Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak dlouho by mělo tepelné čerpadlo běžet za den?

Jak dlouho by mělo tepelné čerpadlo běžet za den?

Zobrazení:15     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-11-11      Původ:Stránky

Tepelné čerpadlo je zásadní pro chlazení a vytápění vašeho domova.Lidé se však vždy ptají, jak dlouho by měla tepelná čerpadla běžet za den, aby byla maximální účinnost.Provedli jsme průzkum a našli jsme informace, které vám pomohou určit, zda vaše tepelné čerpadlo funguje správně.Čtěte dále a dozvíte se více.

Tepelná čerpadla obvykle recyklují dvakrát až třikrát za hodinu.Během tohoto cyklu by měly zůstat zapnuté 10-20 minut.Tepelné čerpadlo však může neustále běžet, aby udrželo teplotu vašeho domova, zvláště pokud jsou venkovní teploty nižší než 30 až 40 stupňů.Existuje několik důvodů, proč byste měli zajistit, aby vaše tepelné čerpadlo fungovalo správně.

Pro začátek, znalost cyklů tepelného čerpadla zajišťuje, že nebudete plýtvat energií.Tento článek vám pomůže informovat o tom, jak tepelná čerpadla fungují a jak často by se měla cyklovat.Kromě toho poskytujeme odpovědi na často kladené otázky týkající se tepelná čerpadla pro domácnost které vám pomohou zajistit efektivní provoz.


Jak dlouho by měla tepelná čerpadla denně běžet?


Tepelná čerpadla fungují tak, že přenášejí teplo do nebo z vašeho domova v závislosti na ročním období.Například tepelná čerpadla dodávají chladný vzduch do vašeho domova během horkých období a odvádějí veškeré teplo přítomné ve vašem domě.Tepelná čerpadla předávají teplo do vašeho domova z okolí a odvádějí případný studený vzduch z vašeho domova.

Stručně řečeno, tepelná čerpadla předávají přebytečnou energii do vašeho domova a dodávají je do celého domu jako studený nebo horký vzduch.Tepelná čerpadla mají obvykle dva nebo tři cykly za hodinu.Cykly jsou dostatečné k dodání přebytečné energie do vašeho domova.Přebytečná energie je rozdíl teplot mezi uvnitř a venku vašeho domova.

Zmínili jsme, že tepelná čerpadla běží během zimy neustále.Dělají to kvůli práci přesčas, aby udrželi teplotu vašeho domova.


2


Tepelná čerpadla běží během dne při jedné nebo několika nastavených teplotách.Primárním cílem používání tepelného čerpadla je však zajistit, abyste se ve svém domě cítili pohodlně.Uživatelé si například nastaví preferovanou teplotu a tepelná čerpadla pracují přesčas, aby zajistili udržení teploty proti jakýmkoli extrémním vnějším výkyvům.


Proč vaše tepelné čerpadlo běží přes den?


Stejně jako normální pece se tepelná čerpadla vypínají a zapínají, dokud nedosáhnou předem nastavené teploty.Tepelná čerpadla získají rovnováhu, když dosáhnou bodu, kdy je množství tepla, které uživatelé potřebují, podobné tomu, které poskytuje systém.Jakmile systém dosáhne bodu rovnováhy, bude po celou dobu běžet.

Tepelná čerpadla poběží i nadále, pokud venkovní teploty klesnou.Majitelé domů občas používají záložní elektrické cívky, aby doplnili teplotní deficity.Neměli byste si dělat starosti se záložními cívkami, protože výrobci navrhují tepelná čerpadla tak, aby poskytovala majitelům domů levné teplo a záložní cívky jsou pouze redundantní v případě menšího problému se systémem.


Co to znamená, když má tepelné čerpadlo krátké cykly?


Měli byste si uvědomit, že s tepelným čerpadlem není něco v pořádku, pokud má krátké cykly.Krátké cyklování nastane, když má vaše tepelné čerpadlo různé problémy, jako jsou problémy s invertorovou deskou nebo nízkou hladinou chladiva.Vaším prvním krokem by měla být kontrola a čištění vzduchového filtru a venkovní kondenzační jednotky.

Pro opravu systému tepelného čerpadla byste měli kontaktovat odborníka.Dalším důvodem, proč může vaše tepelné čerpadlo příliš často cyklovat, může být to, že se ve vašem domě snaží udržovat dvě teploty.Měli byste zajistit, že nastavíte termostaty na stejnou teplotu v celém domě, abyste zabránili nepravidelnému cyklování.


Je v pořádku, aby vaše tepelné čerpadlo běželo po celý den?


Může a nemusí být v pořádku, že vaše tepelné čerpadlo běží neustále.Záleží však na různých faktorech.Například vaše tepelné čerpadlo poběží neustále, pokud venkovní teploty klesnou pod 30 až 40 stupňů.Proto byste si neměli dělat starosti, pokud tomu tak je;existují však i jiné situace, které vyžadují diagnózu.

Problém může být například u vašeho tepelného čerpadla, pokud v létě běží celý den.Tepelná čerpadla nemusí tolik pracovat během teplejších období, protože zde není velký teplotní rozdíl.Proto byste se měli obrátit na odborníka, který situaci posoudí a poradí vám, jak nejlépe postupovat.


Měli byste na noc vypínat tepelné čerpadlo?


Výrobci obvykle doporučují ponechat tepelné čerpadlo zapnuté i v noci, aby se během spánku udržela optimální teplota.Kromě toho existuje možnost, že se systém porouchá nebo zamrzne, pokud jej vypnete a teploty v noci klesnou.To může vést k nákladným opravám, kterým byste se vyhnuli, pokud byste tepelné čerpadlo nechali zapnuté.

Teplotu v domě byste měli nastavit na určitý stupeň, který je pro vaši rodinu pohodlný, když spíte, namísto vypínání tepelného čerpadla.Tím se udržuje konstantní teplota, což zajišťuje hladký chod tepelného čerpadla a pohodlný spánek.

Vypnutí tepelného čerpadla způsobí, že teplota ve vašem domě drasticky poklesne a tepelné čerpadlo bude muset vynaložit velké úsilí, aby ji znovu zvýšilo.Měli byste nainstalovat programovatelný termostat, který můžete nastavit na konkrétní teplotu, když vaše rodina není během dne poblíž.

Tímto způsobem se žádný člen rodiny nemusí vracet do domova, který je na konci dne příliš studený nebo teplý.Neustálé zapínání a vypínání tepelného čerpadla navíc představuje riziko zvýšení vašich účtů za elektřinu, protože tepelná čerpadla se musí spustit pokaždé, když je uživatel vypne.To spotřebuje více energie, než kdyby je uživatelé nechali spuštěné.

Novější tepelná čerpadla jsou navíc poměrně účinná a výrobci je navrhují tak, aby v případě potřeby běžela nepřetržitě.To pomáhá udržovat teplo majitelů domů a udržuje jejich účty za elektrické vytápění.


Na jaké teploty byste měli nastavit tepelné čerpadlo?


Pokud chcete, aby vaše tepelné čerpadlo fungovalo efektivně, měli byste nastavit teplotu tepelného čerpadla na 68 stupňů.Teploty umožňují ve většině domů stabilní proudění vzduchu v celém domě, což je ideální pro většinu majitelů domů.Jedinci, kterým jsou tyto teploty příliš vysoké, by měli teplotu snížit o stupeň nebo dva, aby zažili větší pohodlí.

Před nastavením provozní teploty tepelného čerpadla si povšimněte, jaké oblečení doma pravidelně nosíte.Také 68 stupňů je průměrné číslo a někteří uživatelé se mohou cítit pohodlně při nižších nebo vyšších teplotách.Měli byste tedy zvolit teplotu, která vám vyhovuje.


Tepelná čerpadla společnosti SPRSUN


Měli byste si však uvědomit, že výrobci nedoporučují nastavit teplotu nad 80 stupňů.Tím se výrazně zvýší vaše účty za elektřinu a váš systém tepelného čerpadla bude pracovat více, než musí.Ujistěte se, že se doma oblékáte tak, jak to běžně děláte, a nastavte si termostat na příjemnou teplotu.


Jak poznáte, že vaše tepelné čerpadlo nefunguje?


Je možné, že vaše tepelné čerpadlo může přerušovaně nebo úplně přestat fungovat.To může být nebezpečné, zejména v chladnějších obdobích.Je důležité porozumět různým příznakům, na které musíte dávat pozor, abyste zjistili, zda vaše tepelné čerpadlo funguje správně.Měli byste prozkoumat tyto příznaky a zavolat odborníka, pokud si všimnete problému.


Rozbitý ventilátor


Porouchaný ventilátor znamená, že se vaše tepelné čerpadlo blíží ke konci své životnosti.Alternativně by to také mohlo znamenat, že vypínací spínač systému vyžaduje výměnu.Může to také znamenat, že systém je přetížený nebo má zkrat.Musíte se obrátit na odborníka, zvláště pokud se to stane během chladných zimních měsíců.


Narušení systému


Porouchané tepelné čerpadlo může být známkou vážnějších problémů.Například unikající chladivo by mohlo způsobit špatný výkon vašeho tepelného čerpadla, protože není k dispozici žádné médium pro přenos tepla.Kromě toho by měl odborník zkontrolovat vaše tepelné čerpadlo, pokud je instalováno v blízkosti vodního útvaru.


Foukání horkého vzduchu v létě


Když vaše tepelné čerpadlo v zimě chrlí horký vzduch, může nastat několik problémů.Problém často naznačuje, že váš ventilátor nefunguje tak, jak by měl, nebo je třeba vyměnit otočný ventil tepelného čerpadla.Vadné spínací ventily nutí vaše tepelné čerpadlo pracovat více, než by mělo, což způsobuje jeho přehřívání, což je katastrofální pro celé nastavení.


Zamrznutí v zimě


Pokud v zimě zamrzne nebo neběží po celý den, je pravděpodobné, že se vaše tepelné čerpadlo rozbije.Měli byste zkontrolovat a hledat jakoukoli tvorbu ledu v okolí systému.Přítomnost ledu znamená, že vaše tepelné čerpadlo nepracuje správně, zejména uprostřed zimy.Pomohlo by, kdybys ho nechal zkontrolovat na únik chladiva.


Rozbitý ventilátor kondenzátoru


Měli byste zkontrolovat tepelné čerpadlo a zkontrolovat, zda nemá poškozený ventilátor kondenzátoru.Rozbitý ventilátor znamená, že je třeba vyměnit kondenzátor tepelného čerpadla, jinak může být v systému zkrat.Kromě toho může nedostatek větrného proudu přinutit vaše tepelné čerpadlo pracovat intenzivněji, než by mělo, a zvýšit tak náklady na energii.


Závěr


Tepelná čerpadla jsou poměrně účinná a levnější než jiné systémy vytápění.Jsou například lepší a nákladově efektivnější než elektrické pece;musíte je však náležitě udržovat a pečovat o ně.Všimněte si, že některá tepelná čerpadla běží přerušovaně, zatímco jiná běží celý den v závislosti na konstrukci, a často to přichází s minimálními nebo žádnými dodatečnými náklady.

Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692