Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Proč je nyní ideální čas investovat do vzduchového tepelného čerpadla

Proč je nyní ideální čas investovat do vzduchového tepelného čerpadla

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-08-11      Původ:Stránky

Vzduchová tepelná čerpadla jsou jedním z nejúčinnějších systémů vytápění a chlazení na trhu.Využívají venkovní vzduch k výrobě tepla a chladu, takže jsou skvělou volbou pro domácnosti, které v létě spoléhají na klimatizaci.Opět jsou také výbornou volbou, když se chcete v zimě zahřát.

Pokud hledáte nový systém vytápění nebo chlazení pro svůj dům, vzduchové tepelné čerpadlo může být právě to, co potřebujete, aby vám každý měsíc pomohlo ušetřit peníze za energie!To znamená, že zde je osm důvodů, proč je nyní ideální čas investovat do vzduchového tepelného čerpadla.


Energetická účinnost


Vzduchová tepelná čerpadla využívají stávající proudění vzduchu vašeho domova k poskytování energie potřebné k vytápění nebo chlazení s výjimečnou účinností.Vzhledem k tomu, že se dodávají ve velikostech, které se vejdou do vašeho domova a jsou extrémně účinné, mohou snížit náklady na energii až o 50 % při zachování komfortu systémů vytápění/chlazení vašeho domova.

Nejlepší volba tepelných čerpadel má také mnohem delší životnost než tradiční systémy HVAC, což zajišťuje lepší účinnost v průběhu let.

9,6kW EVI DC invertorové tepelné čerpadlo se zdrojem vzduchu tepelné čerpadlo ohřívač vody vytápění domu chladicí čerpadlo

Mezitím tepelná čerpadla ženou teplý vzduch z vnějšku domu dovnitř.Energetická účinnost vzduchového tepelného čerpadla závisí na různých faktorech, jako je například režim kondenzace.Obecně jsou účinnější než tepelná čerpadla země-voda se systémy s přímým vzduchem.

Kromě toho jsou vzduchová tepelná čerpadla energeticky úsporné protože spotřebují méně energie na vytápění nebo chlazení než plynové a elektrické podlahové topení.Nejenže to snižuje množství peněz, které utratíte za tyto účty za energie, ale také to snižuje emise.

Také vám brání zapínat a vypínat topení během určitých hodin dne, což může vést k vysokým účtům za elektřinu a plýtvání palivem.


Nízká údržba


Vzduchová tepelná čerpadla jsou extrémně nenáročná na údržbu.Pokud zařízení potřebuje vyčistit, stačí otevřít větrací otvor a nalít do něj čistič.Tento proces lze provádět každý rok nebo tak nějak v závislosti na tom, jak často používáte klimatizaci nebo tepelné čerpadlo.

SPRSUN tepelných čerpadel mít záruku na díly za práci.Kompresor k nim můžete vzít kdykoli během záruční doby a nechat jej bez otázek opravit nebo vyměnit.

Instalace vzduchového tepelného čerpadla v mnoha případech nevyžaduje velké rekonstrukce nebo modernizace vašeho stávajícího domu.Ve srovnání s jinými formami vytápění nepoužívá vzduchové tepelné čerpadlo prakticky žádné palivo.Nevyžadují plechový potrubní systém jako bezpotrubní mini-split jednotka, jejíž instalace, údržba a opravy mohou být nákladné.

Žádné ladění, žádné výměny oleje, žádné filtry – jediné, co uděláte, je jednou ročně zkontrolovat teplotu vzduchu, filtr a vyčistit spirálu výparníku, a to je vše.S tepelným čerpadlem vzduch-zdroj není potřeba instalovat vzduchotechnické potrubí nebo instalatéra, aby opravoval vaši starou pec.

Jedná se o jednoduchý systém s pouze dvěma částmi, které lze rozebrat a vyčistit jednoduchým procesem krok za krokem.Někteří majitelé domů si nechají své tepelné čerpadlo odborně nainstalovat nebo si najmou opraváře, který se o tento úkol postará.I když se nedoporučuje zkoušet opravovat vaše vzduchové tepelné čerpadlo sami – lze to udělat, pokud víte jak!


Udržuje kvalitu vzduchu


Nejviditelnější výhodou vzduchového tepelného čerpadla je jeho schopnost udržovat kvalitní vzduch v interiéru.Vzduchové tepelné čerpadlo vyrábí teplo pouze v případě potřeby a nemá žádný elektrický motor, který by mohl běžet.Kompresor na vzduchovém tepelném čerpadle je obecně dimenzován tak, aby běžel i v noci nebo když vaše rodina spí.

Protože systém vždy recykluje venkovní vzduch na klimatizovaný vnitřní vzduch, udržování lepší kvality vnitřního vzduchu pomáhá chránit vás a vaše blízké před škodlivými vnitřními znečišťujícími látkami, jako jsou plísně, roztoči a srst domácích mazlíčků.

Tímto způsobem je to skvělé řešení pro vaše potřeby vytápění a chlazení.Využívá pohybující se vzduch k vytváření tepla a pomocí procesu odpařování vyhřívá nebo ochlazuje domov.Mikroklima v prostředí se v průběhu roku neustále mění;tak lze vzduchové tepelné čerpadlo naprogramovat tak, aby vám poskytlo pohodlí během všech ročních období.

Když jej spustíte v režimu vytápění, pomůže udržet váš domov v konzistentní teplotě a udržovat okolní prostor ve vnitřním prostředí se sníženou vlhkostí a sníženým růstem bakterií.

Dělají to s malým počtem pohyblivých částí a jsou bezúdržbové.Kromě toho mají prokazatelně nízké náklady na energii a provoz, nabízejí tichý provoz a lze je použít v bytech, hotelech a apartmánech.Tyto stroje pracují tak, aby poskytovaly maximální pohodlí bez hlučného potrubí, které vidíte u tradičních systémů ústředního vytápění a chlazení.


Nabízí funkci klimatizace/dvojího vytápění


Vzduchová tepelná čerpadla poskytují lidem stejnou duální funkci vytápění a chlazení jako klimatizace, ale jsou mnohem účinnější.Systémy zdroje vzduchu cirkulují chladivo skrz potrubní síť vystavenou vnějšímu prostředí.

Vzhledem k tomu, že teplota vzduchu je konstantní, lze jej použít jako standardní součást tepelného pramene nebo letní smyčky přenosu tepla.Jednotka může běžet na teplo nebo chlad v závislosti na tom, co je ve vaší lokalitě nejúčinnější a kolik topných nebo chladicích zátěží potřebujete dodat.

Na rozdíl od běžných tepelných čerpadel vzduch-vzduch je proudění vzduchu u tepelného čerpadla řízeno chladicím cyklem.Mechanismus je shodný s klimatizací a udržuje konstantní teplotní rozdíl mezi vnitřním a venkovním vzduchem.

Zatímco tedy vzduchové tepelné čerpadlo může dosáhnout duální funkce vytápění/chlazení, jeho schopnost efektivně řešit vaše potřeby může být omezená.


Mezní uhlíková stopa


Přestože vzduchová tepelná čerpadla ke svému provozu využívají fosilní paliva, americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) je řadí mezi nejúčinnější zdroje vytápění a chlazení.Vzduchová tepelná čerpadla mají nízkou uhlíkovou stopu, generují dostatek energie na vyrovnání energetických nákladů spojených s jejich instalací a mají prodlouženou životnost.

Vzduchová tepelná čerpadla představují nízkouhlíkovou technologii, která ke svému provozu vyžaduje jen malé nebo žádné externí vytápění, což šetří palivo a snižuje uhlíkovou stopu vašeho domova.Poskytují vysoce účinný a nákladově efektivní způsob vytápění, který využívá přirozené proudění vzduchu z vašeho domova k ohřevu vody a přivádí teplo do vašeho domova pomocí vzduchových spirál.

Ve srovnání s tradičními potrubními ventilačními systémy se díváte na celkové snížení CO2 emise až 50 %.


Snadná instalace


Vzduchová tepelná čerpadla se prodávají jako jednotky a snadno se instalují a udržují bez dalších filtrů.Některé modely jsou dokonce vybaveny elektronickým displejem, který vám pomůže udržet si přehled o požadavcích na údržbu a potenciálních problémech dříve, než se stanou problémem vašeho domova.


Ideální pro podlahové vytápění


Dalším důvodem, proč byste si měli pořídit vzduchové tepelné čerpadlo, je to, že je ideální podlahové vytápění.Můžete si vybrat velikost vašeho domu a kolik místností chcete vytopit, aby odpovídaly vašemu rozpočtu.

To znamená, že tato tepelná čerpadla jsou ideální pro podlahové vytápění, protože mají nastavitelnou regulaci rychlosti, dvoustupňové proudění vzduchu a motor ventilátoru s proměnnou rychlostí.Umožňují ovládat jak zvyšování teploty, tak pohyb vzduchu.

19KW 20KW R32 DC invertorová tepelná čerpadla vzduch-voda pro chladné oblasti

Instalují se vedle všech hlavních nosných zdí vašeho domova.To znamená instalaci vzduchového tepelného čerpadla v jakékoli místnosti, aniž by byla ohrožena pevnost, stabilita a bezpečnost vaší stavební konstrukce.


Nákladově efektivní


A konečně, vzduchová tepelná čerpadla jsou nákladově efektivní.To je na těchto strojích pravděpodobně to nejlepší.

Vzhledem k tomu, že nevyžadují instalaci tepelného čerpadla a nevyžadují údržbu ani údržbu po dobu životnosti nemovitosti, bývají cenově výhodné.Vzduchová tepelná čerpadla fungují na principu cirkulace chladného venkovního vzduchu přes teplovzdušný vratný registr umístěný nad vaším domem.Chladný venkovní vzduch je ohříván přidáním přídavných ventilátorů na straně poptávky, které mohou cirkulovat po celém domě.

Opět platí, že energetické ztráty, ke kterým dochází během procesu vytápění a chlazení, jsou podstatně menší ve srovnání se systémy vytápění a chlazení prostor využívajících elektrický odpor.Náklady na elektřinu jsou vysoké a mohou stoupat nebo klesat, ale vzduchová tepelná čerpadla nebudou trpět cenovými výkyvy.

Vzduchová tepelná čerpadla mají také vyšší hodnocení energetické účinnosti a navíc vyžadují méně vody, díky čemuž jsou v průběhu času nákladově efektivnější.


Celkem


Pokud hodláte svůj domov v chladných měsících vytápět a v teplých chladit, pak budete s největší pravděpodobností potřebovat vzduchové tepelné čerpadlo.Pokud žijete v oblasti s mírným klimatem, můžete ušetřit peníze na účtech za energii jednoduše výměnou některých žárovek nebo investicí do účinného ventilačního systému, který vám umožní maximalizovat účinnost vašeho systému HVAC.

Kromě toho jsou vzduchová tepelná čerpadla tichá, účinná a spolehlivá.Ušetří vám peníze po celou dobu životnosti jednotky a zároveň pomohou zlepšit kvalitu vnitřního vzduchu.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692