Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jakou velikost tepelného čerpadla potřebuji pro svůj bazén?

Jakou velikost tepelného čerpadla potřebuji pro svůj bazén?

Zobrazení:4     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-09-24      Původ:Stránky

Před nákupem tepelného čerpadla je třeba určit různé faktory.Díky ohřevu vody v bazénu je koupání zábavné a vzrušující pro každého.Neexistuje tedy žádná přímá odpověď na to, jakou velikost byste pro svůj bazén mohli potřebovat.A s různými značkami a velikostmi ohřívačů na trhu musíte získat správnou velikost pro efektivní a energeticky účinné řešení.

Všimněte si, že tepelná čerpadla patří mezi efektivní způsoby ohřevu bazénu.Jeho energetická účinnost nemá obdoby;při používání čerpadla získáte nespočet výhod.Abyste se ujistili, že z něj vytěžíte maximum, musíte si vybrat takový, který vyhovuje podmínkám, ve kterých bude umístěn. S ohledem na to bude ohřívač konzistentnější a bude poskytovat hospodárný výkon.

Tento článek zúžil faktory, které je třeba zvážit, aby pomohl majiteli bazénu investovat do dokonalého tepelného čerpadla.


jaké-velikost-tepelné-čerpadlo-potřebuji-pro-můj-bazén

Faktory, které je třeba vzít v úvahu při dimenzování tepelného čerpadla

Abyste dosáhli nejlepších výsledků, musíte tepelné čerpadlo správně dimenzovat!Velikost bazénu, teploty, vítr a vlhkost určují, jak rychle ohřívač ohřeje vodu v bazénu.Například bazény s vysokou rychlostí větru nebo chladné noci budou vyžadovat větší tepelná čerpadla.

Plavecké návyky

I když vaše plavecké návyky neovlivní velikost, ovlivní rychlost ohřevu potřebnou k ohřevu bazénu.V tomto případě budou mít silnější ohřívače přirozeně lepší pozici pro rychlejší ohřev bazénu.Navzdory pobytu v teplém místě se můžete rozhodnout pro výkonné topení, které bude odpovídat vašim stálým plaveckým návykům.

A pokud chcete maximalizovat teplo v bazénu a udržet účty za elektřinu na uzdě, možná budete muset nechat vodu odkrytou jen dvě hodiny denně.Ano, bazén můžete používat neustále, ale po každých dvou hodinách musíte zapnout topení, abyste nahradili ztracené teplo.

Díky tomu jsou čerpadla navržena tak, aby nabízela spolehlivé a odolné vytápění v různých klimatických podmínkách;proto by měl stačit ohřívač standardní velikosti.

Plocha vašeho bazénu

Než se spokojíte s velikostí a bazénové tepelné čerpadlo při nákupu je vhodné nejprve změřit a vypočítat povrch bazénu, abyste získali správnou velikost.Většina lidí si myslí, že počet galonů v jejich bazénu určuje potřebnou velikost tepelného čerpadla.Některé weby však používají galony;samozřejmě je to prvořadé, ale zamysleme se nad tím kruhově.

To znamená, že povrch vašeho bazénu je kriticky důležitým faktorem.Bazén s větší plochou vytváří více prostoru pro uvolňování tepla, a proto se ohřeje více vody.Tepelná čerpadla by tedy měla být dostatečně velká, aby kompenzovala velikost bazénu a povrchovou plochu.

Plochu povrchu získáte vynásobením šířky délkou.

Podnebí

Umístění vašeho bazénu je stejně důležité jako velikost bazénu.Hlavně klima.Pokud je na místě teplé počasí po celý rok, ohřívač nebude tolik fungovat.Je tedy důležité vzít v úvahu klima oblasti, kde budete tepelné čerpadlo instalovat.Ovlivňuje, jak tvrdě musí fungovat, aby se ohřívala voda v bazénu.

Lidé žijící v teplých oblastech s průměrnými bazény mohou investovat do malého až standardního ohřívače bazénu, ale ti v chladnějším prostředí si musí pořídit výkonnější bazénové tepelné čerpadlo.

I když ohřívač bude fungovat správně v chladnějším klimatu, musí pracovat trochu tvrději, aby stačil.Všimněte si, že teploty vody ve vašem bazénu v chladnějších měsících vám poskytnou dobrý přehled o tom, jak intenzivně musí ohřívač fungovat.

Teploty

Vše závisí na teplotě vody a okolního prostředí.Průměrná teplota prostředí je ovlivněna chladným větrem, úrovní vlhkosti a nočními teplotami.Lidé žijící v suchém prostředí zažijí vysokou rychlost větru a nízké noční teploty a v takovém případě musíte investovat do větších tepelných čerpadel pro váš bazén.

U teploty vody je klíčovým faktorem také stupeň, který preferujete.Pokud tedy chcete zvýšit teplotu bazénu rychleji za jednotku času, abyste dosáhli většího nárůstu, větší tepelné čerpadlo bude pracovat efektivněji než menší velikost.

Majitelé bazénů by měli být na místě s velikostí ohřívače určením potřebného zvýšení pro jejich preferovanou teplotu.Většina lidí touží po teplotách mezi 82°F a 86°F.

Náklady

Pokud určíte správnou velikost bazénového ohřívače, ušetří vám spoustu peněz.Ujistěte se, že získáte správné množství BTU, abyste omezili celou dobu provozu a snížili náklady na elektřinu po celou sezónu.

V chladnějších měsících, kdy potřebujete tepelné čerpadlo nejvíce využívat, je důležitější zkrátit celkovou dobu vytápění a tím snížit množství energie potřebné k provozu jednotky.Bazénové ohřívače jsou levnější na provoz než plynové ohřívače téměř o polovinu, ale jejich počáteční náklady jsou mnohem vyšší.Tepelné čerpadlo pro bazén také nemusí být nákladově efektivní volbou pro lidi žijící v oblastech, kde jsou náklady na elektřinu vysoké.

Závěrečné slovo

Výše uvedené faktory jsou klíčovými determinanty správné velikosti.Díky tomu neexistuje přímá odpověď na přesnou velikost tepelného čerpadla, které budete pro svůj bazén potřebovat.Se všemi bazénovými tepelnými čerpadly je však jít ve velkém.I když nákup menšího ohřívače není na škodu, možná ho budete muset nechat běžet delší dobu a udržet teplo v bazénu může být náročné.

Obecně lze říci, že je vhodné váš bazénový ohřívač co nejvíce předimenzovat.Mějte na paměti, že nákupu velkého topného zařízení nikdy nebudete litovat;to vše znamená, že bazén ohřejete rychlejším tempem během krátké chvíle, aniž byste jej museli dlouho opouštět.

Mějte na paměti, že tepelná čerpadla přicházejí s různými koeficienty výkonu (COP).Některé modely mají proto různé požadavky na napájení, proto si raději pořiďte model, který bude vyhovovat vašim potřebám, a poté vyhledejte v návodu jeho velikost.


Také zajímavé:
Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692