Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak efektivní je tepelné čerpadlo pro bazén se zdrojem vzduchu?

Jak efektivní je tepelné čerpadlo pro bazén se zdrojem vzduchu?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-11-05      Původ:Stránky

I když se říká, že tepelné čerpadlo země-voda je účinnější a efektivnější, není to úplně pravda, protože vzduchový zdroj je v určitých ročních obdobích překonává.Jeho účinnost se projeví v průběhu času se snižujícími se náklady na energii ve srovnání s jinými tepelnými čerpadly.


Pro ty, kteří jsou naladěni na svět ohřevu bazénů, už jste slyšeli hlášku o vzduchovém tepelném čerpadle.Patří mezi další druhy tepelných čerpadel snadno dostupných klientům;můžete se však divit, jak efektivní jsou od jiných bazénových tepelných čerpadel.


Při výběru tepelného čerpadla pro váš bazén byste měli zvážit velikost, účinnost a náklady.Někdy je trochu matoucí zjistit, jaký druh vytápění potřebujete.Téměř všechna bazénová tepelná čerpadla jsou přesná, pokud jde o tvar, barvu a velikost.


Jak-Efektivní-Je-Zdroj-vzduchu-Pool-Tepelné čerpadlo


Jak to funguje

Vzduchové tepelné čerpadlo je specifičtější zařízení než elektrická tepelná čerpadla, která najdete v domácnosti pro ohřev vody a ústřední vytápění.Má větší plážový výměník, často navržený s použitím titanu, aby odolal vysokému obsahu chemikálií v bazénové vodě.Zajišťuje, že jím bazénová voda protéká mnohem rychleji, protože filtrační čerpadlo bazénu běží.Rychlost, kterou voda proudí, je vyšší, což má za následek snížený nárůst teploty na cyklus, a tedy vyšší účinnost.


Má oběhové čerpadlo a nízký nárůst teploty a vyšší okolní teploty vzduchu, jejichž průměrná účinnost může být více než 500 %.Takže na každou 1 kWh, kterou člověk použije na provoz tepelného čerpadla bazénu, dodá 5 kWh tepla do vašeho bazénu.


Vzduchové tepelné čerpadlo patří mezi nejúčinnější způsoby ohřevu bazénu, protože výrazně snižuje provozní náklady.Pojďme se ponořit do dalších způsobů, které z něj dělají perfektní volbu pro váš bazén:


Je vysoce efektivní

Vzduchové tepelné čerpadlo má koeficient výkonu (COP) 1,8 nebo více;jednoduše to znamená, že je o 180 % účinnější ve srovnání se standardními elektrickými ohřívači.Jiní mohou dokonce dosáhnout COP 2.4, což je činí o 240 % účinnějšími zařízeními.Z tohoto důvodu mají tendenci být nákladově efektivní, stejně jako pece, které používají olej nebo propan.


Šetří peníze na účtech za elektřinu

Účinnost vzduchového tepelného čerpadla také snižuje náklady na energii.Jeho přepnutím se sníží účty za energii, protože nyní budete využívat venkovní vzduch pro potřeby chlazení a vytápění.Máte tendenci ušetřit více, pokud přecházíte z uhelného nebo elektrického systému.I když jsou počáteční náklady trochu vysoké, z dlouhodobého hlediska ušetříte více.

Mějte na paměti, že provozní náklady bazénového tepelného čerpadla závisí na faktorech, jako je množství potřebného tepla, teploty zdroje tepla a účinnost.


Snadno se udržuje

Bazénová tepelná čerpadla vzduch-zdroj jsou populárně označována jako technologie „nastav a zapomeň“, protože po instalaci vyžaduje minimální údržbu;je ponechána sama, aby ohřívala váš bazén.Měli byste se však každý rok obrátit na technika kvůli údržbě a servisu, abyste se ujistili, že funguje správně.

Ačkoli vzduchová tepelná čerpadla mají tendenci být nenáročná na údržbu, několik věcí, na kterých je třeba zapracovat pro optimální výkon, zahrnuje kontrolu netěsností čerpadla, čištění filtrů, hladiny chladiva, prachu z tepelného čerpadla, čištění listí a mnoho dalšího.V případě jakéhokoli jiného technického problému se poraďte s certifikovaným profesorem.


Snižuje uhlíkovou stopu

Obecně je přechod na obnovitelné formy energie skvělým krokem k ochraně životního prostředí.Je to princip, který pomohl tepelným čerpadlům využít udržitelný a obnovitelný zdroj energie.Dalším způsobem, jak je tepelné čerpadlo účinné, je budoucí důkaz z jakýchkoli nadcházejících předpisů, jako je zákaz topných systémů na naftu nebo plyn, který bude proveden v roce 2025. Nejenže sníží uhlíkovou stopu, ale také nabídne účinnou konverzi energetické sazby. zahřát.

Vzduchová tepelná čerpadla pro bazény mají nižší uhlík, skvělý způsob, jak udržet teplotu vody v pohodlí pro příjemné plavání.


Dlouhá životnost

Životnost bazénového tepelného čerpadla je trochu dlouhá, téměř 20 let;ostatní se mohou protáhnout až na 25 let.Provozní životnost zdroje vzduchu však bude záviset na modelu, který hodláte nainstalovat.Navzdory číslům jsou vzduchová čerpadla mimořádně stabilním a spolehlivým zdrojem tepla.


Instalace

Další velkou výhodou instalace vzduchového tepelného čerpadla je čas, který instalační technik zabere implementací topného systému a jeho nastavením a provozem.Doba potřebná k tomu však bude záviset na umístění a velikosti zdroje tepla.

Dokončení většiny instalací tepelných čerpadel domácích bazénů se obvykle pohybuje mezi jedním nebo dvěma týdny.Pokud však nejsou zapojeny žádné základní práce, proces instalace je kratší.


Odnést

Tento průvodce o tom, jak čerpadlo funguje a jeho účinnost, je přínosem pro instalaci čerpadla do jejich bazénů.Nicméně, pokud jde o váš výběr čerpadla, bude to záviset na různých faktorech, jako je velikost, umístění, klima a tak dále.Všimněte si, že existují různé typy vzduchových tepelných čerpadel s různými cenami.Měli byste porovnat všechny oblíbené značky na trhu a spokojit se s tou, která splňuje všechny vaše bazénové potřeby.


Ačkoli mají svá omezení, vzduchová tepelná čerpadla jsou účinnější než propanové, plynové kotle a elektrické vytápění.


Takže by bylo nejlepší zvážit instalaci jednoho jako primárního zdroje tepla pro bazén.Při výběru topného systému je vhodné nechat kvalifikovaného odborníka provést analýzu velikosti vašeho konkrétního bazénu, aby určil potřebnou velikost.


Také zajímavé:Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692