Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Otázky týkající se bezkanálových tepelných čerpadel

Otázky týkající se bezkanálových tepelných čerpadel

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-08-02      Původ:Stránky

Při pořizování vašeho domu si chcete být jisti, že získáváte nejspolehlivější a nejefektivnější klimatizační systém.Centrální klimatizační systémy mohou být skvělou volbou pro mnoho domů.Pokud je však vaším domem starší model, který nemá potrubí, může být instalace těchto jednotek poměrně nákladná.

Pokud váš dům postrádá vzduchové potrubí, je nejlepší nainstalovat bezpotrubní tepelné čerpadlo.Bezkanálové systémy se liší od tradičních klimatizačních systémů v několika ohledech a mají některé výhody, díky kterým si zaslouží investici.

SPRSUN's Heat Pumps with White Shell

Nicméně vždy existují otázky týkající se bezpotrubních systémů.A abychom vám pomohli dostat se z blues, tento příspěvek bude diskutovat o těchto otázkách a nabídne řešení.


Co jsou to bezpotrubní tepelná čerpadla?


Bezpotrubní tepelná čerpadla jsou skvělým systémem a skvělým způsobem, jak udržet váš domov v pohodlí po celý rok, aniž byste potřebovali jakékoli potrubí.Tyto systémy mají dvě hlavní součásti: venkovní tepelná čerpadla a vnitřní vzduchotechnické jednotky.S bezkanálovým systémem budete moci řídit teplotu ve svém domě efektivněji a efektivněji.


Jak fungují bezpotrubní tepelná čerpadla?


Provoz bezpotrubních tepelných čerpadel je podobný jako u běžného topného systému;rozdíl je v absenci ventilačních kanálů.Během teplejších období vzduchotechnická jednotka cirkuluje horký vzduch kolem vašeho domu přes spirály chladiče naplněné chladivem.Protože chladivo absorbuje teplý vzduch, je přenášeno do venkovní jednotky mimo váš domov.

Bezpotrubní tepelná čerpadla jsou perfektním způsobem, jak vytápět váš domov v zimě a chladit v létě.V zimě venkovní jednotka odebírá teplo z okolního vzduchu a předává ho vašemu klimatizačnímu zařízení, které pak cirkuluje ohřátý vzduch po celém vašem domě.To umožňuje přenos tepla, a proto jsou bezpotrubní tepelná čerpadla tak účinná.Léto je opakem – teplý vzduch je odváděn ven z vašeho domova, takže uvnitř je chladno a příjemně.


Jaké jsou náklady na instalaci bezpotrubního tepelného čerpadla?


Použití bezkanálových tepelných čerpadel je skvělou možností, jak snížit účty za energii a přitom stále zásobovat váš dům teplem a chlazením.Plně nainstalované a schválené tyto systémy obvykle stojí mezi 4 000 a 6 000 USD.

Posádka začíná tím, že udělá otvor ve vnější stěně domu, poté vstoupí do bytů, kde budou umístěny vzduchotechnické jednotky připojením trubek napájení a chladicí kapaliny.Náklady mohou vzniknout, pokud je například nutný přístup na půdu nebo sklep, protože převážná část úsilí je vynaložena na instalaci vodičů.


Jak probíhá instalace bezpotrubního systému?


Instalace bezkanálových tepelných čerpadel může být dokončena výrazně rychleji než tradiční systémy.Nejprve je třeba ve vašem domě vykopat malou díru, aby bylo možné připojit venkovní jednotku k klimatizaci.Vnější jednotka může být umístěna nad takovým otvorem, který má obvykle průměr 2 až 3 palce.

Vaše externí jednotka musí být připojena k pozemku, jakmile je otvor vykopán, zatímco klimatizační jednotky mohou být instalovány uvnitř, často v blízkosti podkroví.Vnitřní a vnější systémy mohou být nakonec propojeny potrubím, které obsahuje potrubí chladicí kapaliny, elektrický vodič a výstup kondenzátu.


Co je zónování u bezpotrubních tepelných čerpadel?


Schopnost bezkanálových jednotek provádět zónové oteplování patří mezi největší rozdíly mezi nimi a konvenčními klimatizačními jednotkami.V podstatě to znamená, že spíše než regulovat teplo v celé budově, můžete selektivně ohřívat nebo ochlazovat místnosti nemovitosti.Ale to funguje za podmínky, že ve všech místnostech, které potřebují chlazení nebo vytápění, je vzduchotechnika.

Takže tyto zóny jsou prostory pro umístění vzduchotechnických jednotek.Systémy zónového vytápění mohou být velmi výhodné pro osobní pohodlí a náklady na elektřinu.

Vzduchotechnika nebude relevantní v částech vašeho domova, které vaše rodina nikdy nepoužívá často.V důsledku toho nedochází k nadměrnému utrácení, jako je tomu u jednotek ústředního vytápění.Bezpotrubní jednotka umožňuje každému domácímu bytu dosáhnout požadované teploty.


Jaká je životnost bezpotrubního tepelného čerpadla?


Stejně jako u tradičních nastavení bude životnost bezpotrubní jednotky ovlivněna několika faktory, jako je četnost provozu nebo zda jste dokončili veškerou nezbytnou rutinní údržbu.Zařízení by mělo obvykle vydržet dvě desetiletí, zejména pokud si zařídíte rutinní servis od renomovaného dodavatele.


Jaké jsou výhody bezkanálových systémů?


Za prvé, neexistuje žádné srovnání s útulností bezpotrubního systému HVAC.Bezpotrubní jednotka nepřetržitě distribuuje vzduch v optimální míře po celém domě.Na rozdíl od standardního centrálního klimatizačního systému, který vyžaduje časté zavádění, má ductless nulové teplotní výkyvy!

Technologie ductless jednotky umožňuje dosáhnout tepelného komfortu při nižší spotřebě elektrické energie.Jejich používání tedy snižuje náklady na energie.Navíc v Tacomě ve státě Washington mají obyvatelé, kteří si zakoupí bezpotrubní jednotky, nárok na regionální slevy na elektřinu, což snižuje náklady na instalaci.

A konečně, protože vzduch neustále prochází kolem filtrace vnitřních jednotek, bude mít dům vždy zdroj čerstvého vzduchu.Pokud jde o údržbu, filtr bude vyžadovat servis každý měsíc.


Co obnáší bezpotrubní instalace tepelného čerpadla?


Když si vyberete profesionálně vzdělaného instalatéra bezpotrubních jednotek, který dodržuje osvědčené postupy, můžete očekávat praktický a bezpečný postup instalace, který zajistí plně funkční systém.

Nejprve se žádá o elektronické a strukturální povolení.Každá vnější jednotka musí být během instalace bezpečně upevněna a umístěna na rovné ploše s dostatečným prostorem, aby bylo umožněno optimální proudění vzduchu.Chladicí a spojovací kabely vstupují do vnější stěny malým 3palcovým otvorem, který se připojuje k vnitřním jednotkám.Aby se zabránilo zhoršování kvality vody, může být otvor vnější konstrukce utěsněn.

Obsluha spojí silové vodiče a v případě potřeby nainstaluje náhradní jističe.V závislosti na složitosti zvoleného systému může nastavení u jednozónového systému trvat čtyři až osm hodin.


Mám používat bezkanálovou jednotku pro celý můj domov?


Ano, to je řešení!Použitím bezpotrubních tepelných čerpadel může být zajištěna funkce ohřevu i chlazení.Většinou v severozápadních částech Pacifiku je těžké předpovědět, zda budete potřebovat klimatizaci nebo úmornou vlnu veder.

Stačí přepnout nastavení na bezpotrubní ohřívače, abyste zůstali v teple během jarní bouře.Když teplo stoupne, můžete okamžitě přejít na bezkanálovou klimatizaci pomocí dálkového ovládání.Invertorová technologie bezpotrubní jednotky umožňuje přizpůsobit se počasí.


Je nutná pravidelná údržba?


Přibližná životnost bezpotrubního tepelného čerpadla může být při správném servisu kolem dvou desetiletí.Možná budete muset provést důkladný servis alespoň jednou za šest měsíců a pravidelnou údržbu ventilátoru a filtru jednou za měsíc.Bezkanálové systémy nesmí vydržet déle než tři roky, pokud jsou ponechány bez servisu.


Bude možné používat klimatizaci po celou dobu?


Ano, bezpotrubní tepelná čerpadla mohou pohodlně nechat své klimatizace běžet celý rok bez jakýchkoliv překážek.Pokud jste majitel domu a zajímá vás, jak dlouho bezpotrubní tepelné čerpadlo vydrží, když se silně opíráte o jeho klimatizaci, musíte pochopit, že životnost se může výrazně lišit.Gruzínci se například v horkých letních měsících často spoléhají na klimatizaci.

Přesto jejich bezpotrubní tepelná čerpadla vydrží při pravidelné údržbě prakticky 20 let.Některé domácnosti zaznamenají selhání jednotky bezpotrubního tepelného čerpadla dříve v důsledku namáhání.


Je bezpotrubní technologie nákladově efektivní?


Přechodem na bezpotrubní tepelná čerpadla si chcete zajistit slušnou návratnost investice.Prakticky v každé situaci můžete utratit celkově méně než s běžnou klimatizací.

Při vytápění nebo chlazení vašeho domu vyžadují bezkanálové systémy méně energie ve srovnání s pecemi nebo centralizované klimatizace.Navíc přežijí mnoho konvenčních systémů HVAC.

S bezkanálovým tepelným čerpadlem můžete snížit náklady:

· Snížení nadměrné spotřeby energie.

· Nemusí vždy utrácet peníze za nové systémy.

· Od svého dodavatele elektřiny můžete obdržet značnou náhradu.

Tyto vychytávky si vysloužily označení Energy Star.V důsledku toho splňují vládní nařízení a prokazují, že spotřebují méně elektřiny než konvenční jednotky a zároveň poskytují stejnou úroveň ohřevu a klimatizace.Přesto to má výhody nad rámec pouhého duševního klidu.Lidé často vidí snížení svých nákladů na energii asi o 30 %.


Co odlišuje bezpotrubní tepelná čerpadla od mini-split čerpadel?


Bezpotrubní mini-split tepelná čerpadla a bezpotrubní jednotky jsou podobné nápady.Ale často se zmínka o 'bezpotrubních tepelných čerpadlech' vyskytuje pouze v Portlandu a Oregonu.Nicméně na 'mini-split unit' se mohou odvolávat prodejci a dodavatelé v jiných regionech USA.


Jak můžete ovládat bezpotrubní tepelné čerpadlo?


Ovládání je snadné pomocí dálkového ovladače.Bezdrátové dálkové termostaty jsou skvělým způsobem, jak řídit vytápění a chlazení vašeho domova.Můžete si přizpůsobit ideální prostředí pro každou domácnost pomocí různých provozních režimů, včetně časovače, středního a tichého režimu.Nástěnné ovladače usnadňují nastavení teploty bez velkého namáhání.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692