Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Je můj dům vhodný pro tepelné čerpadlo?

Je můj dům vhodný pro tepelné čerpadlo?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2023-03-24      Původ:Stránky

Je můj dům vhodný pro tepelné čerpadlo?

Tepelná čerpadla jsou technologií obnovitelné energie, kterou lze efektivně a ekonomicky vytápět a ochlazovat domácnosti a podniky.Jsou účinnější a nízkouhlíkovou náhradou tradičních systémů chlazení a vytápění.

Přestože tepelná čerpadla mohou být skvělým řešením pro mnoho domů, některé faktory je činí vhodnějšími pro některé než jiné.Před přechodem na tepelné čerpadlo zvažte, zda by se investice vyplatila.

Co je tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je druh chladícího a topného zařízení, které během zimy dokáže absorbovat a přenášet teplo ze země nebo vzduchu mimo budovu do místností uvnitř, čímž je pomáhá udržovat v teple.Opak se děje v létě, kdy systém odebírá teplo z vnitřního vzduchu a předává ho ven, aby ochlazoval dům.

Tepelná čerpadla lze klasifikovat jako tepelná čerpadla vzduch nebo země.

Vzduchová tepelná čerpadla

Vzduchová tepelná čerpadla odebírají teplo z venkovního vzduchu a předávají ho dovnitř.Nejúčinnější jsou v místech, kde teploty jen zřídka klesají pod bod mrazu.Instalace tepelných čerpadel vzduch-voda je levnější než tepelná čerpadla země-voda, a proto jsou nejběžnějším tepelným čerpadlem v mnoha rezidencích.To znamená, že jsou méně účinné v chladnějších oblastech nebo když teploty výrazně klesají.

Tepelné čerpadlo země-zdroj

Tepelná čerpadla země-voda jsou navržena tak, aby zachycovala teplo ze země vně nemovitosti a přenášela ho dovnitř.Fungují dobře v chladnějších oblastech a obvykle odebírají teplo ze země vyšší rychlostí než modely se vzduchovým zdrojem.

Obecně platí, že tepelná čerpadla země-voda jsou dražší na nastavení než tepelná čerpadla vzduch-voda.Účinnější jsou však v chladnějších oblastech nebo v nemovitostech, které využívají elektřinu z obnovitelných zdrojů.

Faktory, které je třeba zvážit před instalací systému tepelného čerpadla v domě

Před instalací systému tepelného čerpadla je třeba zvážit několik faktorů, od místního klimatu až po velikost a uspořádání vaší nemovitosti a úroveň izolace.Zde je rozpis:

Umístění

Umístění nemovitosti může ovlivnit, zda je ideální pro instalaci tepelného čerpadla.Účinnost tepelného čerpadla závisí na různých faktorech umístění, jako je klima, dostupnost zdrojů energie a místní stavební předpisy a předpisy.

Například tepelná čerpadla země-voda fungují nejlépe v chladnějších podnebích, protože jsou uložena pod zemí a méně je ovlivňuje teplota vzduchu.Mohou nepřetržitě odebírat teplo z půdy.

Na druhou stranu se vzduchová tepelná čerpadla nejlépe hodí pro prostředí s mírným až mírným klimatem, kde teploty zřídka klesají pod bod mrazu.Tepelná čerpadla jsou také obzvláště přitažlivá v místech, která se spoléhají na obnovitelné zdroje energie, jako je solární nebo větrná energie, protože mohou výrazně snížit uhlíkovou stopu nemovitosti.

Kromě toho mohou některá obecní stavební pravidla a zákony nařizovat konkrétní typy jednotek tepelných čerpadel nebo zcela omezovat instalaci tepelných čerpadel.Před nastavením systému tepelného čerpadla se poraďte s místní vládou, abyste určili směrnice ve vaší oblasti.

Specifikace nemovitosti

Před instalací systému tepelného čerpadla je také důležité zvážit specifikace vaší nemovitosti.Typ tepelného čerpadla, který si vyberete, bude záviset na dostupném venkovním prostoru a míře narušení, které jste ochotni snést během instalace.

● Vzduchové tepelné čerpadlo: Zvolte vzduchové tepelné čerpadlo, pokud žijete v oblasti, kde není příliš chladno (pod bod mrazu), nemáte dostatek venkovního prostoru nebo nechcete narušovat krajinu.

● Tepelné čerpadlo země-voda: Tepelné čerpadlo země-voda je alternativou, pokud máte venkovní prostor, který je dvakrát větší než plocha domu a jste připraveni udělat docela dost kopání, abyste položili zemní smyčku, ve které je umístěna kapalina tepelného čerpadla. .

Úroveň izolace vašeho domova

Stupeň izolace ve vašem domě výrazně ovlivní náklady a spolehlivost vašeho systému tepelného čerpadla.

● Nově postavené nebo zrekonstruované nemovitosti: Většina nově postavených nebo zrekonstruovaných budov splňuje normy pro úsporu energie a je vhodná pro instalaci tepelných čerpadel.

● Špatně izolované domy: Špatně izolované starší domy mohou vyžadovat rozsáhlé modernizace, aby byly vhodné pro instalaci systémů tepelných čerpadel.Tyto modernizace mohou zahrnovat instalaci stropní a podlahové izolace, minimalizaci průvanu a instalaci těsnění proti povětrnostním vlivům na okna a dveře.

Velikost vaší nemovitosti

Systémy tepelných čerpadel jsou vhodné pro všechny druhy domů, včetně bytů a řadových domů.Ale v závislosti na velikosti a rozložení mohou být některé vhodnější než jiné.Obecně platí, že tepelná čerpadla jsou výhodnější ve větších domech s otevřenými prostory než v menších domech s uzavřenými místnostmi.

● Systémy tepelných čerpadel musí být schopny rovnoměrně cirkulovat vzduch v celé budově.Proto nejlépe fungují ve větších domech s otevřenými půdorysy, kde mohou snadněji pohybovat vzduchem.

● Na druhou stranu, uzavřené místnosti mohou vytvářet horká a studená místa uvnitř nemovitosti, což snižuje celkovou účinnost tepelného čerpadla.Tepelná čerpadla jsou navržena tak, aby pracovala na základě celkové teploty prostoru.Pokud je určitá místnost výrazně chladnější nebo teplejší než zbytek domu, tepelné čerpadlo nemusí fungovat méně efektivně.

● V některých případech může přidání tepelného čerpadla do malého uzavřeného prostoru ve skutečnosti způsobit čisté tepelné ztráty.Tepelná čerpadla odebírají teplo ze země nebo vnějšího vzduchu a následně ho distribuují v rámci nemovitosti.Pokud je prostor příliš malý nebo špatně větraný, distribuce tepla může být pomalejší, než je nutné, což má za následek čisté tepelné ztráty.Jednoduše to znamená, že tepelné čerpadlo může absorbovat více tepla, než může distribuovat, což vede k tepelným ztrátám.

Obecně platí, že systémy tepelných čerpadel fungují nejlépe ve větších otevřených prostorách než v menších, uzavřených.Je však životně důležité poradit se se zkušeným odborníkem na HVAC, abyste zjistili přesné požadavky na vytápění a chlazení vaší nemovitosti a nejlepší možnosti nastavení pro vaši nemovitost.

Váš aktuální zdroj vytápění a teplé vody

Cenové výhody systému vytápění z obnovitelných zdrojů se budou lišit v závislosti na vašem aktuálním zdroji vytápění a ohřevu vody.

● Výměna systémů na kapalný plyn, pevná paliva nebo elektrické systémy: Cenové výhody přechodu z kapalného plynu, pevného paliva nebo elektrického systému jako primárního zdroje tepla budou pravděpodobně značné.

● Výměna plynových kotlů: Přechod z plynového kotle na tepelné čerpadlo může být zpočátku nákladný.Pokud však ceny plynu budou podle očekávání nadále růst, tepelná čerpadla se jistě stanou nejdostupnější a nejnízkouhlíkovou možností vytápění.

Kolik peněz můžete ušetřit s tepelným čerpadlem?

Tepelná čerpadla přenášejí teplo z oblasti s vysokou teplotou do oblasti s nízkou teplotou místo toho, aby vytvářela teplo spalováním.Jsou mnohem energeticky účinnější než standardní systémy HVAC.Odborníci odhadují, že vzduchová tepelná čerpadla mohou ušetřit až 50 % energie na vytápění než podlahové topení a elektrické pece.Nahrazení vaší elektrické pece tepelným čerpadlem může mít za následek roční úsporu až 500 USD.

Ale stejně jako u jakéhokoli jiného energetického zlepšení se vaše průměrné úspory budou měnit v závislosti na několika faktorech.Zde je souhrn faktorů, které ovlivňují výkon jednotky tepelného čerpadla:

● Místní klima.Tepelná čerpadla lze použít v chladných i teplých oblastech.Nejlépe však fungují v blízkosti oceánů, řek nebo jezer, protože teplota vzduchu v oblastech poblíž vodních ploch má tendenci zůstat relativně stabilní, což umožňuje, aby tepelné čerpadlo fungovalo konzistentně.

● Velikost a uspořádání vašeho domova.Obecně platí, že tepelná čerpadla jsou výhodnější ve větších domech s otevřenými prostory než v menších domech s uzavřenými místnostmi, protože mohou snadněji distribuovat vzduch a s minimálními čistými tepelnými ztrátami.

● Jak energeticky účinný je váš domov.Budete muset minimalizovat tepelné ztráty z vašeho domova;jinak váš systém nebude tak efektivní, jak byste chtěli.

● Váš aktuální topný systém.Obecně platí, že přechod z elektřiny, propanu nebo topného oleje jako primárního zdroje tepla povede k největším úsporám.Tepelné čerpadlo vám může pomoci ušetřit v průměru 1 287 $ ročně ve srovnání s vytápěním základní desky.Na druhou stranu můžete ušetřit 815 $ ročně přechodem ze systému elektrické pece na tepelné čerpadlo.

Zabalit

Tepelná čerpadla jsou ideální pro majitele domů, kteří hledají nízkouhlíkovou, energeticky účinnou alternativu ke standardním technologiím chlazení a vytápění.Abyste však ze své jednotky tepelného čerpadla vytěžili maximum, musíte zkontrolovat vlastnosti vaší nemovitosti, včetně její polohy, stupně izolace, velikosti, dispozice a aktuálního zdroje vytápění.Udělejte si čas na přezkoumání těchto funkcí a zjistěte, zda vám tepelné čerpadlo pomůže ušetřit.

Pokud hledáte nejlepšího poskytovatele tepelných čerpadel, nehledejte dále než SPRSUN.Jsme známý výrobce tepelných čerpadel s více než 20 lety zkušeností v oboru.Nabízíme řadu tepelných čerpadel, včetně vzduchových tepelných čerpadel, bazénových tepelných čerpadel a DC invertorových tepelných čerpadel, z nichž všechna jsou konstruována podle norem EN14511 a certifikací SAA, CCC, CB, CE, KEYMARK a ERP.

Spolupracujeme také s průmyslovými těžkými váhami, jako jsou Panasonic, Copeland, Grundfos, CAREL, Mitsubishi a Sanyo, abychom zajistili vysoce kvalitní produkty.Kontaktujte nás pro další informace.Náš tým odborníků je vždy připraven pomoci.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692