Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak dlouho trvá ohřev vody v bazénu tepelným čerpadlem?

Jak dlouho trvá ohřev vody v bazénu tepelným čerpadlem?

Zobrazení:21     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-10-11      Původ:Stránky

Doba, kterou zabere ohřev bazénu tepelným čerpadlem, závisí na několika faktorech.Pokud se jedná o menší bazén, jako je lázeňský bazén, trvá to přibližně 45 a 60 minut.Ale obecně ohřívá bazén asi po 24 až 72 hodinách na 20 stupňů Fahrenheita.Je to však kritická otázka, která lidem pomáhá znát velikost ohřívače bazénu, který si mají koupit, a čas, který potřebují předem na zapnutí tepelného čerpadla, aby se bazén dostatečně ohřál.

Takže kromě chlazení a vytápění domů a budov může tepelné čerpadlo také vyhřívat váš bazén.Když ohříváte bazén, máte tendenci prodlužovat hodiny cvičení a zábavy v bazénu na zahradě.Ale jak dlouho trvá, než se zahřeje a bude mít příjemnou teplotu vody?

Majitelé bazénů by se tedy měli seznámit s dobou provozu ohřívače.Pojďme se ponořit do faktorů určujících, jak dlouho trvá ohřev vody tepelným čerpadlem.

Faktory, které ovlivňují dobu ohřevu bazénové vody tepelným čerpadlem.

Potřebnou dobu běhu tepelného čerpadla ovlivňuje několik věcí.Začněte tím, že pokud chcete svůj bazén vyhřívat, je třeba vzít v úvahu například zastřešení bazénu, velikost bazénu a tepelného čerpadla, okolí, rozměry, počasí a objem vody, abyste dosáhli požadovaných teplot.

Mějte na paměti, že tepelné čerpadlo získává teplo ze vzduchu, místo aby vytvářelo své vlastní;proto doba chodu a provoz závisí na povětrnostním prostředí a podmínkách.S ohledem na to je těžké nastavit dobu chodu tepelného čerpadla pro všechny ohřívače bazénu.

Podnebí a geografie

Jak již bylo zmíněno, tepelná čerpadla jsou speciální zařízení, protože stěží generují své teplo.Stahuje vzduch z okolního vzduchu a používá ho k ohřevu vody.Majitelé bazénů žijící v chladnějších oblastech by měli vědět, že toto prostředí představuje výzvu.Tepelná čerpadla budou dobře fungovat při teplotách nad 50 stupňů Fahrenheita, takže pod nimi nebude tepelné čerpadlo účinné.

Z tohoto důvodu musíte ohřívač nechat běžet delší dobu, aby se bazén odpovídajícím způsobem ohřál.V důsledku toho je nesmírně důležité zvážit klima ve vaší lokalitě, zejména během chladnějších období, než si koupíte tepelné čerpadlo.

Kryty bazénů

Existují majitelé bazénů, kteří používají kryty pro úsporu energie.Je to skvělý způsob, jak zabránit odpařování, které je největším zdrojem tepelných ztrát, tím je postiženo 75 % většiny bazénů.Kryty tedy udrží teplo tím, že minimalizují rychlost odpařování, protože působí jako bariéra mezi bazénem a vzduchem.Kromě toho můžete snížit náklady na vytápění a potřebnou dobu ohřevu.

V některých případech se vám může podařit ohřát vodu pomocí malého zařízení bazénové tepelné čerpadlo pokud dobře využíváte zastřešení bazénu.Pokud necháte bazén odkrytý, ztrácí teplo velmi rychle, takže máte tendenci zaznamenat pomalejší získávání tepla než krytý bazén.Zajistěte si přitom velmi kvalitní zastřešení, které vám pomůže udržet až 75 % tepelných ztrát vašeho bazénu.

Velikost tepelného čerpadla

The velikost tepelného čerpadla je založen na britských tepelných jednotkách (BTU) za hodinu.Jedna jednotka BTU zvedne libru bazénové vody o 0,6 °C a galon vody je stejný jako 8,34 libry vody.

Proto 8,34 BTU ohřeje galon vody o 1 °F (0,6 °C).Někteří spotřebitelé si kupují čerpadla s nedostatečným výkonem, aby ušetřili peníze, ale uvědomte si, že jednotky s nedostatečným výkonem vás přimějí rozbít banku.Mívají vysoké provozní náklady a možná budete potřebovat delší dobu provozu na zahřátí bazénu.Čím delší doba provozu, tím menší účinnost.To znamená, že byste si měli koupit plynový ohřívač.

Tepelné čerpadlo má tedy obrovský vliv na dobu chodu tepla.Čím vyšší jednotky, tím kratší doba chodu tepelného čerpadla, protože vytváří více topné energie.

Teplota vody

Počáteční teplota bazénové vody hraje důležitou roli při výpočtu doby chodu tepelného čerpadla.Ale pokud bazén pohodlně seděl v teplejším období při teplotě asi 70 stupňů Fahrenheita, netrvalo by dlouho, než by se zvýšil na 80 stupňů.

Proto mějte na paměti, že čím větší je rozdíl mezi spouštěcí a požadovanou teplotou, tím více času budete potřebovat k provozu tepelného čerpadla.

Ti, kteří odkrývají své bazény před chladnějším obdobím, budou s největší pravděpodobností na chladné straně.Znamená to, že bude trvat déle, než se voda v bazénu dostane na příjemnou teplotu a užijete si koupel v bazénu.

Velikost bazénu

Je to typ bezhlavého, ale někteří to přehlédnou, takže je to další aspekt, který je třeba si zapamatovat.Obecně platí, že čím větší je vodní těleso, tím déle trvá, než tepelné čerpadlo dosáhne požadované teploty bazénu.

Při velké velikosti bazénu budete potřebovat výkonnější tepelné čerpadlo pro rychlé ohřátí bazénu;jinak bude menší verze trvat déle a v takovém případě nemusí být efektivní.Ale při malé velikosti bazénu malé tepelné čerpadlo tento úkol pohodlně zvládne.Všimněte si však, že velkou roli hrají i aktuální teploty.

Závěrečné slovo

Takže otázka, jak dlouho trvá ohřev vody v bazénu tepelným čerpadlem?Patří mezi otázky, které většina lidí vždy chtěla vědět, a pomocí této příručky nyní můžete určit dobu provozu tepelného čerpadla v závislosti na faktorech uvedených v této příručce.Mějte však na paměti, že podmínky kolem každého bazénu jsou jedinečné, pokud jde o dobu chodu tepelného čerpadla.

Ačkoli tyto faktory ovlivní dobu ohřevu, musíte zajistit, aby bazén a ohřívač byly hypnózně v dobrém stavu.Nezapomeňte si tedy naplánovat roční servisní hovory, abyste je měli ve špičkové formě;z dlouhodobého hlediska vám ušetří spoustu času a peněz.Také zajímavé:

Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692