotřebitelům snížit spotřebu energie v obdobích s vysokou poptávkou, jako je zima.Navíc máte tendenci se vyhýbat závislosti na energetických organizacích a vaším hlavním cílem je na konci dne používat ekologicky šetrné zdroje!

Pokud uvažujete o instalaci topného systému a dáváte přednost solárním panelům jako hlavnímu zdroji energie, měli byste vyhledat kvalifikovaného a profesionálního inženýra, který váš dům zkontroluje.

Mohou lépe poradit, jak zefektivnit domov pravděpodobně instalací dodatečné izolace, dvojitého zasklení a mnoha dalších.Díky tomu budete potřebovat méně elektřiny k napájení čerpadla a nahrazení ztraceného tepla.Během toho vám řeknou, kam umístit tepelné čerpadlo a kolik panelů budete potřebovat k zajištění dostatečného proudu.

Mějte na paměti, že se vyplatí nechat si poradit od odborníků, abyste zajistili hladký průběh projektu.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692