Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Co je třeba zvážit při výběru invertorového tepelného čerpadla

Co je třeba zvážit při výběru invertorového tepelného čerpadla

Zobrazení:5     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-08-25      Původ:Stránky

Pozitivní účinky přechodu od konvenčních systémů vytápění k tepelným čerpadlům jsou považovány za krok správným směrem, protože společnost si stále více uvědomuje důsledky řešení vytápění.

Průmysl chlazení a vytápění představuje 27 % CO2 v Evropě2 emisí a 51 % její celkové konečné spotřeby energie, podle Evropské asociace tepelných čerpadel (EPHA).Z toho vyplývá, že snížení ekologické stopy bez dekarbonizace vytápění a chlazení je nemožné.

Zdá se, že tepelná čerpadla jsou v posledních letech stále důležitější jako prostředek přechodu na nízkouhlíkové stavebnictví.Invertorová tepelná čerpadla jsou vynikající volbou pro obytné budovy, včetně rodinných a vícegeneračních domů, protože mohou dodávat chlazení, vytápění a ohřev vody.A to nejen pro zcela nové struktury.


Invertorová tepelná čerpadla


Mohou je zaměstnat i renovace.Je to zásadní, protože většina systémů vytápění městských budov závisí na kotlích, které spalují fosilní paliva, jako je ropa a zemní plyn.V důsledku toho lze významnou část celkových emisí skleníkových plynů ve městě připsat teplé vodě a vytápění.Předpokládá se však, že se tento vzorec bude postupně měnit, pokud se místo konvenčních topných systémů použijí tepelná čerpadla.


Invertorová tepelná čerpadla


Protože mohou okamžitě měnit rychlost kompresoru a měnit se v závislosti na teplotě, invertorová tepelná čerpadla jsou účinné.Díky tomu je teplota uvnitř konzistentnější.Kromě toho pokračují ve své funkci při nízké spotřebě energie, dokud není dosaženo vnitřní teploty.V tu chvíli nepřestanou běžet.

Invertorové tepelné čerpadlo obvykle změní svůj výkon, aby poskytlo větší schopnost vytápění, když venkovní teplota klesne.Například topný výkon se změní na 60 % při -15 °C, zatímco se zvýší na 80 % při -25 °C.Základem účinnosti invertorových tepelných čerpadel je tato technologie.

Tepelná čerpadla prospívají životnímu prostředí i vaší peněžence.Bez ohledu na to, kde bydlíte, představují nejlevnější a nejefektivnější způsob, jak řídit chlazení a vytápění vašeho domova.Jsou také šetrnější k životnímu prostředí.Většina profesionálů se shoduje, že patří mezi nejlepší řešení pro domácnosti, jak snížit jejich uhlíkovou stopu a profitovat ze zelenější budoucnosti bez kompromisů v pohodlí.Jinými slovy, prospívají oběma stranám.


Výhody použití invertorové technologie


Invertorová tepelná čerpadla regulují a omezují svůj výkon i při plném výkonu, na rozdíl od zapínání a vypínání tradičních tepelných čerpadel.S využitím invertorové technologie mohou kompresor a ventilátor pracovat při různých rychlostech.Zlepšuje jeho výkon a umožňuje efektivní provoz při nižší spotřebě energie než u jiných verzí.

Měnič může měnit elektrickou frekvenci, což také umožňuje změny rychlosti motoru a výstupního výkonu.Výsledkem je, že gadget funguje lépe díky vyššímu COP (Coefficient of Performance).

Ačkoli původně byla invertorová technologie pořízení dražší, ukazuje se, že má několik výhod, včetně:

 • Úspora energie 30 až 40 procent ročně ve srovnání s tradičním tepelným čerpadlem

 • Nižší hladina hluku: Nižší rychlost ventilátoru má za následek menší znečištění hlukem.Nízké otáčky mohou způsobit, že hladina akustického tlaku ve vzdálenosti 10 metrů klesne pod 25 dB;

 • Prodloužená životnost: díky měkkému startu jsou díly méně namáhány, a proto je méně pravděpodobné, že se poškodí;

 • Klid: po zvolení požadované teploty běží tepelné čerpadlo samostatně a automaticky provádí úpravy;

 • Lepší COP: Invertorová technologie umožňuje dosáhnout vyšších COP, často kolem 7 (vzduch 15°C/voda 26°C) nebo více!Udává, že tepelné čerpadlo s COP 7 bude produkovat výkon, který je 7krát větší než elektrická energie, kterou spotřebuje, a čím větší COP, tím účinnější bude zařízení!


Jak funguje invertorové tepelné čerpadlo


Invertorový kompresor s proměnnou rychlostí je unikátní technologie, která často pohání invertorové tepelné čerpadlo.Díky technologii mohou tepelná čerpadla pracovat v celém svém rozsahu (0–100 %).Dělá to neustálým vyhodnocováním teploty a faktorů prostředí doma.

Poté, pro udržení ideálních podmínek a teplot, upravuje svou výstupní kapacitu, čímž zlepšuje účinnost a komfort. Invertorové tepelné čerpadlo plynule reguluje svůj výkon pro udržení stabilní regulace teploty.Invertorové tepelné čerpadlo navíc často reaguje na měnící se požadavky na teplo, aby regulovalo teplotní výkyvy a udržovalo je na minimu.


Nejlepší způsob, jak vybrat tepelné čerpadlo pro váš domov


Obecně platí, že tepelná čerpadla jsou fantastický nápad.Kdykoli se však rozhodujete pro konkrétní tepelné čerpadlo, které byste si měli pořídit, výběr bude poněkud nejasnější.Existují dobré důvody, proč většina jednotlivců jen tak nezajde do obchodu a nekoupí si první tepelné čerpadlo, které uvidí.

Pokud nejste zkušený renovátor domu, budete si muset najmout dodavatele, který vám pomůže s výletem s tepelným čerpadlem, a to, jak to funguje ve vašich podmínkách, bude záviset na různých faktorech, včetně typu bydliště, ve kterém bydlíte. stejně jako klimatické podmínky a pobídkové programy.Z tohoto důvodu vyvinuli odborníci některé základní standardy, které vám pomohou orientovat se v procesu aktualizace systému HVAC doma, spíše než doporučovat nejlepší tepelné čerpadlo pro většinu jednotlivců.


Splnění konstrukčních požadavků při současném zvýšení energetické účinnosti


Obytné stavby, ať už novostavby nebo renovace, vyžadují systém, který zajišťuje vytápění nebo chlazení v závislosti na ročním období a teplou vodu ke koupání, což je energeticky účinné a šetrné k životnímu prostředí.Kromě toho musí být systém schopen:


Dodržujte omezení půdorysu, která může poskytovat malá obytná budova.


Mít potřebnou kapacitu pro velikost budovy;Snadno se přizpůsobte skutečným požadavkům budovy v různých denních nebo ročních obdobích.


Hluk


Výrobci uvádějí hladiny zvuku pro každý ze svých produktů v uživatelské příručce a často na svých stránkách.Často poskytují odhady hluku naměřené v decibelech pro různé venkovní teploty a rychlosti ventilátorů.Nižší hodnocení je lepší, zvláště pokud instalujete tepelné čerpadlo blízko okna ložnice.


Kompaktní půdorys


Další věc, na kterou je třeba myslet, je vaše stopa.Obecně platí, že malé obytné budovy, zejména ty, které procházejí renovací, mohly vyhradit pouze relativně skromný prostor pro systémy HVAC.Z toho vyplývá, že je zásadní vybrat topný systém, který dokáže nabídnout požadovanou kapacitu a energetickou účinnost při zachování minimální možné plochy jednotky.


Nízký kombinovaný CO2 emisí


Pokud chcete systém, který skutečně pomůže při dekarbonizaci chlazení a vytápění ve vašich domovech, je důležité vybrat topný systém, který je tak energeticky účinný, jak je to jen možné, a který využívá chladivo s nízkým GWP (potenciál globálního oteplování).

Je zásadní mít systém, který dokáže zajistit nízké přímé CO2 emise kvůli nízkému GWP chladivu a nízkému nepřímému CO2 emisí díky snížené spotřebě energie.

Je proto nutné používat topné systémy nové generace, které využívají plyn, který vhodně vyvažuje extrémně vysokou energetickou účinnost a snižuje GWP.


Velikost


Velikost, kterou požadujete, závisí mimo jiné na vašich energetických požadavcích, požadavcích na izolaci a velikosti a designu domu.Kapacita klimatizace se běžně vyjadřuje v britských tepelných jednotkách nebo Btu.Obvykle se musíte rozhodnout mezi okenní klimatizací a přenosnou klimatizací v závislosti na velikosti prostoru, ve kterém ji chcete používat.

Správné dimenzování systému má navíc určité finanční výhody.Vzhledem k tomu, že účinnější systém spotřebovává méně elektřiny, a tudíž méně fosilních paliv, většina celostátních programů zaměřuje své odměny na účinnost systému.

Krátké cyklování je proces provozu předimenzovaného tepelného čerpadla po kratší dobu, aby bylo dosaženo požadované teploty.Příliš malý topný systém stráví většinu svého provozního času provozem na jeho maximálně neefektivní, maximální výkon.


Spolehlivost


Spolehlivost je nejlepším ukazatelem celkové spokojenosti vlastníka tepelného čerpadla podle hlasování členů.Na základě informací, že členové Consumer Reports dodali v letech 2005-2021 asi 13 500 topných systémů, které si zakoupili nové a umístili do svých domovů, mohou uživatelé ČR vidět očekávanou spolehlivost a spokojenost zákazníků majitelů u 24 značek čerpadel.Tyto závěry jsou vyjmenovány v této příručce k nejspolehlivějším a nejméně spolehlivým invertorovým tepelným čerpadlům.

Invertorová tepelná čerpadla nabízejí oproti jiným tepelným čerpadlům značnou výhodu.První výhodou je, že tepelná čerpadla nepodléhají tolik typickému opotřebení.Kromě toho jsou invertorová tepelná čerpadla na rozdíl od tepelných čerpadel poměrně jednoduchá, takže není nutné najímat specialisty na provoz.

Jsou mnohem účinnější než tepelná čerpadla, což má za následek vyšší účinnost vytápění a lepší schopnost šetřit energii a nižší náklady na energii.Za třetí, protože mají nízké provozní náklady, snadno se udržují.Také zabírají méně místa k instalaci než tepelná čerpadla, protože nevyžadují vyrovnávací nádrž, kterou používají neinvertorová tepelná čerpadla.


Odnést


Invertorové tepelné čerpadlo je cenově a energeticky efektivní řešení, které dokáže vyhřívat bazén.Invertorová bazénová tepelná čerpadla zajišťují, že voda v bazénu bude mít správnou teplotu.

Tepelná čerpadla ohřívají vodu v bazénu pomocí metody, která zahrnuje odebírání teplého vzduchu z venkovní atmosféry.

Schopnost invertorových systémů vytápění bazénů spolehlivě udržovat teplotu horké bazénové vody je odlišuje od ostatních verzí.

Existuje mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu, a pokud uvažujete o instalaci topného systému ve svém domě, je třeba vyhledat odborné poradenství, abyste zajistili výběr nejlepšího typu invertorového tepelného čerpadla pro vaše bydlení.

Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692