Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Tipy, kam nainstalovat čerpadlo pro ohřev bazénu

Tipy, kam nainstalovat čerpadlo pro ohřev bazénu

Zobrazení:13     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-11-23      Původ:Stránky

Gratulujeme!Koupili jste si bazénové tepelné čerpadlo, opravdu fantastické rozhodnutí.Nyní si můžete užívat značné úspory a vhodné teploty bazénu po celou sezónu.Vše, co zbývá, je nainstalovat.


Instalace bazénových tepelných čerpadel je zvládnutelná záležitost, ale pouze s příslušnými znalostmi a odbornými znalostmi.V ideálním případě chcete, aby toto nové příslušenství poskytovalo efektivní a dlouhou životnost, a vaše instalace musí splňovat všechny státní a místní předpisy.


Pokud chcete vědět, jak na to, jste na správném místě.Tento podrobný průvodce vám ukáže, jak můžete naplánovat, spravovat a dokončit instalaci tepelného čerpadla bazénu, zejména výběr ideálního umístění a jak připravit, naplánovat a nastavit tepelné čerpadlo.Navíc časté chyby, kterých byste se měli vyvarovat.Jste připraveni se dozvědět o instalaci tepelného čerpadla do bazénu?Jdeme na to.


Tipy-Kde-na-instalovat-vaše-čerpadlo-vyhřívání-bazénu


1. Vyberte si ideální místo:


Nejlepší místo pro instalaci bazénových tepelných čerpadel je venku s dobrou světlostí, protože vyžadují dostatečnou cirkulaci vzduchu, nejlépe na úrovni země v blízkosti bazénového filtru nebo čerpadla v místě s omezeným prouděním vzduchu.


Jedním z nejdůležitějších faktorů, které je třeba zvážit po pořízení tepelného čerpadla bazénu, je nalezení ideálního místa instalace.Nejlepším místem pro instalaci jednotky je obvykle prostorné venkovní místo – zejména takové, které je přímo vystaveno ultrafialovému světlu.


Poznámka: Vyhněte se instalaci tepelného čerpadla bazénu v uzavřeném prostředí, protože taková nastavení jsou omezena na správné větrání.

Tepelná čerpadla vyžadují dostatek podmínek cirkulace vzduchu a pracují na nejvyšší úrovni v otevřeném prostředí.Tepelné čerpadlo vašeho bazénu by mělo být na rovné zemi v blízkosti vašeho bazénového filtru nebo čerpadla.Nezapomeňte zkontrolovat, zda je množství cirkulujícího vzduchu v regulovaném průtoku.Pokyny můžete také vyhledat v návodu k obsluze, který je dodáván s tepelným čerpadlem vašeho bazénu.Poskytne vám podrobný postup, jak nejlépe umístit, vyčistit jeho okolí a preferované místo pro ukotvení tepelného čerpadla vašeho bazénu.


Tepelné čerpadlo vašeho bazénu by mělo být vždy v blízkosti filtru a ve vzdálenosti od bazénu (přibližně 25 stop).Vzhledem k tomu, že vodovodní potrubí vašeho bazénu je umístěno pod zemí, tepelné čerpadlo nesmí být daleko od výše uvedeného přibližného pořadí, aby se zabránilo tepelným ztrátám.Kromě toho byste měli umožnit alespoň 24 palců čistého okolí v tepelném čerpadle vašeho bazénu.

Jakmile najdete ideální umístění, ujistěte se, že zadní část a dům vašeho bazénového tepelného čerpadla jsou od sebe vzdáleny alespoň 2 stopy a minimálně 2 stopy a šest stop vpředu a výše, aby byla umožněna účinná cirkulace vzduchu.


Pro budoucí upgrady a servisní snahy vždy zajistěte dostatek prostoru kolem tepelného čerpadla vašeho bazénu, aby byl snadný přístup.


Stručně řečeno, pokud jde o instalaci tepelného čerpadla bazénu, měli byste ohřívač bazénu nainstalovat co nejblíže filtru.V podstatě se ujistěte, že jej nainstalujete přibližně 25 stop pryč od bazénu.Instalace jednotky dále může mít za následek tepelné ztráty, protože potrubí je umístěno pod zemí.


Základna vaší jednotky by měla být rovná (plochá) bez ohledu na to, zda je pod nebo nad vodní hladinou.Typicky můžete čerpadlo nainstalovat na betonový základ, malou dřevěnou podlahovou část nebo dlažební desky položené na písku.Protože čerpadlo generuje minimální vibrace, je těžké narušit vaše dlažební desky.


2. Příprava místa:


Jak můžete vytvořit ideální nastavení pro vaše tepelné čerpadlo?


V závislosti na hmotnosti a velikosti vašeho tepelného čerpadla je také potřeba vyčlenit velkou plochu nebo základnu pro umístění vašeho čerpadla.Můžete se rozhodnout, zda si jeden necháte vyrobit z tvárnicového soklu nebo zpevníte masivní beton.Ujistěte se, že stojan vašeho tepelného čerpadla není připevněn k vašemu domu, protože tepelná čerpadla mají tendenci vydávat vibrace a poněkud rušivé zvuky.Vaše tepelné čerpadlo by mělo být vyrovnáno pomocí filtrační vložky.


Aby byla zajištěna správná cirkulace vzduchu kolem tepla vašeho bazénu, vždy jej vystavte otevřenému okolí, daleko od zdí, plotů, listí a jakékoli formy stínu.Tím jsou zachovány jeho plné funkční kapacity.Dávejte pozor na odvodnění střech a okapové žlaby, abyste nakonec neumístili tepelné čerpadlo někde blízko k nim, protože při silných deštích může utrpět poškození kapající vodou a nečistotami.


V zemích, jako jsou USA, je nutné umístit tepelné čerpadlo minimálně 60' od vnitřní stěny bazénové barikády. Jiné země jako Kanada vyžadují, abyste oddělili tepelné čerpadlo od bazénu alespoň 120'.Bez ohledu na to zajistěte, aby systém tepelného čerpadla nebyl příliš daleko od bazénu, abyste zabránili tepelným ztrátám a snížení průtoku vody.


Ve vlhkých oblastech bude vaše tepelné čerpadlo náchylné k odčerpání velkého množství kondenzovaných kapalin.Chcete-li těmto jevům zabránit, můžete použít funkční hadici, která zabrání tomu, aby přebytečná voda nesprávně fungovala ve vašem systému tepelného čerpadla.


Důležité instalatérské tipy, které je třeba použít při instalaci tepelného čerpadla:


Níže jsou uvedeny základní vodovodní přípojky pro správnou instalaci:

· Izolační ventily pro případ, že vám chybí bypass

· PVC trička

· Obětní anoda

· 2' 40 PVC trubka

· 2' armatury a vyhlídkový ventil pro blokování zpětného toku chlórové vody do tepelného čerpadla.


Pokud modernizujete nebo vyměňujete tepelné čerpadlo svého bazénu, možná budete muset improvizovat a sladit své vodovodní přípojky s nově získanými stroji.


Váš vodovodní design by měl být snadno nastavitelný, aby umožňoval připojení tepelného čerpadla k vašemu bazénu.Při první instalaci můžete zvolit preferovaný design, ale ujistěte se, že minimalizujete počet armatur pro případ, že budete potřebovat výměnu tepelného čerpadla.Vaše potrubí by nemělo být přímo vystaveno, aby nedošlo k neoprávněné manipulaci nebo prasknutí vašeho potrubí.


Stávající instalatérské návrhy také vyžadují několik úprav, aby vyhovovaly novému systému tepelného čerpadla pro váš bazén.Nejprve nainstalujte filtrační jednotku, poté můžete namontovat tepelné čerpadlo, které pak vyzve k instalaci chlorátoru.


· Zpětný ventil: Musíte namontovat základní (korozivzdorný) zpětný ventil, obvykle mezi váš chlorátor/podavač chemikálií a výstup vašeho ohřívače, abyste zajistili, že nebude zpětný tok vody obsahující bazénovou chemii nebo chlór.Obvykle se tyto prvky mohou hromadit ve vašem ohřívači, což vede ke korozi a poruchám.

· Obětní anoda: Jakmile nainstalujete obětní anodu do vodovodního systému vašeho bazénu, přidá ochrannou vrstvu, která zabrání korozi vybavení bazénu.Kromě toho instalace inline obětního uzlu pomáhá předcházet a chránit bazén před korozí.V ideálním případě se jedná o snadnou instalaci a nenákladnou investici pro zabezpečení vašeho nového tepelného čerpadla.

· elektrika: A konečně, pokud nainstalujete nový ohřívač, který nahradí stávající, musíte posoudit a zajistit, aby napájení vyhovovalo vašemu bazénovému čerpadlu.To proto vyžaduje, abyste tepelné čerpadlo instalovali v prostředí, které má spolehlivé napájení.Pokud neexistuje žádná kabeláž, můžete nainstalovat speciálně vyhrazené vedení vhodné pro napájení vašeho tepelného čerpadla.Při instalaci elektroinstalace se ujistěte, že jste na dohled jednotky nainstalovali elektrický odpojovač, který umožní okamžité odpojení napájení v případě nouze.

Poznámka: Pokud si nejste jisti svými místními předpisy, měli byste si najmout profesionálního elektrikáře, který zajistí, že dodržíte předpisy a ochráníte svou rodinu.


Závěr


S vhodně zavedeným napájením a minimálními požadavky na instalaci by váš instalační proces měl trvat jen několik hodin.Pokud začínáte od nuly, i když to můžete udělat sami, je často rychlejší, bezpečnější a nejlepší je najmout si profesionála na instalaci vaší jednotky, abyste zajistili, že bude provedena správně a bude v souladu se všemi kódy a záručními podmínkami.


A pamatujte, že celková úspora energie se obvykle liší podle umístění a klimatu – proto je potřeba najít vhodné místo.Nakonec, jakmile je vaše topné čerpadlo nainstalováno a v provozu, můžete sedět a užívat si příjemné teploty bazénu, aniž byste museli nutně zkrachovat.


Hodně štěstí!


Také zajímavé:Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692