Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Analýza trhu: Jsou vzduchová tepelná čerpadla budoucností?

Analýza trhu: Jsou vzduchová tepelná čerpadla budoucností?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-03-15      Původ:Stránky

S tím, jak se vyvíjí trend změn vytápění, jsou tepelná čerpadla nepopiratelně považována za další velkou věc v teplárenství – spolehlivý a obnovitelný zdroj tepla bez jakékoli uhlíkové stopy.Ale jsou?Ano, a jak nastiňuje tento příspěvek, několik vlád také podporuje jejich používání k vymýcení používání plynové kotle a tradiční fosilní paliva, která zanechávají uhlíkovou stopu.Dozvíte se také další důvody, které svědčí o prominentním použití tepelných čerpadel ve velkých evropských zemích.

Ale nejdřív.


Co je tepelné čerpadlo zdroje vzduchu?


Vzduchová tepelná čerpadla jsou formy obnovitelných zdrojů energie, které fungují tak, že absorbují vnější teplo a zvyšují teplotu uvnitř vašeho domu.V ideálním případě jsou vzduchová tepelná čerpadla jako standardní klimatizace.Chcete-li nainstalovat tyto jednotky ve tvaru krabice, obvykle je umístíte na stranu vašeho domu/nemovitosti.Velikost ASHP závisí na množství energie, kterou vyrábíte pro svůj dům.

Zatímco vzduchová tepelná čerpadla se zdají být poměrně masivní jednotkou, způsobují minimální rušení.Vzduchová i pozemní čerpadla obvykle udržují stálou teplotu po celý den, na rozdíl od tradičních kotlů, aby udržely nízkou a teplou teplotu ve vašem domě po dlouhou dobu.Mnohé z těchto jednotek jsou vyrobeny na zakázku s redukcí hluku a mají certifikaci „Quiet Mark“, která zajišťuje, že váš domov nebude vědět o čerpadle v pozadí.


vzduch-zdroj-tepelné-čerpadlo-analýza trhu


Hodnocení EPC to odráží


Budoucnost vzduchových tepelných čerpadel je nyní a v blízké budoucnosti a je načase, aby to hodnocení EPC odráželo.Čeká na hodnocení certifikátu energetické náročnosti uvedené v The Times pozitivní efekt vzduchová tepelná čerpadla zvýšit celkovou energetickou náročnost domu.S tepelným čerpadlem můžete využívat obnovitelné zdroje energie, jako je slunce a vítr, k vytápění a chlazení vašeho domova.

Hodnocení EPC je obvykle založeno na hodinových nákladech na vytápění, a proto přesně neodráží význam tepelných čerpadel.Tyto jednotky nabízejí domovům čistší, zelenější a cenově dostupný zdroj tepla.Zatímco počáteční náklady mohou být poněkud skličující, nyní jsou zavedeny granty a programy, které majitelům domů pomohou kompenzovat tyto náklady během sedmi let.

A co je ještě lepší, s platbami ve výši 1 300 GBP ročně po dlouhé sedmileté období po instalaci je těžké popřít, že vzduchová tepelná čerpadla jsou reálnou možností pro více domácností po celém světě.


Vládní pobídky pro instalaci tepelného čerpadla


S pokračujícím růstem průmyslu a dostupností dalších obnovitelných technologií se očekává, že cena vzduchových tepelných čerpadel bude klesat.Ve skutečnosti jsou levnější než kotle na LPG a olej, což z nich dělá budoucnost vytápění a chlazení.

Například vláda Spojeného království nyní nabízí pobídky, které veřejnosti pomohou zlepšit jejich energetickou účinnost.Přestože se náklady na výměnu vašeho tradičního kotle za moderní tepelné čerpadlo mohou zdát poměrně drahé a možná poněkud skličující, existují pobídky a vládní programy, které pomáhají kompenzovat celkové náklady na instalaci.

Schéma RHI (Renewable Heat Incentive) splácí celkové náklady na instalaci po dobu sedmi let.V některých případech se domácnostem vrátí o něco více než peníze, které původně investovaly do svého tepelného čerpadla.

RHI nabízí čtvrtletní výplaty ve výši 6 000 GBP po dobu sedmi let ve snaze uhradit náklady na tepelné čerpadlo.Ministři Spojeného království zvažují nahrazení moderního systému šrotovného kotlů za 400 milionů liber, který by potenciálně nabízel granty ve výši 7 000 liber.

Jen v loňském roce bylo ve Spojeném království instalováno přibližně 36 000 tepelných čerpadel, jak uvádí Asociace tepelných čerpadel, přičemž se očekává, že se tento počet letos zdvojnásobí na přibližně 70 000 jednotek.Boris Johnson si stanovil pozoruhodný cíl 600 000 instalací ročně do roku 2028.


Výhoda nulové uhlíkové stopy


ASHP, obnovitelný a spolehlivý zdroj tepla, se může pochlubit téměř neexistující uhlíkovou stopou, která inspirovala mnoho aktivistů k propagaci používání tepelných čerpadel v našich objektech.

Domy vybavené tepelnými čerpadly mají významné výhody v oblasti úspory tepla, protože ušetří značné částky ve svých nákladech na energii.Plné využití účinnosti tepelných čerpadel může běžnému domu ušetřit asi 40 % současných nákladů na topný systém.V ideálním případě je ASHP 75 % obnovitelné energie a 25 % obsahu elektřiny – bez spotřeby plynu.

Potřeba vytápění ve Spojeném království nyní tvoří asi 14 % celkového příspěvku k emisím uhlíku.Představte si tedy, že nové budoucí domy dosahují 0% emisí (bez emisí! Takže, co stávající domy, které se již mohou pochlubit tradičními řešeními vytápění, jako jsou plynové kotle nebo olej?


Navrhovaný vládní zákaz používání plynových kotlů


Mezi nejvýznamnější přispěvatele znečištění je v našich životech běžné.I když je to často přehlíženo: tradiční fosilní paliva, která používáme v našich domovech k vaření a vytápění, přispívají k více než pětině celkových emisí uhlíku ve Spojeném království.Pokud jste nevěděli, standardní paliva, která používáme v našich domovech k vytápění a vytápění, vytvářejí uhlíkovou zátěž.Jednotky, které zachycují okolní teplo, však mohou nabídnout alternativu.

V současné době se vždy myslí na ochranu životního prostředí a úsporu energie.Vzduchová tepelná čerpadla v Evropě byla postupně vyvíjena, aby nahradila uhlí a další fosilní paliva.To je ideální důvod, proč vláda usiluje o zákaz plynových kotlů v budoucích domech od roku 2025, což je individuální politika, která se vztahuje na všechny moderní plynové kotle v usedlostech od poloviny 30. let 20. století.Nově instalované topné jednotky budou muset být účinně nízkouhlíkové nebo přeměněné na čistá paliva, jako je vodík.

Členové parlamentu Spojeného království neustále diskutují o klimatických změnách a zavádějí pozitivní klima a do budoucích usedlostí.První krok začíná zákazem plynových kotlů v novostavbách od začátku roku 2025. Nejlepší alternativa?Vzduchová tepelná čerpadla.


Překážky pro přijetí vzduchových tepelných čerpadel


Existuje celá řada překážek pro přijetí technologie tepelných čerpadel.Nejvýznamnější překážkou jsou náklady na stavební úpravy.Vláda však oznámila plány na instalaci až pěti milionů vzduchových tepelných čerpadel do roku 2030 s nulovými náklady na renovaci.

Další náklady spojené s instalací tepelného čerpadla jsou navíc nepohodlné stavební práce.Nicméně přínosy převažují nad náklady.Technologie se stávají dostupnější a budoucnost je tady.

The nejnovější modely stejnosměrných invertorových vzduchových tepelných čerpadel jsou dostatečně účinné, aby splnily standard Future Homes, jehož cílem je přesunout všechny nové nemovitosti od fosilních paliv.Mohou pomoci Spojenému království dosáhnout cílů snížení emisí uhlíku pro rok 2050.

Očekává se, že náklady na vzduchová tepelná čerpadla s růstem odvětví klesnou, ale stále jsou mnohem dražší než kotle na olej nebo LPG.Future Homes Standard je pro zemi vynikajícím krokem správným směrem.

Použití vzduchových tepelných čerpadel má další překážky.Například některé starší modely vzduchových tepelných čerpadel zamrznou, když venkovní teplota klesne pod pět stupňů Fahrenheita.Dalším problémem je, že tepelné čerpadlo bude muset několikrát do roka odmrazovat.To je pro lidi obrovská nepříjemnost, takže existuje řešení.Reverzní tepelné čerpadlo může být jednorázovým dekarbonizátorem pro jakoukoli nemovitost.

Vzduchová tepelná čerpadla vyžadují správnou izolaci, aby byla účinná.Bez řádné izolace bude systém ztrácet teplo a bude méně účinný, než je.Bude také muset být dobře izolován, aby byl účinný.Pokud je dům dostatečně izolován, teplota v domě zůstane stálá po celý rok.Dobrá kombinace vzduchového tepelného čerpadla a dobře izolovaného domu může pomoci ušetřit energii a peníze.

Hlavní překážkou pro přijetí vzduchových tepelných čerpadel jsou náklady na renovaci.Tato vylepšení však nejsou nákladná.Několik pobídek pomáhá majitelům domů ušetřit peníze a zvýšit energetickou účinnost jejich domovů.

Systém je navíc šetrný k životnímu prostředí a ve finále může pomoci šetřit životní prostředí.Jedinou nevýhodou je nepohodlnost stavebních prací.Náklady na energetickou účinnost však stojí za to, pokud uvažujete o vzduchových tepelných čerpadlech jako o budoucnosti vytápění.

Navzdory vysokým nákladům na instalaci mohou vzduchová tepelná čerpadla stále ušetřit náklady na energii.Cena vzduchového tepelného čerpadla je nižší než u olejových a LPG kotlů.To znamená, že náklady na instalaci ASHP jsou dostupnější než tradiční olejové a LPG systémy.Mezitím můžete ušetřit na účtech za energie a žít pohodlnější život.Systémy vytápění vzduchem mohou být účinnější a ekonomičtější alternativou k tradičnímu vytápění domácností.

Systém ohřevu vzduchu spotřebuje o 80 % méně energie než elektrické pece a nevyžaduje další ohřívač vody.Systémy ohřevu vzduchu jsou také čistší, protože nespalují fosilní paliva, která vypouštějí emise skleníkových plynů.A konečně, systémy vytápění vzduchem jsou levnější na instalaci v nových domech, protože potřebují pouze vyhrazený elektrický obvod.


Závěr


Vzduchová tepelná čerpadla jsou budoucností vytápění.Jsou levnější než alternativní paliva používaná k vytápění.Mohou být také použity jako klimatizační systém.Různé typy těchto zařízení plní obě funkce.Je vhodné instalovat vzduchová tepelná čerpadla v dobře izolovaných domech.Cena čerpadla zdroje vzduchu závisí na velikosti prostoru, který je třeba vytápět.Dobře izolovaný dům je efektivnější a může z těchto produktů více těžit.Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692