Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Proč vám tepelná čerpadla vzduch-voda mohou ušetřit velké peníze za vytápění

Proč vám tepelná čerpadla vzduch-voda mohou ušetřit velké peníze za vytápění

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-11-04      Původ:Stránky

S tím, jak rostou náklady na energii a mnoho lidí si uvědomuje jejich výhody, roste obliba tepelných čerpadel.Zde si povíme o několika dalších výhodách tepelných čerpadel a o tom, jak vám mohou ušetřit peníze.Poradíme vám také, jak vybrat ideální systém vytápění pro váš dům.

Vzhledem k tomu, že tepelné čerpadlo je mnohem účinnější než jiné zařízení, jeho používání vám může ušetřit peníze.Vzhledem k tomu, že tepelné čerpadlo pouze cirkuluje teplý vzduch, místo aby vytvářelo teplo, spotřebuje méně energie než jiné typy zařízení.Kromě toho je u topného systému zbytečná instalace samostatných chladicích a topných systémů.Toto úžasné zařízení je spolehlivé po celý rok.

Nikdy nebyl větší čas na rozmyšlenou vzduchová tepelná čerpadla pokud chcete upgradovat systém vytápění a chlazení vašeho domova.Tepelná čerpadla využívají energii z okolního vzduchu k vytápění a chlazení, zlepšují kvalitu vzduchu a snižují emise uhlíku.Ve srovnání s konvenčnějšími systémy, jako jsou kotle a pece, tepelná čerpadla, známá také jako mini-split systémy, vyžadují méně údržby.


Jak fungují vzduchová tepelná čerpadla?


Zařízení, které přenáší teplo z jednoho místa na druhé, se nazývá tepelné čerpadlo.Často se používá v domech k vytápění a chlazení a lze jej použít k ohřevu nebo chlazení místa.Topné systémy používají chladivo k přenosu tepla ven do domu.Ve Spojeném království mohou být tepelná čerpadla několika druhů, jako jsou modely vzduch, voda a země.


Tepelné čerpadlo vzduchového zdroje


Tepelná čerpadla čerpají teplo ze vzduchu pro vytápění vašeho domu, i když venku mrzne.Obdobně v provozu předávají tepelná čerpadla voda a země teplo z vody, resp. země.Méně často se používají vodní tepelná čerpadla, protože potřebují blízký zdroj vody, jako je rybník.

Teplo ze vzduchu do systému ústředního vytápění předávají tepelná čerpadla vzduch-voda, která zajišťují radiátorové vytápění, teplovodní vytápění nebo podlahové vytápění v uzavřené místnosti (nebo všechny tři).

Pro mnoho majitelů nemovitostí je ale největší výhodou tepelných čerpadel velký měsíční pokles nákladů.Podle hodnocení Energy Star utratí typický dům ročně více než 2 000 USD za účty za energii, přičemž náklady na vytápění a chlazení představují zhruba polovinu této částky.

Tepelná čerpadla snižují spotřebu energie v průměru o 20–40 % tím, že poskytují vytápění a chlazení efektivněji a bez použití fosilních paliv.Níže nastíníme, jak vám tepelná čerpadla mohou pomoci ušetřit peníze, následovat budou některá doporučení pro zvýšení úspor.


Kolik peněz můžete ušetřit s tepelným čerpadlem?


Při použití pro chlazení jsou topné systémy mnohem účinnější než neúčinné okenní klimatizace a zhruba stejně účinné jako centrální klimatizace.Hlavním finančním přínosem tepelných čerpadel je snížení nákladů na vytápění.

Ve srovnání se základními topidly a elektrickými pecemi mohou vzduchová tepelná čerpadla snížit množství energie použité k vytápění až o 50 %, jak uvádí Agentura pro ochranu životního prostředí.

Tepelná čerpadla často klientům ušetří 20 až 70 procent jejich ročních nákladů na vytápění a chlazení.Tepelná čerpadla mohou pomoci minimalizovat náklady na údržbu a eliminovat platby za služby, jako je dodávka oleje, které se mohou časem sčítat.


Způsobilé pro RHI


Můžete dostat zaplaceno za výrobu tepla prostřednictvím pobídky pro obnovitelné teplo.Využitím této zelené energie můžete snížit náklady na energii ještě více.Program RHI pro domácnost byl prodloužen do března 2022 a tepelná čerpadla vzduch-voda jsou nyní způsobilá.

Znamená to, že pokud byste tepelné čerpadlo nainstalovali před tímto datem, dostali byste zaplaceno za každou vyrobenou jednotku tepla po dobu sedmi let.Domácí platby RHI se určují na základě vašich energetických potřeb, SCOP vašeho topného systému, aktuálních tarifů RHI a aktuálních sazeb RHI.

Dotace RHI jsou dostupné i pro jiné druhy tepelných čerpadel.


Cena instalace tepelného čerpadla pro váš dům


Na základě měřítka vašeho domu a zvoleného topného čerpadla;náklady na instalaci se změní.Je však důležité mít na paměti, že peníze, které ušetříte na účtech za energii, obvykle převáží náklady na počáteční nastavení.

Pomohlo by, kdybyste se spojili s uznávanými instalačními firmami, aby vám mohli poskytnout přesnější odhad nákladů.Odborníci jsou vždy dychtiví udělat vše pro to, aby pomohli svým zákazníkům ušetřit peníze.

Neváhejte je ihned kontaktovat, pokud uvažujete o pořízení tepelného čerpadla.Jakékoli dotazy, které budete mít, nám s velkou radostí zodpovíme.


Kolik stojí provoz vzduchových tepelných čerpadel?


Ačkoli ne výrazně, lidé nahrazující starý, neproduktivní kotel na spalování oleje musí snížit své roční náklady na energii přechodem na ASHP.Je nepravděpodobné, že ti, kdo si vezmou plynový ohřívač, ušetří peníze a mohou dokonce každý rok utratit více.Podle společnosti Octopus Energy může provoz tepelného čerpadla místo konvenčního kotle stát v domě s nedostatečnou izolací až o 40 % více.


venkovní tepelná čerpadla


Je tomu tak proto, že uhlíkové daně a další finanční pobídky pro nízkouhlíkové energetické elektrárny jsou zahrnuty v ceně elektřiny.Vyzvat domácnosti, aby přestaly používat ropu, a naléhat na vládu, aby tyto poplatky místo toho umístila na účty za plyn.


Dlouhá životnost


Vzduchová tepelná čerpadla mají vysokou životnost a při správné údržbě mohou fungovat téměř 20 let.Většina vzduchových tepelných čerpadel má navíc 5letou záruku.Díky několika technologickým pokrokům mohou moderní topné systémy nyní efektivně fungovat téměř tři desetiletí, než je budete moci vyměnit.


Není potřeba skladovat palivo


Protože venkovní vzduch slouží jako palivo pro vzduchová tepelná čerpadla, není potřeba skladovat palivo.Například skladování oleje pro kotle na olej by vyžadovalo další místnost ve vašem domě.Pokud se nespoléháte na palivo, jako je dřevo nebo olejové pelety, nebudete muset platit dodatečné náklady za zásoby paliva.


Vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP)


Díky jejich vynikajícímu SCOP jsou vzduchová tepelná čerpadla účinná v létě i v zimě.COP tepelného čerpadla můžete určit porovnáním příkonu potřebného k výrobě tepla s množstvím vyrobeného tepla.Číslo 'sezónní COP' se mění, aby odráželo sezónnost.

Například, když venkovní teplota překročí 7 °C, standardní vzduchové tepelné čerpadlo pracuje při COP 3,2.Výsledkem je, že topný systém je 320% účinný a produkuje 3,2 kWh tepla na každý výkon požadovaný kompresorem a ventilátory.Čím lepší, tím vyšší COP.

Výsledkem je, že i přes drobné odchylky mohou vzduchová tepelná čerpadla efektivně pracovat po celý rok, když je jejich COP porovnáno s venkovní teplotou.Sezónní COP můžete použít k porovnání topných systémů v závislosti na tom, jak výrazně je tyto výkyvy účinnosti ovlivňují.


Snadno se udržuje


Údržbu a servis by měl provádět každý rok odborník.Výsledkem je, že vzduchová tepelná čerpadla vyžadují minimální údržbu.Existuje však několik věcí, které můžete udělat, abyste se ujistili, že váš topný systém funguje co nejlépe, jako je čištění filtrů, ověření těsnosti systému, stanovení množství chladiva v systému, odstranění prachu a listí z topného systému atd. na.Jakékoli další technické povinnosti by měl provádět pouze licencovaný instalační technik.


Postupem času tepelná čerpadla zvyšují úspory.


Tepelné čerpadlo vás může ochránit před narůstajícími cenami energie, pokud nahrazujete topný systém na ropu nebo zemní plyn.Americký úřad pro energetické informace odhaduje, že americké domy, které k vytápění využívají hlavně zemní plyn, utratí v zimě v roce 2022 o více než 30 % více než v roce předchozím.

 • U domácností se systémy na topný olej se výdaje zvýší o 54 %.

 • Rodiny, které k vytápění využívají převážně elektřinu, si připlatí 6 %.

 • Vzduchová tepelná čerpadla jako nejefektivnější alternativa elektrického vytápění poskytovaná klientům představují skvělou dlouhodobou investici.

Je nicméně přesné říci, že některé starší nebo méně výkonné modely nefungují v chladném období příliš dobře.Nebuďte tedy v šoku, pokud tepelné čerpadlo z doby před deseti lety nefunguje v podmínkách pod bodem mrazu.Tepelná čerpadla vám však mohou pomoci, když si vyberete to správné pro své okolí a případně budete mít záložní zdroj tepla pro extrémně chladné dny.

Jednoduché tepelné čerpadlo může výrazně snížit CO2 emisemi, v zimě vás udrží v teple a v létě v chladu a za mnoha okolností vám také může pomoci ušetřit peníze.


Stojí to za to?


Postavit ASHP, nebo ještě lépe zemní čerpadlo spolu s podlahovým vytápěním, je jasnou volbou, pokud uklízíte a opravujete dům a instalujete zcela nové tepelné čerpadlo s velkým nárůstem izolace.Navíc, pokud používáte zastaralý kotel, který vyžaduje výměnu.

Ať už chcete vyměnit dokonale slušný kotel, současný plynový kotel se bude do značné míry spoléhat na to, jak moc toužíte po přechodu na bezuhlíkové vytápění, jak dobře je vaše nemovitost izolována a zda jste ochotni akceptovat vyšší náklady na energie, pokud izolace je podprůměrná.

Můžete snížit náklady na instalaci úzkou spoluprací se spolehlivými dodavateli a využíváním programů energetických pobídek.Mnoho majitelů domů těží z okamžitých úspor díky řešením odborného financování, aniž by museli platit počáteční instalační poplatky.

Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692