Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Francie podporuje tepelná čerpadla ukončením dotací na plyn

Francie podporuje tepelná čerpadla ukončením dotací na plyn

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-07-06      Původ:Stránky

V březnu francouzská vláda oznámila, že již nebude poskytovat dotace na instalaci ohřívačů na fosilní paliva a místo toho posílí financování vytápění pomocí obnovitelných zdrojů energie.Toto úsilí je součástí vládního 'plánu odolnosti', jehož cílem je snížit závislost na ruské ropě a plynu a zároveň zvýšit zavádění řešení obnovitelné energie.

Aby vláda zchladila vysokou poptávku po plynu, předělá a nasadí svůj 'MaPrimeRenov', aby motivovala vlastníky budov, aby vyměnili ohřívače fosilním plynem pro tepelná čerpadla, ohřívače na biomasu a hybridní systémy, které místo toho využívají obnovitelné zdroje energie.Zde je pohled na tepelná čerpadla, jaké dotace francouzská vláda na tento systém poskytuje a jak vám pomohou snížit vaše účty za energie.


Tepelná čerpadla


Tepelná čerpadla jsou chladicí a topné systémy, které jsou namontovány na vnější straně budovy.Tepelná čerpadla nevytvářejí teplo;místo toho to přenesou.Fungují podobně jako klimatizace v tom, že vyhřívají a ochlazují váš domov přesunem vzduchu z horkého místa do chladného, ​​kde je to potřeba, a naopak.


Tepelná čerpadla společnosti SPRSUN


Když je uvnitř vašeho domu tepleji než venku, přivádějí studený vzduch, aby jej ochlazovali;opak se stane, když je dům studený.Tyto spotřebiče používají elektřinu k čerpání vzduchu a chladivo k distribuci tepla, podobně jako lednička.Tedy jsou energeticky účinnější než klimatizace a pecí ve všech prostředích.


V posledních letech v Evropě explodovala poptávka po systémech tepelných čerpadel.Evropská asociace tepelných čerpadel uvádí, že více než 25 % ze 7 milionů kusů na trhu ohřívačů v roce 2021 tvořila tepelná čerpadla.Tepelná čerpadla jsou dnes hojně využívána nejen při rekonstrukcích, ale také k vytápění novostaveb.


Francie hodlá tuto částku výrazně navýšit.Elektrifikace vytápění obytných budov je klíčovou součástí dekarbonizační politiky evropské země.Vláda si klade za cíl poskytnout dalších 1 000 eur nad rámec již dostupné dotace pro lidi, kteří si osvojí 'ctnostné' systémy vytápění domů.Tato mimořádná dotace bude k dispozici od 15. dubna do konce roku 2022. Mezitím byly na dobu neurčitou ukončeny dotace na nové plynové ohřívače na fosilní paliva.Typy tepelných čerpadel


Potrubní tepelná čerpadla se zdrojem vzduchu

The tepelné čerpadlo vzduch-zdroj je nejpoužívanější a funguje tak, že přenáší teplo mezi vnitřním a venkovním vzduchem.Tepelná čerpadla jsou skvělou alternativou vytápění ve většině klimatických podmínek.Pokud však žijete v oblastech, kde po větší část roku dochází k teplotám pod bodem mrazu, vsaďte na novější modely, protože ty přicházejí s pokročilou technologií, díky níž jsou účinné za všech podmínek.


Bezpotrubní tepelná čerpadla se vzduchovým zdrojem

Vzduchová tepelná čerpadla se dodávají v provedení bez potrubí, známé také jako mini-split pro rezidence bez potrubí.Kromě toho jsou k dispozici 'chladiče s reverzním cyklem';tyto generují studenou a teplou vodu místo vzduchu, a proto dobře fungují se sálavými podlahovými topidly.


Geotermální tepelná čerpadla

Geotermální tepelná čerpadla může být pozemní nebo vodní.Geotermální tepelná čerpadla typu země-zdroj předávají teplo mezi budovou a zemí, zatímco vodní zdroj přenáší teplo mezi budovou a blízkým zdrojem vody.

Obecně platí, že geotermální tepelná čerpadla jsou mírně nákladná na instalaci, ale levnější na provoz a údržbu kvůli relativně konstantní teplotě vody nebo země, ve které leží.

Geotermální tepelná čerpadla nabízejí několik výhod.Jsou odolné, spolehlivé a lze je použít v různých budovách, aby ušetřily 30 % až 60 % energie a regulovaly vlhkost.Jsou také konstruovány pro drsnější prostředí než vzduchová tepelná čerpadla.Tento typ tepelného čerpadla však pro vás nemusí být tím pravým, záleží na vaší krajině, podloží a velikosti pozemku.Absorpční tepelná čerpadla

Absorpční tepelné čerpadlo (AHP) je nejnovější tepelné čerpadlo pro řešení vytápění domácností.Jedná se o plynové tepelné čerpadlo využívající k přenosu tepla zemní plyn nebo páru z geotermální nebo solárně ohřívané vody.AHP se tedy liší od mechanických kompresních tepelných čerpadel poháněných energií.Využívají také větší jednotky a mají nízkou spotřebu elektřiny.


Provozní náklady a účinnost tepelných čerpadel


Při navrhování systému vytápění obytných domů je energetická účinnost rozhodující.Ovlivňuje jak náš celkový účet za energii, tak CO2 emisí.Bez ohledu na to, zda vytápíte a chladíte svůj domov zemním plynem nebo tepelným čerpadlem, určité množství CO2 vyjde.

Solární energie je jediné řešení vytápění domácností, které neprodukuje emise.Na druhou stranu superúčinná tepelná čerpadla vyžadují k provozu málo elektřiny, což povede k určitému CO2 podle toho, jak se vyrábí elektřina.

Nicméně CO2 emitované tepelnými čerpadly je výrazně menší než to, co produkují topidla na fosilní paliva.Tepelná čerpadla jsou 2nd nejúčinnější řešení vytápění obytných prostor po solární energii.3hvězdičkové potrubní plynové tepelné čerpadlo má za následek pouze 2,4 tuny CO2, ve srovnání s 3,1 tuny z LPG jednotky, k ohřevu 15m2 plocha.

Tepelná čerpadla spotřebovávají také malé množství elektřiny.V porovnání s podlahovými topidly, pecemi a jiným elektrickým odporovým vytápěním mohou moderní tepelná čerpadla ušetřit až 50 % vašich nákladů na vytápění.V létě tepelná čerpadla snižují vlhkost lépe než běžné klimatizace, což má za následek nižší spotřebu energie a útulnější domov.

Dalším faktorem jsou provozní náklady, které závisí na 'Koeficientu výkonu' jednotky pro vytápění a 'Hodnocení energetické účinnosti' pro chlazení.Výrobci obvykle těmto měřením výkonu přidělují hvězdičky.

Čím více hvězdiček má tepelné čerpadlo, tím je účinnější a jeho provoz bude stát méně peněz.Například plynové ohřívače se čtyřmi nebo pěti hvězdičkami jsou nejlevnější na provoz a jsou jen o pár dolarů dražší než ohřívače na zemní plyn.Kromě hvězdičkového hodnocení záleží na typu systému.Jak již bylo vysvětleno, geotermální tepelná čerpadla jsou nejlevnější na provoz a údržbu.

Provozní náklady samozřejmě ovlivňují také izolace, poptávka po teple a vládní pobídky pro obnovitelné teplo.Francie chce snížit počáteční náklady na instalaci tepelného čerpadla, zjednodušit zákony na renovaci domů a vydávat energetické certifikáty, aby motivovala i nízkopříjmové domácnosti k přechodu na tuto alternativní formu vytápění a chlazení.


Jaké vlastnosti hledat u tepelného čerpadla


Tepelná čerpadla jsou stále lepší díky spoustě nových inovací.Moderní tepelná čerpadla mají dvourychlostní kompresory a již nemají omezené provozní kapacity.Na rozdíl od standardních kompresorů, které by mohly pracovat pouze ve stanovených stupních, se dvourychlostní kompresory mohou přizpůsobit jakýmkoli požadavkům na vytápění a chlazení venkovní teploty bez opotřebení nebo zapínání a vypínání.Výhodou je zvýšená úspora energie.

Dvourychlostní kompresory se navíc dobře spárují se systémy zónového řízení, které používají automatické klapky k dosažení různých teplot pro různé místnosti podle potřeby.

Některá moderní tepelná čerpadla mají dvourychlostní nebo variabilní motory na svých venkovních, vnitřních nebo obou ventilátorech.Tyto ventilátory udržují pohodlnou rychlost vzduchu, aby šetřily energii, omezovaly chladný průvan a omezovaly hluk ventilátoru při plné rychlosti.


Tepelná čerpadla společnosti SPRSUN


Některá superúčinná tepelná čerpadla mají také chladiče přehřáté páry, které využívají odpadní teplo z režimu chlazení spotřebiče k vaření vody.Ohřev vody těmito tepelnými čerpadly je dvakrát až třikrát účinnější než u standardních elektrických ohřívačů vody.

Hledejte tepelná čerpadla, která mají také spirálové kompresory.Scroll kompresory jsou lepší než standardní pístové kompresory v distribuci chladiva do stále menších prostor.Jsou také tišší a déle vydrží.

Lepší jsou také tepelná čerpadla s plynovým kotlem kromě elektrického odporu.Pro posílení tepelného čerpadla v zimních podmínkách a tím snížení spotřeby elektřiny nyní většina výrobců instaluje plynové pece na tepelná čerpadla, což vede k dvoupalivovým nebo hybridním systémům.V zimě plynové pece zvyšují výkon spotřebičů, díky čemuž jsou hospodárnější než standardní tepelná čerpadla nebo kotle na palivo.Přesné úspory energie jsou však určovány relativními náklady na vytápění oproti elektřině.

V posledních desetiletích také tepelná čerpadla vyřadila starou neinvertorovou technologii za invertorové technologie, aby se snížila frekvence zastavení a spouštění a tím se minimalizovaly energetické ztráty a zároveň se snížil teplotní nárůst kompresoru.


Hledáte nejlepší tepelná čerpadla na trhu?


Pokud hledáte nejlepší tepelná čerpadla, SPRSUN má různé možnosti pro ohřev vody, klimatizaci a ohřev bazénu.Systémy tepelných čerpadel si můžete vybrat podle zdroje energie (geotermální nebo vzduchový), technologie (DC invertor, Split Heat, Mono Block a Cold Climate) a dalších faktorů.

Stojí kdekoli od 4 000 do 8 000 USD, v závislosti na typu, poplatcích za instalaci a architektonickém stylu vašeho domova.Průměrná cena je však 5 680 USD v závislosti na vaší poloze a aktuálním systému HVAC.Společnost působí již více než 20 let a získala pověst jednoho z předních světových dodavatelů špičkových tepelných čerpadel.V případě dotazů zkontrolujte tady.


Zabalit


Vzhledem k tomu, že francouzská vláda podporuje různé technologie vytápění pomocí obnovitelných zdrojů energie, je to dobrá příležitost k renovaci vašeho domova a instalaci tepelných čerpadel.Tepelná čerpadla spotřebují méně elektřiny než topná tělesa a pece a vypouštějí nízké emise CO2 než spalování zemního plynu.Tepelná čerpadla nepotřebují k výrobě tepla žádné palivo;jednoduše pumpují a distribuují horký vzduch do chladného prostoru, aby vytvořili teplo a naopak pomocí chladiva.Podívejte se na SPRSUN, kde najdete některá z nejlepších tepelných čerpadel na trhu.

Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692