Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Co je dvoupalivové tepelné čerpadlo?

Co je dvoupalivové tepelné čerpadlo?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2023-10-30      Původ:Stránky

Co je dvoupalivové tepelné čerpadlo

Dvoupalivové tepelné čerpadlo je systém navržený tak, aby fungoval jak jako vzduchové tepelné čerpadlo, tak jako plynový kotel, když to podmínky vyžadují.Na rozdíl od nastavení s jedním ohřevem a jedním chlazením se tento systém obvykle vyznačuje plynovým kotlem v interiéru budovy a elektrickým tepelným čerpadlem v exteriéru.

V mírnějších dnech, kdy potřebujete teplo, poskytuje elektrické tepelné čerpadlo účinné a cenově výhodné teplo než spalování plynu.Ale jak se podmínky během zimních měsíců ochlazují a ochlazují, většina systémů má nastavenou hodnotu, že pak budou spalovat plyn.To umožňuje efektivní a levné vytápění domu po celý rok.

Dvoupalivová tepelná čerpadla jsou příkladem hybridních tepelných sestav navržených pro vytápění i chlazení.Některá, jako dvoupalivová tepelná čerpadla, jsou dokonce navržena tak, aby jako zdroje paliva využívala plyn i horký venkovní vzduch v závislosti na ročním období.


Proč používat dvoupalivový systém namísto systému s jedním ohřevem a jedním chlazením?

Dvoupalivový systém nabízí výhodu přepínání mezi dvěma zdroji paliva v závislosti na převládajících povětrnostních podmínkách, díky čemuž je efektivnější než tradiční plynový kotel nebo elektrické tepelné čerpadlo.

Obecně platí, že přenos tepla stojí méně, než je ve skutečnosti jeho výroba, a moderní technologie vzduchových tepelných čerpadel se stala superefektivní a funguje i v podmínkách tak nízkých, jako je 35F.V závislosti na vašem systému můžete být schopni generovat až 3 kW tepla na každý kW elektřiny a poté přejít na plynový kotel, když je počasí mrazivé.

Dvojitý palivový systém přináší okamžité úspory nákladů.Jak již bylo zmíněno, možnost střídat různé zdroje paliva je pohodlná.Umožňuje vám využít horký venkovní vzduch během mírně teplých období k levnému vytápění vašeho domova.To je výhodné zejména v době kolísavých cen plynu.Při přechodu ze zimy do léta musí výrobci obvykle zastavit výrobu.S tepelným čerpadlem na dvě paliva můžete jednoduše přepnout na jednotku zdroje vzduchu, když ceny plynu během letních a podzimních měsíců prudce rostou.

Kromě dlouhodobých úspor mohou tento upgrade doprovázet slevy a daňové úlevy v rámci globálního úsilí o snížení škodlivých emisí.Proč na takových pobídkách záleží?Tato tepelná čerpadla jsou více než systémy typu „jedno teplo-jedno-cool“.Proto může být zapotřebí modernizovat elektrické vedení svého domova, aby bylo možné nainstalovat nějaký druh systému, který by měl jednotku ovládat.Pokud nemáte velké úspory, může to být celkově děsivý projekt.

Slevy a snížení daní pomáhají zmírnit počáteční náklady.Různé regiony mají různé programy slev, které podněcují přechod na dvoupalivová tepelná čerpadla.Zeptejte se svého HVAC nebo energetické společnosti, aby se dozvěděli více o slevách dostupných ve vaší lokalitě.


Komponenty dvoupalivového tepelného čerpadla

Jak již bylo zmíněno, dvoupalivové tepelné čerpadlo je kombinací plynového kotle a elektrického tepelného čerpadla pro efektivní vytápění a chlazení prostoru v závislosti na venkovní teplotě.Takové systémy obvykle obsahují regulátor, který jim umožňuje střídat dva zdroje paliva (plyn a horký venkovní vzduch).Zde je pohled na funkce různých částí:


Elektrické tepelné čerpadlo

Elektrické tepelné čerpadlo je součástí systému, který je instalován na vnější straně budovy, aby fungoval jako vzduchové tepelné čerpadlo.Je nastaven tak, aby fungoval, dokud vnější podmínky zůstanou nad 35 °F.

V zásadě odebírá teplo ze vzduchu a přenáší ho do chladicí kapaliny, která je následně tlačena přes kompresor, který ohřívá vzduch na páru o vyšší teplotě, která se pak pohybuje vnitřní jednotkou a distribuuje teplo.

Používání elektrického čerpadla během mírných jarních a podzimních podmínek má za následek nižší náklady na energie, než byste zaplatili za udržení plynového kotle v chodu.Ve skutečnosti mají vzduchová tepelná čerpadla účinnost až 300 %, přičemž vyrobí 3 kW tepla na každý spotřebovaný kW elektřiny.Skutečná účinnost však bude záviset na velikosti vašeho domu, úrovni izolace a celkovém místním klimatu.


Plynová pec

Plynový kotel převezme řízení, když venkovní teploty klesnou pod 35 °F a elektrické čerpadlo již nemůže odebírat dostatek tepla ze vzduchu, aby dostatečně vytopilo dům.Pec v podstatě ohřívá vzduch, který pak pomocí motoru ventilátoru prochází potrubním systémem domu.


Ovladač

Provoz dvoupalivového topného systému závisí na regulátoru.Jedná se o zařízení, které rozhoduje o přepnutí mezi vzduchovým tepelným čerpadlem a plynovým kotlem v závislosti na vnitřní a venkovní teplotě.

Za starých časů jste museli do systému instalovat sady pro dvě paliva, ale dnes to za vás udělají chytré termostaty prostřednictvím internetu nebo čidla vnitřní teploty a rozhodnou, kdy přepnout na základě vašeho nastavení.


Dvoupalivová tepelná čerpadla vs jiné léčebné systémy

Ve srovnání s jinými systémy vytápění jsou dvoupalivová tepelná čerpadla navržena pro zvýšení funkčnosti, šetrnosti k životnímu prostředí, dlouhé životnosti a výrazné úspory nákladů.

Tradiční plynová pec je například navržena pouze pro vytápění.Spaluje propan nebo zemní plyn za vzniku tepla, které je pak kombinováno se vzduchem uvnitř domu a distribuováno potrubním systémem pomocí motoru ventilátoru.K chlazení budete potřebovat samostatný klimatizační systém.Ale s duálním palivovým systémem máte dvě jednotky v jednom, což vám umožňuje získat vytápění a chlazení ze stejného systému.

Přechod na vzduchovou část systému během teplých měsíců přináší výrazné úspory a snížení škodlivých emisí.Typická pec má pouze zhruba 95% účinnost, zatímco dvoupalivová tepelná čerpadla mohou být energeticky účinná až 300%.

Dvoupalivové systémy navíc vydrží déle než klasické plynové pece, protože různé jednotky se zapínají pouze tehdy, když jsou optimální podmínky.

Na druhou stranu dvoupalivová tepelná čerpadla a tradiční tepelná čerpadla nabízejí stejnou flexibilitu, která vám umožní získat vytápění a chlazení ze stejného systému.Oba jsou to adaptabilní systémy, které fungují podle převládajících povětrnostních podmínek, ale duální systémy nabízejí výhodu celoroční funkčnosti.

Když venkovní podmínky nejsou dostatečně horké, můžete přepnout na plynové vytápění.Tradiční tepelná čerpadla fungují pouze tehdy, když je teplo ve vzduchu mimo dům.Když mrznou podmínky, moc toho nezískáte a můžete dokonce plýtvat elektřinou.Kromě toho je životnost typického tradičního tepelného čerpadla přibližně 15 let ve srovnání s 20-25 lety u dvoupalivových systémů.


Kdo by měl instalovat dvoupalivová tepelná čerpadla?

Pokud jste stále na pochybách ohledně dvoupalivových tepelných čerpadel, zde je pohled na časy a nastavení pro instalaci takového systému.


Vaše místní klima se liší mezi teplotními extrémy

Dvoupalivové systémy HVAC kombinují vzduchové tepelné čerpadlo pro teplé měsíce a plynový kotel pro chladná období.Pokud žijete v místě, kde v jedné části roku dochází k vysokým teplotám a ve druhé k chladu, má smysl využít takový systém, abyste využili této změny meteorologických podmínek.

Nemá smysl instalovat duální tepelné čerpadlo v domácnostech s klimatickými podmínkami, které zůstávají horké po celý rok, protože nikdy nebudete muset používat jednotku plynového kotle.

Totéž platí pro domácnosti v podnebí, které zůstává po celý rok mrazivé, část jednotky se zdrojem vzduchu nemusí nabízet výkon, který chcete generovat úspory.Pokud chcete generovat úspory a snížit škodlivé emise, jsou tepelná čerpadla země-voda nejlepší pro chladnější klima


Přítomnost podstatných pobídek

Jak již bylo zmíněno, dvoupalivový systém vás bude stát za nákup a instalaci navíc.Můžete však být schopni zmírnit část nákladů využitím dostupných slev a daňových úlev.Pokud jsou takové pobídky k dispozici a vy jste již provedli analýzu a zjistili, že dvoupalivový systém přinese úspory, nepromarněte tuto příležitost.


Používáte propanový plyn

Většina zákazníků se zemním plynem mívají nižší účty za energie a obvykle nejsou ochotni utrácet navíc za přechod na dvoupalivový systém.Zemní plyn není tak drahý, takže se nemusí vyplatit pořídit si duální palivový systém, pokud neupřednostníte ochranu klimatu (což je také skvělá motivace).Na druhou stranu jsme byli svědky kolísání cen u propanu, někdy i extrémních teplot.V takovém případě má smysl utratit peníze navíc a přejít na dvoupalivový systém.

Abychom to shrnuli, dvoupalivové tepelné čerpadlo je nastavení HVAC, které přepíná mezi dvěma zdroji tepla, obvykle plynem a venkovním vzduchem v závislosti na ročním období a osobních preferencích.To vám umožní využít venkovní teplo během horkých měsíců k levnému vytápění nebo chlazení vašeho domu a přejít na plynový kotel, když ten první již není optimální.

Přináší okamžité úspory v podobě daňových úlev a slev, dlouhodobé úspory v podobě nižšího účtu za energie a snížení škodlivých emisí.Zařízení navíc vydrží déle, protože každá část se zapíná pouze tehdy, je-li optimální.

Pokud se chcete dozvědět více o dvoupalivových tepelných čerpadlech a dalších typech systémů vytápění a chlazení, promluvte si s našimi techniky.Vyrábíme a dodáváme řešení tepelných čerpadel klientům po celém světě a rádi s vámi prodiskutujeme více o dvoupalivových tepelných čerpadlech, abychom vám pomohli se správným výběrem.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692