Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Tipy, jak snadno maximalizovat výkon tepelného čerpadla zdroje vzduchu

Tipy, jak snadno maximalizovat výkon tepelného čerpadla zdroje vzduchu

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2023-01-13      Původ:Stránky

Vzduchové tepelné čerpadlo je výhodná investice, ale když má nižší účinnost, než se očekávalo, je nutné zavolat profesionála.Tento článek obsahuje několik užitečných tipů, jak optimalizovat výkon vašeho vzduchového tepelného čerpadla.

Existuje několik viníků ohledně nedostatečného výkonu vašeho vzduchového tepelného čerpadla.Více se zaměříme na řešení těchto problémů.Některé z mnoha faktorů, které ovlivňují účinnost vzduchového tepelného čerpadla, jsou nesprávné dimenzování a instalace jednotky, vadné díly, nedostatečná hladina chladiva a proudění vzduchu a špatné umístění stroje.

Nejlepší by bylo odstranit tyto problémy co nejdříve, přesně před chladným počasím.Během zimy budete chtít, aby váš domov zůstal teplý, a jak to udělat lépe, než opravit vzduchové tepelné čerpadlo?Kromě toho sníží vaše účty za energii.

S účinným tepelným čerpadlem se tedy během chladného období zahřejete a ušetříte nějaké peníze.S ohledem na to uvádíme šest tipů tepelného čerpadla se vzduchovým zdrojem pro optimalizaci výkonu:

Tepelná čerpadla společnosti SPRSUN

Správná instalace


Výkon vaší jednotky závisí na tom, jak je nainstalována.Proto, i když si zakoupíte nejspolehlivější jednotku na trhu a nenainstalujete ji správně, její výkon bude podprůměrný a mohou vám vzniknout nákladné opravy.

Abyste se ujistili, že se tak nestane, požádejte odborníka, aby jej nainstaloval, a po nějaké době se můžete obrátit na stejného odborníka ohledně údržby.


Nechte jednotku na pokoji


Když je proces instalace dokončen a jednotka je v provozu, nechte ji být.

Vždy existuje pokušení tu a tam změnit pár nastavení, ale pokud je správně nastaveno, udrží váš domov v teple během chladného počasí.

Úprava nastavení instalačního technika však může zvýšit provozní náklady jednotky nebo riskovat předčasné selhání zařízení a dlouhodobou frustraci.

Těsnění jsou zcela vodotěsná a jednotka je instalována podle doporučení a pokynů výrobce.A co víc, častá údržba zaručuje, že výkon jednotky je na stejné úrovni, což také prodlouží její životnost.


Snižte průtokovou teplotu


Další věc, kterou je třeba dosáhnout, je spolehlivý způsob dosažení nízké teploty z vaší jednotky do celého domu.To zahrnuje maximální možné snížení výstupní teploty jednotky, aby se snížily provozní náklady a podpořily vládní platby RHI (Renewable Heat Incentive).

Díky tomu, že jednotka snižuje nižší teplotu vody, zbývá jí méně práce, a proto spotřebuje méně elektřiny na provoz a udržení tepla ve vašem domě.

Nejvhodnějším způsobem, jak získat toto nekvalitní teplo ve vašem domě, je zakoupit a nainstalovat ultranízkoprůtokový topný systém navržený pro 35 stupňů Celsia místo běžných 45 stupňů Celsia.0C. Obvykle se jedná o podlahový systém.Pokud však pro vás není podlahový systém praktickou volbou, vsaďte na nízkoteplotní radiátory.


Správná velikost


Ještě něco, co potřebujete vědět, jsou konkrétní tepelné ztráty vašeho domova.Můžete to udělat pomocí norem CIBSE nebo BSEN12831, abyste zjistili tepelné ztráty vašeho domova během zimy.Pomohlo by, kdybyste to spočítali na pokoj.

To bude užitečné dvěma způsoby;první je pro systém podlahového vytápění, který zajišťuje dostatečné vyhřátí každé místnosti.Druhým je zajistit, abyste určili a nainstalovali správnou velikost tepelného čerpadla vzduchového zdroje.

S pokrokem v technologii v sektoru tepelných čerpadel není potřeba kupovat předimenzované jednotky, abyste splnili potřeby vytápění vašeho domova.Několik výpočtů vám zajistí úsporu finančních prostředků a nákup ovladatelného řešení vytápění.

Pokud jde o vytápění vzduchem, je nezbytné zajistit, aby jednotka mohla dodávat požadovanou energii při minimální venkovní teplotě.Pokud potřebujete další objasnění, můžete si od výrobců vyžádat tabulky kapacity a použít průměrnou nebo integrovanou energetickou hodnotu k určení, zda si vaše jednotka v případě potřeby poradí.


Potřeby energie a prostoru


Vytvořte prostor pro venkovní ventilátor, běžně umístěný daleko od rušivých zahradních rostlin a společenských prostor.Jedním z největších mýtů je, že vzduchová tepelná čerpadla musí být umístěna na slunném místě nebo na stěně orientované na jih.To znamená, že musí být umístěny na místě, které není příliš zúžené.

Dále se ujistěte, že máte dostatek elektrické energie pro podporu tohoto výkonného zařízení.Moreso, s elektrickými vařiči a nabíjecími body pro elektromobily se může běžná jednofázová dodávka elektřiny do vašeho domova poněkud protáhnout.

Máte-li velký nebo středně velký dům, budete potřebovat třífázový nebo dělený přívod elektřiny, i když je nejlepší si to zkontrolovat u odborníka.


Inteligentní ovládání


Topný systém bez řádné regulace je v nejhorším případě k ničemu a v nejlepším případě neúčinný.Abyste se tomu vyhnuli, kupte si do každé místnosti digitální termostat a časovače, které si snadno upravíte podle svých potřeb.Ale časovače nejsou povinné.

Navíc máte přístup k časovači a termostatům prostřednictvím smartphonu;zobrazit a upravit je v případě potřeby.

Na trhu existuje široká kolekce vzduchových tepelných čerpadel, přičemž většina je ideální pro různé situace.V závislosti na vašich potřebách si také můžete koupit levný nebo drahý model.Pokud však jde o výkon tepelného čerpadla vzduch-zdroj, toto je šest věcí, které je třeba udělat pro dosažení nejlepších výsledků.

建筑的窗户 中度可信度描述已自动生成

tepelné čerpadlo umístěné na stěně


Nejčastější dotazy


Jak poznám, že se vzduchové tepelné čerpadlo hodí pro můj majetek?


Existuje několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování, zda je vzduchové tepelné čerpadlo ideální pro vaši nemovitost, včetně nákladů, klimatu a vašeho současného topného systému.

Vzduchová tepelná čerpadla obvykle fungují dobře při různých teplotách, i když jejich účinnost závisí na klimatu.Současné modely jsou navrženy tak, aby efektivně fungovaly při konstantních teplotách pod bodem mrazu, takže před nákupem prozkoumejte.


Jak fungují vzduchová tepelná čerpadla?


Vzduchová tepelná čerpadla jsou poměrně snadno pochopitelná.K vytápění vašeho majetku tyto stroje začínají získáváním tepla z venkovního vzduchu, kde je umístěn ventilátor.Tento vzduch prochází výměníkem tepla a prochází trubicí s chladicí kapalinou.Protože chladivo je chladnější než vzduch zvenčí, tento proces přenáší teplo z venkovního vzduchu do chladicí kapaliny.

Kapalina se zahřívá a poté se odpařuje a tato plynná forma je stlačena, aby akumulovala teplo a přenesla ho na váš pozemek.Tento horký plyn prochází dalším výměníkem tepla a je předán do vzduchu uvnitř vašeho pozemku, aby jej udržoval teplý.

Pokud jde o chlazení, je to opak postupu výše.Chladivo absorbuje teplo ze vzduchu ve vašem domě a přenáší ho ven ven do ventilátoru a ochlazuje váš domov během léta.


Jaké je pro mě nejlepší vzduchové tepelné čerpadlo?


Vzduchová tepelná čerpadla se dodávají ve dvou typech.Ať už tedy hledáte renovaci jednoho ve stávající nemovitosti nebo jej integrujete do nové konstrukce, kterékoli z těchto dvou vzduchových tepelných čerpadel může být kompatibilní s vaší nemovitostí.

Zde jsou dva typy vzduchových tepelných čerpadel:


Odvedeno


Toto tepelné čerpadlo lze integrovat do nové konstrukce nebo pokud má vaše nemovitost potrubní chlazení a vytápění.V druhém případě bude systém využívat výhod již existujícího systému a bude se na něj spoléhat, zatímco venkovní ventilátor bude propojen s vnitřním systémem, který bude rozdmýchávat studený nebo teplý vzduch potrubím.


Neprůchozí


Jinak nazývané mini-split systémy, jsou instalovány ve specifických částech nemovitosti pomocí nástěnných dílů.Umožňuje vynikající regulaci teploty prostřednictvím decentralizovaného systému.Jednotky, které budete potřebovat, závisí na uspořádání nemovitosti a počtu místností, které potřebují samostatnou jednotku.

Tyto hlavice nebo jednotky budou vidět ve vaší domácnosti, takže pokud nechcete, aby narušovaly estetiku, může být kanálový systém lepší volbou.


Jsou vzduchová tepelná čerpadla ideální pro chladné podnebí?


Ano.Pokud však bydlíte v chladné oblasti, může být lepší použít váš předchozí topný systém spolu s vaším novým vzduchovým tepelným čerpadlem.Některá vzduchová tepelná čerpadla nefungují správně při teplotách pod bodem mrazu, takže může být dobré mít zálohu.

Správně nainstalované tepelné čerpadlo může pracovat při teplotách až -100 F ve správně izolované konstrukci.Pokud je však vaše okolí často chladnější, budete pravděpodobně muset použít doplňkový systém vytápění.

Je tedy nezbytné zkontrolovat výkon vašeho tepelného čerpadla.Například současné modely pro chladné klima, i když jsou dražší, mohou být řešením, které jste hledali.


Na závěr


S technologickým pokrokem v sektoru tepelných čerpadel se hodnocení účinnosti prudce zvýšilo, takže vzduchová tepelná čerpadla jsou lepší volbou oproti jiným topným systémům.

Kromě zmíněných vzduchových tepelných čerpadel lze na trhu najít také tepelná čerpadla elektrická, dělená a absorpční.V závislosti na vašich potřebách, ať už komerčních nebo rezidenčních, vysoce účinná vzduchová tepelná čerpadla by měla být vaše oblíbená možnost.

No, tady to máte!Šest tipů, jak maximalizovat výkon vašeho vzduchového tepelného čerpadla, a často kladené otázky, které zodpoví všechny související otázky.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692