Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak vyhřívat bazén tepelným čerpadlem?

Jak vyhřívat bazén tepelným čerpadlem?

Zobrazení:3     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-10-22      Původ:Stránky

Stavba bazénu je drahá a náklady na vytápění se také liší.Skvělým a levným způsobem, jak toho dosáhnout, je použití tepelného čerpadla.Na rozdíl od elektrického vytápění vám tepelné čerpadlo může ušetřit až 85 % nákladů na vytápění.Jak to tedy funguje?


Instalace bazénového tepelného čerpadla je poměrně jednoduchá a zvládne ji zkušený instalační technik nebo majitel.Přesto se ujistěte, že dodržujete doporučení výrobce, abyste předešli ztrátě záruky.Tento průvodce sdílí tipy, jak nejlépe vyhřívat bazén pomocí tepelného čerpadla:


jak vytopit-bazén tepelným čerpadlemOperace

Bazénová tepelná čerpadla vzduch-zdroj využít elektřinu ke sběru tepla ze vzduchu a jeho následné distribuci do různých míst v bazénu.Ve skutečnosti nevytvářejí teplo.Když čerpadlo bazénu pohybuje vodou v bazénu, voda prochází ohřívačem tepelného čerpadla a filtrem.Ventilátor v tepelném čerpadle nasává vzduch zvenčí a přesměrovává jej přes spirálu výparníku.

Cívka má kapalný lom, který absorbuje teplo ze vzduchu a mění ho na plyn.Teplý vzduch pak prochází kompresorem, kde se teplo značně zvyšuje, což má za následek vstup plynu do kondenzátoru.


Kondenzátor pak přes ohřívač přenáší teplo z plynu do cirkulující bazénové vody.Jak se teplý plyn pohybuje kondenzátorem, mění se v kapalinu a vrací se zpět do výparníku a celý proces začíná znovu.


Vysoce účinná tepelná čerpadla obvykle používají spirálové kompresory, zatímco standardní jednotky používají reciproční kompresory.Většina bazénových ohřívačů funguje dobře za předpokladu, že venkovní teplota je v rozmezí 45ºF–50ºF.


Pokud je venkovní vzduch chladnější, znamená to, že čerpadlo spotřebuje více energie.To by však neměl být problém, pokud máte venkovní bazén a využíváte jej především v mírnějším a teplejším počasí.


Čím chladnější je venkovní vzduch, tím více energie spotřebují.Nicméně, protože mnoho lidí používá venkovní bazény během mírného a teplého počasí, to obvykle není problém.Umístění

Pro vaši pumpu je dobré zvolit strategické místo.Vyhněte se instalaci v uzavřeném prostoru, jako je garáž nebo kůlna se špatnou ventilací.Venku na přímém slunci je vynikající.Pokud nemáte místo, zvažte vytvoření takového, které bude odpovídat velikosti, tvaru a hmotnosti jednotky.Může to být blokový sokl nebo beton.


Jen se ujistěte, že stojan není přímo připojen nebo připojen k vašemu domu, protože to může přenášet hluk a vibrace uvnitř, což může být nepříjemné.Základna stojanu by měla být na stejné úrovni nebo o něco výše než podložka filtračního systému.Provoz topení s bazénovým ohřívačem

Nyní, poté, co je čerpadlo zapojeno licencovaným instalatérem a elektrikářem, můžete jít.Nezapomeňte si přečíst uživatelskou příručku, protože různá čerpadla mají různé ovládací prvky.Ujistěte se, že jsou všechny ventily otevřené, aby se voda dostala do tepelného čerpadla.V některých případech se ventily mohou zdát otevřené, když jsou zavřené.


Čerpadlo bude fungovat, pouze pokud běží vodní čerpadlo.Existují scénáře, kdy ohřívač může fungovat, pokud vodní čerpadlo neběží, ale to je velmi vzácné a je k dispozici pouze u konkrétních vodovodních instalací, kde je sifon;to se však musí napravit.


Také, když je stroj v režimu topení, zajistěte, aby vzduch vycházející shora byl méně, ne teplejší než okolní vzduch.Toto je spolehlivý indikátor, že tepelné čerpadlo funguje správně.Pokud ohřívač stále běží i po vypnutí vodního čerpadla, vypněte celý systém a zavolejte výrobce nebo spolehlivého technika.

K tomu může dojít, když ohřívač nastavíte pod hladinu vody v bazénu, nebo má problém průtokový spínač.Většina tepelných čerpadel se vypne pod 50 stupňů Fahrenheita a poté začne pokračovat, když teplota stoupne.Existují však některé jednotky s aktivním horkým freonovým odmrazováním, které bude stále fungovat, i když teplota klesne pod 50 stupňů Fahrenheita.Výkon tepelného čerpadla můžete v zimě zvýšit také použitím solární přikrývky na vodu.

Solární přikrývka je nezbytná pro udržení vysokých teplot.Ve skutečnosti, pokud je to možné, nechte čerpadlo běžet 72 hodin.nepřetržitě nebo když je teplo, aby se teplota bazénu dostala na požadovanou úroveň.


Všimněte si, že pokud tepelné čerpadlo nějakou dobu spustíte, je pravděpodobné, že se kolem podložky nebo jednotky začne hromadit nějaká kondenzovaná voda.Pokud je to neobvyklé, vypněte tepelné čerpadlo, ale nechte vodní čerpadlo v chodu.


Pokud kondenzát po několika minutách vyschne, je čerpadlo v pořádku a voda neuniká.Dalším způsobem, jak otestovat, zda je voda způsobena únikem, je ponoření testovacích proužků do kondenzované vody.Pokud ukazují nepřítomnost chlóru, nedochází k žádným únikům.Musí být tepelné čerpadlo bazénu na slunci?

Tepelná čerpadla jsou většinou o přívodu vzduchu.Ať už ji tedy umístíte přímo na slunce nebo do stínu, jednotka bude fungovat dobře, pokud bude dostatečné proudění vzduchu.Jak dlouho trvá ohřátí bazénu?

Určují to různé faktory.Například venkovní teplota, množství tepla distribuovaného bazénem a velikost bazénu.Nicméně průměrně velká čerpadla obvykle zvyšují teplotu vody o tři až čtyři stupně denně.Jen se ujistěte, že teplo zůstane zachováno, jakmile se bazén dostane na požadovanou teplotu.K tomu vám poslouží kvalitní bazénová plachta.Sečteno a podtrženo

S dostatečným výkonem a trochou instalatérských prací můžete tepelné čerpadlo nainstalovat za několik hodin.Pokud však začínáte znovu, je obvykle dobré obrátit se na profesionálního instalatéra.To znamená, že vaše instalace bude plně v souladu se záručními podmínkami.


Elektrické práce musí také provádět certifikovaný odborník nebo servis, abyste dodrželi všechny státní a místní předpisy.Nezbytné je také správné uzemnění a propojení, a jakmile bude jednotka na svém místě, bude vám dobře sloužit za cenu, která vás nezruinuje.


Také zajímavé:

Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692